تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ
در باب دستور جلسه هفتگی لژیون یکم(سی دی به دنبال چه هستیم؟)

پرسش از راهنما

پاسخ از رهجو


( پاسخ و برداشت همسفرمریم با توجه به سی دی به دنبال چه هستیم؟)Related image

پرسش راهنما:

قوانین رسیدن به حال خوش چیست و  آقای مهندس یکی از بهترین و سخت ترین هنرهای رسیدن به حال خوش را چه چیزی عنوان می‌کنند؟

جدا کننده متن وبلاگ لاینر وبلاگپاسخ رهجو:

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر:(مریم احمدی)

رسیدن به حال خوش مجانی نیست و بهایی دارد و قوانین خودش را دارد. همه به دنبال حال خوش هستند حتی زاهدی که عبادت می‌کند برای رسیدن به حال خوش و رضای خداوند است و کسی که تلاش می‌کند و سختی‌ها را تحمل می‌کند تا جایگاهی در بهشت به دست آورد و مورد محبت خداوند قرار بگیرد و بهشت همان حال خوش است.

رسیدن به حال خوش  قانونمند است و باید قوانین را رعایت کنیم و اگر به طبیعت نگاه کنیم همه‌چیز قانون‌منداست، اما قوانین رسدن به حال خوش:

1- اینکه حساب خود را با خود و دیگران صفر کنیم یعنی اشتباهات خود را جبران کنیم.

2- از ضد ارزش‌ها پرهیز کنیم و به‌طرف ارزش‌ها برویم و سخن تمام انبیا هم همین بوده و وقتی رعایت کنیم هم در دنیا حال خوش داریم هم آخرت، وقتی به‌طرف ضد ارزش‌ها می‌رویم همیشه در اضطراب و نگرانی هستیم ،قوانین الهی را باید عملی و کاربردی کنیم فقط به حرف نباشد

3-دیگر اینکه برای رسیدن به حال خوش باید خدمتگزار باشم و تولید و جوشش داشته باشم،یعنی همه چیز را فقط برای خودم یا خانواده نخواهم و به دیگران و هستی هم خدمت کنم!

تجربه ای که دارم این است که زمانی که به مادر مسافرم در انجام کارها کمک می‌کردم و سعی می‌کردم به‌طور صحیح آن‌طور که برای خودم انجام دهم برای او هم انجام دهم و احساس خیلی خوبی بود و آن حس خوب همیشه میماند و بااینکه  الآن در میان ما نیست ولی احساس خوب هنوز در من وجود دارد و هم وقتی‌که به مادرم رسیدگی می‌کنم خیلی حالم خوب است یا زمانی که در حد توانایی ام به کسی خدمت میکنم.

4-در حال زندگی کردن که سخت‌ترین و بهترین هنرهاست و این هنری است که اگر کسی آن را یاد بگیرد و اجرا کند بسیار مهم است یعنی لذت بردن از لحظه لحظه زندگی و ارزش قائل شدن برای داشته هایمان و باید بدانیم که لحظه ها قابل پیش بینی نیستند که چه اتفاقی می افتد پس از زندگی استفاده کنیم و هند در حال زندگی کردن را بیاموزیم و برای داشته‌های خود ارزش قائل شویم و شاد باشیم و از آن پیله‌ای که از جهل خود به دور خود بسته‌ایم باید خارج شویم و رها شویم تابه‌حال خوش برسیم


رسیدن به حال خوش به ابزار و وسیله زندگی نیست و این ها وسیله هستند و ابزاری هستند که باید در خدمت ما باشند نه ما در خدمت آن‌ها! گاهی شبانه‌روز کار می‌کنیم و تلاش می‌کنیم بدون اینکه از زندگی لذت ببریم؛ مدتی پیش یکی از آشنایان ما که از لحاظ مالی بسیار وضعیت خوبی دارند به خانه ما آمدند و وقتی دیدند با اینکه ما خانه کوچکی داریم اما پر از انرژی هستیم و صفای خانه کوچک ما را دیدند، فامیل ما شروع به گریه کردن کرد چون میگفتند با اینکه وضع مالی خوبی داریم اما قدر آن را نداریم و استفاده نمیکنیم و حتی یک پارک هم نمیرویم...

 و در آخر اینکه بدانیم در زندگی مشکلات هست اما با تمرین کردن ، صبر، گذر زمان و دانایی و تلاش   و مواردی که گفته شدمی‌توان به حال خوش رسید.


جدا کننده متن وبلاگ لاینر وبلاگ

طبقه بندی: پرسش و پاسخ مکتوب، 
[ شنبه 24 آذر 1397 ] [ 10:26 ق.ظ ] [ همسفر سحر ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب