تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ

به نام خدا

روز دوشنبه لژیون نوای عشق به استادی سرکار خانم سحر عزیز و جمعی از همسفران باوفا با دستور جلسه « ادامه وادی دوم» راس ساعت 4:30شروع به کارنمود.


                    

آقای امین می گویند وجود مشکلات ما، بازتاب بلد نبودن زندگی کردن ماست وندانستن قوانین وجهان بینی ماست..................................... 

خانم سحر: خداوند را شکر که توفیق داد روزی دیگر را درکنگره باشم و در کنار شما . چقدر خوب است که زندگی را زیبا ببینیم حتی با مسائلی که برای هر کدام از ما وجود دارد و برای من در کنار شما بودن زندگی را زیبا و زیباتر می کند .

خدمت خانم اعظم و خانم الهه که جهت کارورزی به لژیون ما آمدند خوش آمد می گویم و به آنها تبریک میگویم و  برایشان خوشحالم که در جایگاه راهنمای تازه واردین خدمت میکنند و انشاالله موفق و موید باشند.

از صحبت های امروز خانم مرجان مثل همیشه لذت بردم  و خدا را بابت وجودشان در کنگره شکر میکنم وهمیشه از ایشان آموخته ام و چقدر زیبا گفتند در صحبتهایشان که حضور ما در کنگره یعنی خداوند به ما این اجازه را داد است که در مسیر و صراط مستقیم باشیم و واقعا همین طور است.

از اینکه در کنگره و در صراط مستقیم قرار گرفته ایم خدا را شکر اما چقدر از این مکان استفاده میکنیم؟ چقدر آموزشها را کاربردی میکنیم؟

خانم سحر از کسانی که نتوانسته بودند در آزمون شرکت کنند، با چند سوال کتبی، در لژیون امتحان گرفتند...


خانم سحر به خانم ها مریم و اکرم بابت بردشان در تیم والیبال تبریک گفتند و به خانم مرضیه، که برای کارورزی راهنمای تازه واردین به لژیون دیگری رفته بودند، تبریک گفتند و تشکر کردند بابت زحماتشان در مرزبانی ورزش و شرکت درورزش کنگره را نوعی پیام رهایی دانستند.

همانطور که مرزبان پارک اعلام کردند، همسفران اجازه ورود به زمین ورزشی مسافران را ندارند و اگر میخواهید سبد کنگره در پارک راحمایت کنید لطفا از قبل پول آماده داشته باشید. و رعایت پوشش هم که اطمینان دارم که مثل همیشه رعایت خواهید کرد.

سر وقت در پارک حاضر شوید.

در هر جایگاهی هستید چَشم بگویید.


و اما ادامه وادی دوم......

خانم سحر با طرح سوالی وادی را ادامه داند: چه زمانی من در مقابل خداوند قرار می گیرم وشروع به گله وشکایت می کنم که مثلا چرا مرا خلق کردی ؟ چرا وضعیت من اینگونه است ؟ چرا این مسافر من است و............اصولا چه کسی در مقابل خدا و به نوعی در مقابل خودش می ایستد؟

همسفر نسیم: وقتی نقض فرمان می کنیم باعث می شود اختیارات ما گرفته شود و به ناامیدی برسیم و این باعث میشود ایمان ما ضعیف شود ،وقتی ایمان ضعیف شود شناختی نسبت به خودمان و خدا نداریم و مقابل خداوند قرار می گیریم .

همسفر اعظم : معمولا زمانی که به مشکلات بر می خوریم و درمانده میشویم و نمی توانیم کاری انجام دهیم در مقابل خداوند می ایستیم.

خانم سحر : در واقع زمانی که انسان دچار حس های منفی میشود انرژی او پایین می آید و شروع به گله وشکایت می کند  و به خداوند میگوید چرا مرا آفریدی یا وجود من چه ارزشی دارد؟؟؟؟ اما این حس های منفی انسان نتیجه عملکرد خود انسان است و خودش باید مسئولیت آن را قبول کند و دراصل و در واقع وقتی در صراط مستقیم نیستیم و در مسیر ضد ارزشها حرکت میکنیم، حسهاس منفی باعث میشود شروع به گله و شکایت  کنیم و اینجاست که وادی دوم قد، علم می کند و می گوید حتی اگر فکر هم بکنی که هیچ ارزشی نداری و به دردی نمی خوری اینگونه نیست ووجودت ارزشمند است .


همسفر مریم از روی وادی خواندند:می دانید تصاویر تولید و ظهور می یابند.......

خانم سحر: تصاویر تولید و یا ظهور می یابند یعنی چه؟

همسفر نسیم :غیرممکن است چیزی بوجودآید و اول تصویر آن در ذهن ما نباشد پس وقتی تصویری را بوجود می آوریم خواسته ایی داشتیم بعد آن بوجود می آید.

همسفرمریم : وقتی در راه مستقیم هستیم و داریم می رویم و هدفی را تجسم می کنیم حالتی از همین ظهور تصاویر است .

همسفر مینا : این تصاویر برای کسانی که با خدای خود پیمانی می بندند اثر نیکویی  می گذارد و راه را نشان می دهد.

همسفراکرم : تصاویر در ذهن ما نشان می دهد خواسته ایی داریم آن خواسته را تصور می کنیم گاهی بزرگان می گویند اگر در جهت خواسته خود حرکت هم نمی کنید حداقل روی آن زوم کنید و همین باعث میشود که در جهت آن به حرکت دربیایید . برفرض من می خواهم در آزمون شرکت کنم اول در ذهنم تصور می کنم و بعد کتاب را می خوانم و بعد با شرکت در جلسه آن تصور ذهنی من ظهور می یابد.

همسفروجیهه :؟؟؟

همسفرنیلوفر : به هر مسئله ایی که فکر کنیم همان مسئله وجود خارجی می یابد.

خانم سحر: وقتی با دوربین عکاسی عکس می گیرید قدیم ها می بردید تا آن عکس را ظاهر کنند یعنی چیزی را عکس گرفتیم تولید یا ظاهر میشود اینجا هم دقیقا همینطور است چیزی که تو به آن فکر می کنی ظاهر میشود این ظاهر شدن ممکن است مثبت باشد یا منفی باشد و بستگی به تفکرات انسان دارد!

تفاوت این تولید یا ظهور با ظاهر شدن عکس چیست ؟

همسفر نسیم: زمان.

خانم سحر: یکی زمان است که در آن متفاوت است و دیگری اینکه آن عکس ممکن است بسوزد یا خراب شود یا ازبین برود اما چیزی که در ذهن است، چون با فکر کردن به آن انرژی میدهیم و ذهن هم خاصیت و قدرت بزرگ نمایی دارد از بین نمیرود و بازخوردی دارد وهمان تصاویرکه درجهان ذهن خود خلق کرده ایم به واقعیت می پیوندد.

اینکه تصاویر ذهن چه هستند بسیار مهم است ،چه چیزی در ذهن پرورش می دهم؟ بیشتر روز من با چه فکرهایی می گذرد، تفکرات من درست است یا نه؟ پس خودتان نقشه آیندتون را می سازید و همان چیزی هستید که تفکرتان بود و آن چیزی میشوید که فکر می کنید؛اگر بگویید بدبخت هستید و تفکرتان این باشد که انسان بدبخت و بد شانسی هستید، اگر بدبخت هم نباشید به زودی میشوید چون خودتان پیشاپیش به استقبال بدبختی  رفته اید و دست پخت خودتان است!

اگر تفکرت این است که مسافرم رها نمیشود، یا کنگره هم مثل جاهای دیگر است و من حالم خوب نمیشود، دیگر چه انتظار داری؟ چون خودت داری به کائنات پیام می دهی! زمان هایی که بیشتر این پیام ها ارسال می شوند زمان خوابیدن و بیدار شدن است که بیشترین فرکانس ها را می فرستید و ببینید در این لحظات به چه چیزی فکر میکنید ؟

حالا سوال؛ این که به این نکته در زندگی رسیدم که زندگی خود را بد ساختم آیا حالا باید بنشینم و خودم را محکوم کنم و نا امید شوم یا فکرکنم من که با تفکراتم و طرز فکرم و عملکردم،چنان قدرتی را برای خراب کردن و تخریب زندگی  و دنیایم داشتم، صد دردر صد هم چنان قدرتی را برای ساختن آن  را دارم دارم ؟؟

پس باید امیدوار باشم و تلاش کنم وبا فرمانبردار بودن در جهت معکوس قبل حرکت کنم و به قول آقای مهندس، امید وار باشم حتی اگر واهی باشد، به مثبت ها و خوشبختی  فکرکنم ؛خواه ناخواه در جهت آن قرار می گیرم و بر مبنای آن تلاش کنم. پس همان هستم که فکر می کنم وتصاویر ذهن من آخرش ظاهرمی شوند.عکاس آن خودم هستم و تصویر گر آن و ذره ای جبر در زندگی ام نیست.

همسفرمریم از روی وادی دوم ادامه دادند......از درک به دورند اما چشمه ایی هستند که به بحری  مانندند......

همسفر: یعنی چیزی و مسئله ای که ابتدا ممکن کوچک به نظربرسد اما این ها عاقبت به جایی وصل هستند و بعد به بحر بیکران می رسند و اگر روزنه ای نور یافتیم اطمینان داشته باشیم به منبع نور وصل است .

همسفر مریم  از روی کتاب ادامه دادند:  .......ما آرزومندیم که همواره بهترین هارا انتخاب کنید........

خانم سحر : منظور از جمله چیست و برداشتتان از انتخاب بهترینها چیست؟

نسیم :؟؟؟

همسفراعظم: منظور همان هدف ماست که انتخاب میکنیم و باید آن را ادامه دهیم.

همسفر: چیزی که هدف نهایی من است فکرو تفکرمن است، مثلا اگر رهایی ،بخشش دیگران و....جنگ نرمی که با خودم دارم است.

همسفر اکرم: برای من یکی از بهترین انتخاب ها خواندن کتاب بود که بسیار به من کمک کرد.

همسفر مریم از روی وادی ادامه داند: ...ممکن است برایمان روشن شده باشد که خیلی چیزها را از دست داده ایم یا در حال از دست دادن هستیم.............

خانم سحر: این از دست دادن ها چیست و برای شما چه بوده و در نهایت چه شده؟

همسفر اعظم : فکر می کنم شخصیتم خدشه دارشده و از دست داده بودم که حالا سعی می کنم با آموزشهایی که میگیرم، آنرا برگردانم .

همسفر مریم: آرامشم را از دست داده بودم.آقای مهندس می گویند وادی تفکر وادی مهمی است که ما براثر همین فکر نکردن دچار مشکلات شدیم فکر می کنم مادر خوبی نبودم و الان می فهم که باید اشتباهاتم را جبران کنم .

همسفراکرم: فرمانبردارمسافرم نبودم و همه چیز را نه می گفتم و این باعث شد که فرزندم نیز از من الگو بگیرد و در همه زمینه ها نه بگوید و الان درجهت رفع این مشکل کار می کنم.

همسفر رویا: من تعادلم را از دست دادم و همیشه افراط وتفریط داشتم ولی با آمدن کنگره الان تا حد نسبی تعادل یافتم.

خانم سحر : پس این از دست دادن ها ممکن است مالی باشد، سلامتی باشد، عشق باشد، امید باشد و مهمتر شخصیت انسانی باشد.!در اصل خوشبختی که همان تعادل است( جسم ، روان و جهان بینی) که اگر ازدست برود زندگی سخت و گویی در جهنمیم. اما آقای امین می گویند: وجود مشکلات ما، بازتاب بلد نبودن زندگی کردن ماست وندانستن قوانین وجهان بینی ماست...

در مورد فرزندان هم نبایستی احساس گناه کرد و به مرور زمان که حال خود همسفر بهبود پیدا کند قطعا تاثیرات آن روی فرزندان و اعضای خانواده هم هست و با توجه به صحبتهای اکرم که در مورد فرزندان گفتند، من این نکته را واقعا به آن رسیدم که فرزند من، نگاهش به سمت من است و نیاز نیست خیلی چیزها را به زور به او یاد بدهم ، بلکه اگر خودم در صراط مستقیم باشم و کارهایم را درست کنم و رفتار و گفتار و منشم را، قطعا فرزندم هم تاثیر میپذیرد.گاهی با خواندن کتاب آموزشی برای فرزند می خواهید چیزی را به زور بچه های خود یاد بدهید ولی می بینید فایده ندارد چون  شما باید خودتان را آن مسئله را در خود درست کنید تا بتوانید الگو باشید و من همسفر خیلی باید روی خودم کار کنم.

همسفر مریم از روی کتاب ادامه دادند: ....چیزی که مهم است با تفکر غلط ویا حرکت در مسیر ضدارزش ها برای خود مشکلاتی را بوجودآورده ایم......

همسفران مشارکتهای خود را عنوان کردند.

و خانم سحر این چنین جمع بندی کردند: داشتن تفکر غلط و یا درمسیر ضد ارزش ها که باشیم برای ما پیامدهایی دارد و باید معکوس آنرا انجام دهیم .در مورد بیماری روان تنی گفتند که مجموعه بیماریهاییست که روان روی جسم اثر میگذارد.

در کل تفکر و جهان بینی ما بر روی جسم اثر می گذارد، جسم، روان و جهانبینی از هم تاثیر پذیرند و اگر بتوانیم به تفکر و جهانبینی سالمی برسیم و جسم متعادلی داشته باشیم، از روان سو خلق و خوی سالمی هم برخوردارخواهیم بود. مشکلات روانی هم برروی جسم تاثیردارند و بازتاب آنرا می بینید .یعنی هرجایی که تفکر شما درست و حال شما خوب باشد جسم شما شاداب تر است و هرجایی که تفکر شما نادرست باشد خوب نیستید و کسل و بیمارهستید و گاهی خودمان میتوانیم با تغییر خودمان شفای خودمان باشیم!


پنجشنبه: سی دی زمستان

دوشنبه هفته آینده «ادامه وادی دوم و سی دی منیت »

 

شاد وپیروز باشید.
طبقه بندی: گزارش لژیون، 
[ شنبه 28 مهر 1397 ] [ 11:59 ق.ظ ] [ همسفر حکمت ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب