تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ
در باب دستور جلسه هفتگی لژیون یکم(سی دی قلب)

پرسش از راهنما

پاسخ از رهجو


( با توجه به سی دی قلب همراه با تجربه و برداشت همسفر مریم)


Image result for ‫مهربانی با قلب‬‎


پرسش راهنما:

با توجه به داستان شمشیر در سنگ، چه چیزهایی مانند شمشیر در قلب فرومیرود و قلب را سنگ میکند و شرط بیرون آمدن شمشیر از سنگ یا قلب چیست؟
جدا کننده متن وبلاگ لاینر وبلاگ


پاسخ رهجو:

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر: مریم احمدی


بعضی حرفها، کینه ها و ضد ارزشها مانند شمشیری است که در سنگ فرورفته که همان قلب است و هیچ‌کس نمی‌تواند آن را بیرون بیاورد مگر خود انسان با تغییر کردن! حرف‌ها و کارهایی که انسان و قلبش را پر از کینه و نفرت کرده و باعث می‌شود صفاتی خوبی که داشته مانند مهر و گذشت  را به مرور در او کم‌رنگ شود یا از بین برود و در ادامه در برابر کوچک‌ترین مسئله‌ای واکنش نشان می‌دهد و حال او خراب می‌شود و بعضی‌اوقات از عکس‌العمل‌هایش پشیمان و ناراحت می‌شود و برای آنکه این تیغ و شمشیر از قلب خارج شود باید انسان تغییر کند و قلبش را نرم کند و تصفیه و پالایش را انجام دهد و به آدمی که در گذشته بود یا حتی خیلی بهتر از گذشته برگردد.
بعضی‌اوقات روی زخم مرهم می‌گذاری یعنی بدون اینکه قلب و دلت را خالی از کینه کنید و ببخشی و تغییر کنی اما ممکن است ظاهراً زخم خوب شود ولی هیچ‌وقت جوش نمی‌خورد و با یک حرف یا یک جرقه دوباره آتش میگیرد مگر اینکه شفا پیدا کند و عمل سالم و درست انجام دهد و قلب را نرم کند.

 پس باید زمان داد و در این راه ،نقطه تحمل خود را بالا برد که اگر دوباره در آن شرایط قرارگرفت بتواند عمل درستی انجام دهد مثل گذشته باشدو  حرکت کند  البته با توجه به کار درست و عمل سالم!

  آتش خشم و کینه برای اولین بار به‌راحتی در قلب می‌رود ولی بعد به‌تدریج آنقدر قلب را سفت‌وسخت مانند سنگ می‌کند و انرژی شخص را می‌گیرد یعنی همان نیروهای منفی و وقتی‌که قلب انسان سفت‌وسخت شد رابطه او با دیگران مثل قبل نیست و دید و نگرش او متفاوت می‌شود و گاهی بدگمان میشود نسبت به خیلی چیزها.

برای اینکه این شمشیر خشم و کینه بیرون بیاید و از تاریکی و جهالت نجات پیدا کنیم بایستی با تصفیه، پالایش و تغییر صفات قلب را آرام و به اصطلاح آن را نرم و آب کنیم تا بتوانیم شمشیر را خارج و کنیم و انرژی دوباره به انسان برگرد و انسان در آرامش و راحتی قرار بگیرد .

من تجربه این آتش کینه را داشتم و تجربه سخت شدن قلب را داشتم که در اثر تفکرات منفی و القائات منفی باعث کینه‌های زیادی در قلب من شده بود و با آتش همین کینه‌ها بود که نسبت به مسافرم حس بدی داشتم و این کینه‌ها فکر می‌کنم به خاطر حسادت و یا اینکه جایگاه خود را بالاتر از او می‌دانستم و به‌صورت مدام این افکار در من القا می‌شد و این آتش کینه در من روشن و شعله‌ور می‌شد و بعد از سال‌ها هنوز اثراتی از آن است که امیدوارم با آموزش و تغییر آن را التیام بخشم. 

 

 
طبقه بندی: پرسش و پاسخ مکتوب، 
[ شنبه 17 آذر 1397 ] [ 03:30 ب.ظ ] [ همسفر سحر ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب