تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ


به نام یگانه هستی عالم
روز دوشنبه 97.7.2 لژیون نوای عشق  با استادی سرکار خانم سحر و جمعی از همسفران مهربان بادستور جلسه بقا راس ساعت 5:30شروع به کار کرد.


بقای انسان در جهت کسب علم و معرفت است............................

سخن استادمحترم:سلام گرم همسفران نیکاباد را به شما میرسانم.
آزمون روز دوشنبه ۹۷/۷/۲۳با منابع صفحه ی دویست تا آخر کتاب و سی دی بقا و حقه های نفس و عطار.
در ادامه همسفر نیلوفر سی دی بقا را کنفرانس دادند:

بقای انسان در جهت کسب علم و معرفت است.
در قدیم بیماری هایی بود که باعث مرگ انسانها می‌شد و اگر این علم و دانش در قدیم بود و افراد را واکسینه می‌کردند می‌توانستند آن بیماری را تحت کنترل در بیاورند و از طریق علم و دانش میانگین عمر انسان ها زیاد شده است اما هنوز خیلی از کشورها با این مشکل روبه‌رو هستند و میانگین عمر آنها به سن کهولت نمی رسد و علت بیشتر آن استفاده از مشروبات الکلی است .
علم یعنی چه؟ علم مجموعه دانستنی هایی ست که منسجم باشد برای رسیدن به یک هدفی و یا یک موضوعی.
معرفت یعنی چه؟ شناخت موجودات آن طور که هست
که در عرفان این معرفت به دو دسته تقسیم شده است یکی معرفت ظاهری است که همان کسب علم و دانش می باشد و دیگری معرفت باطنی که به معنای دریافت‌های قلبی می باشد و یا دریافت مطالب توسط صور پنهانی انسان.
در واشنگتن تحقیقی صورت گرفته است که از افراد ۱۵ سال تا۹۵سال در ۱۹۵ کشور بین افرادی که الکل مصرف می کنند و افرادی که مصرف نمی کنند و به این نتیجه رسیده است که هفتمین علت مرگ و از دست دادن روزهای کاری نوشیدن الکل است و حرفا تحقیقات دیگری گفته بود که اگر شخصی میزان مصرفی الکل خود را تحت کنترل در بیاورد مشکلی برای شخص وجود ندارد اما معلوم شد که حتی مصرف میزان کم آن مضر می باشد. و در کتاب آسمانی خودمان هم به اختصار از آن صحبت شده است که از تو می پرسند بگو از خمر و غمار بگو که منافعی برای انسان دارد و ضررهایی هم دارد اما ضررهای آن بیشتر از نفع آن است ۱۴۰۰ سال پیش این سخن گفته شده و الان هم به این نتیجه رسیدند که حتی مقدار کم آن زیانبار است. و از آن دوری کنید که عملی شیطانی است.
امر به معنای پرده حجاب و پوشش است و هر چیز که روی اندیشه فکر و رفتار انسان پرده و پوشش بکشد می شود خمر.
و مطالبی که به انسان دیکته می شود در کتاب آسمانی مرحله به مرحله است به خاطر این که تفکر بشر به مرحله لازم برسد.
و یک مسئله ی مهم که جوامع امروز با آن دست به گریبان هستند مسئله ی اعتیاد است که در اثر فقدان علم و دانش هست.
و در امریکا در سال ۲۰۱۶. ۷۲ هزار نفر در اثر اوردوز مردند در صورتی که در کنگره در این مدت ۲۰ سال این اتفاق بسیار نادر است .
یکی از عواملی که در اثر مصرف متادون می‌کنند این است که مقدار آن را نمی‌دانند و دیگر به خاطر اینکه آن را شیرین درست می کنند .
اما وقتی به طبیعت نگاه می کنیم هر چیز که خوشمزه است مفید است و هر چیز که تلخ و بدمزه باشد ضرر دارد.
و به علت تلخ بودن تریاک برای بچه ضرر ندارد زیرا با خوردن آن سریع متوجه بد و تلخی آن میشود.
در زندگی ما یک سری مسائل می‌تواند طاغیان باشد و به شکل های مختلفی بروز نمایند ممکن است در یک فرد باشد در یک خانواده باشد و یا در محل کار باشد اما بایستی قبل از اینکه این جریان رخ دهد جلوی آن را بگیریم.
و در کنگره هم این طغیان می‌تواند باشد مثلاً زمانی که می گوییم نباید در کنگره پولی را قرض بگیریم و قرض بدهیم اما این قانون را نقض می کنیم باعث طغیان میشویم.
بعد راجع به شفقت صحبت کردند که گفتند شفقت در هر حالی که خود می دانیدجزءعمل نیک حساب نمیشود و بایستی عمل را بنیادی انجام بدهیم.
مسئله ی بعدی راجع به زمان است و خیلی از مسائل را حل میکند ولی در یک سری از شرایط هم باید از زمان جلو بیفتیم مثلاً زمانی که میخواهیم از جایی به مکان دیگری برویم اگر بخواهیم پیاده برویم مدتها طول میکشد اما ما به وسیله ی ماشین از زمان جلو می افتیم مثلا در مسئله ی درمان اعتیاد ما بایستی زمان را مهار کنیم.
هر انسانی می تواند با اختیاری که دارد مسیر خودش را مشخص کند پس می‌تواند به وسیله زمان و تفکر بهترین قدم را بردارد.
استاد محترم: در مورد داروی دیسپ با سرکه سیب متفاوت است و روش درست کردن آن کاملا با سرکه سیب متفاوت است و برای کم خونی مشکلات کبد گوارش و غیره مفید می باشد و آقای مهندس فرمودند حتی اگر مشکلی ندارید آن را مصرف کنید و حتی به فرزندانتان هم بدهید.
همسفر راضیه:یک منصور که در تی وی بیان شده است این است که در کنگره نمی تواند کسی به کسی قرض یا وام بدهند و این باعث می شود که جلوی طغیان گرفته شود.
و اصلا نباید خانه یکدیگر بروید به خاطر این که باعث شل و فساد می شود.
زیرا حتی در سیستم پزشکی هم هیچ مریضی با پزشک رفت و آمد ندارد.
و در کنگره هر شخصی باید مراقب وسایل شخصی خودش باشد و در کنگره می‌گوییم رابطه ها در خانواده و یا هر جایی قبل از اینکه تبدیل به طغیان شود بایستی جلوی آن را بگیریم. و اگر تبدیل به توبه یا نشد ما نمی توانیم جلوی آن را بگیریم و در تحت کنترل ما نیست.
همسفر مریم:چیزی که برای من جالب بود این بود که درسته با زمان همه چیز حل میشود اما یک جاهایی وقتی میبینیم اگر اقدامی انجام بدهیم باعث بهتر شدن کارها میشود و از زمان پیشی بگیریم.
همسفر مرضیه:علم و دانش برای بقای ماست و چیزی که از ما باقی میماند اینست.و طرز تفکری هست که ما با خود میبریم.
همسفر حکمت:وقتی درباره علم صحبت میکنیم میگوییم مجموعه دانستنیهایی که ما را به یک هدف برساند و علمی که در کنگره یاد میگیریم حالت انتقال اطلاعات را دارد.و آیا میشود اون چیزی که به ذهن خودمان میرسد علم باشد؟
مثل آقای مهندس که با فرق دارند.
استاد محترم:علم چیزی هست که بر راستی و درستی دلالت داشته باشد و در عصر الان خیلی چیزها نام علمی را با خود یدک میکشد اما علم نیست.
اما آقای مهندس تعریف علم را میفرمایند مجموعه دانستنی هایی منسجم برای رسیدن به هدف یعنی اینکه هدفمنده و داری روی یک موضوع تمرکز میکنی برای رسیدن بهش.
و آقای مهندس دارند علم را به ما انتقال میدهند. و یکی از منابعی که در کنگره وجود دارد همین علم است و وظیفه ما انتقال این علم است. و یکسری افراد دارند مقاله های بسیار قوی می نویسند و این همان انتقال علم است درسته که بنیان و ریشه آن آقای مهندس مهدی و دی اس تی است اما به هرحال اسم آن است زیرا ما باید به تعریف علم برسیم و علم آن بود که بر درستی و راستی دلالت داشته باشد.
و آقای مهندس نمیروند یک کتابی را مطالعه کنند و برای ما توضیح بدهند زیرا منبع علم ایشان به جای دیگری وصل است.
همسفر مینا:یک جمله که در سی دی در مورد خودم بود اینکه علم و دانش برای بقای خود است و اگر این دو را کشف کنیم عمر طولانی و بهتری خواهیم داشت.
و قسمتی دیگر آقای مهندس فرمودند الکل گاهی بدتر از مواد مخدر ضرر میرساند و من همیشه فکر میکردم الکل هیچ مشکلی نداره چون همیشه میگفتند کسی که الکل مصرف میکنه سرش بالاست و کسی که مواد مصرف میکنه سرش پایینه.و فهمیدم در اثر نداشتن علم و دانش آدم میتونه چه ضررایی به زندگیش بزنه.

استاد محترم: دقیقا مصرف الکل مثل اینست که دزدی میخواهد به خانه ی شما بزند و شما خودتان با دست خودتان برای او قلاب میگیرید که بالا برود.
و بارها گفتیم کسی تریاک و اینگونه مواد گیاهی را مصرف میکنه کاملا شخصیتشو از دست نمیده اما کسی که الکل مصرف میکند کسی دیگری میشود.
و ما درباره ی افکار پوچ و کلام مثبت صحبت کردیم 
و هرموقع که میشینیم و خیالبافی های مسائل بیهوده را می کنیم و افکار منفی را به خود راه می دهیم دقیقاً یاد این سارق را بیفتیم که خودمان با دستان خودمان داریم به او اجازه ورود میدهیم و این بار وارده خانه ما نمی شود بلکه وارد افکار و اندیشه و تمام فرمان‌روایی بدنمان میشود و و انرژی که به سختی به دست آوردی را دو دستی تقدیم نیروهای منفی میکنی. پس فقط مواد مخدر نیست که انرژی ما را می دزدد و افکار و اندیشه منفی هست که اینکار را میکند.
هفته پیش درباره افکار توضیح دادیم که هر کس برای خودش احترام قائل است به مدت یک هفته آن را کنترل کند و سخنان منفی بر زبان جاری نکند 
و نقاط منفی را بر زبان نیاوریم.
همسفر نسیم:یه سوال دارم وقتی درباره افکار حرف میزنیم که کاملا انرژیمون را روش میزاریم من قبلا راحت میتونستم به خودم بیام و انرژیمو هدر ندهم اما الان با مسائل جدیدی روبرو شدم که حتی در خیابان هم توی فکر میرم و نمیتونم تمرکز کنم روی کاری که دارم انجام میدم
استاد محترم: کنگره داره به ما یاد میدهد که ما در مسیر هایی قدم خواهیم گذاشت که باید در آن قدم بگذاریم.و این چیزی نیست جز تکامل.
و اگر اتفاقی برایتان می افتد انرژی‌تان را سر این موضوع که چرا این اتفاق افتاد نگذارید و سعی کنید علت آن اتفاق را بفهمید چون بی دلیل برای شما اتفاق نیفتاده. و انرژیتون را هدر ندید.و اگر قراره از این اتفاق درس بگیرم خب درس بگیرم اگر انسان جدیدی هست که منو اذیت میکنه مثل پارو است که مارا بهم میزند تا به خودمان بیاییم.
اما چون جهان‌بینی کار میکنیم در طول روز و هفته برایمان پیش می آید به خاطر اینکه آزمایش شویم که آیا این اموزشی که گرفتیم چند مرده حلاجیم و اگر جایی به مشکل میخوریم مشکل از خودمان است.
همسفر افسانه :در درجه اول ایمان در حل مشکلات و مسائل خیلی کمک میکند که خدایا این مسئله برای من پیش اومده خودت کمک کن راه حل اونو پیدا کنم.
استاد محترم: آقای مهندس همیشه می‌گویند در کنگره نگویید مشکل بگوید مسئله زیرا باید حل بشود اما وقتی می‌گوید مشکل فکر میکنید فقط برای شما اتفاق افتاده و قابل حل نیست.
آیا ما قادر به گفتن این جمله که خداوندا به من سختی رسیده این سختی را از من دور کن را داریم یا نه؟
و همیشه درسی که از مشکلات میگیریم مهم است و برایمان میماند.
و ما اگر این مشکلات را حل کنیم در جهان دیگر به قدرت شنود می رسیم زیرا تجارب زیادی را کسب نموده ایم و درس‌های زیادی گرفته‌ایم.
و خداوند چیزی خارج از ما نیست اصلا درون ماست اصلاً در ما جاری است فقط ما از او دور می‌شویم و فکر می‌کنیم ناپدید شده است و دیگر نیست.
همیشه از خداوند بخواهید که با کائنات همسو باشید و این همسوئی وجود ندارد که ما دچار مشکلات می‌شویم.
و اینکه ما در سختی ها و مشکلات شخصیت خودمان را گم نکنیم و حفظ کنیم بسیار مهم است و مطمئن باشید خداوند سختی ای که خارج از توان و صبر شما باشد به شما نمی دهد.
دید باز در سفر دوم بوجود می آید بخاطر همین میگوییم بعد از سفر اول کنگره را ترک نکنید.
همسفر مینا :در این هفته سعی کردم افکار منفی فقط جلوشو بگیرم و قبلا انقدر به یک چیز منفی فکر میکردم که همان اتفاق می افتاد.
همسفرمریم:درباره ی افکار منفی من خودم سعی میکنم مثبت فکر کنم اما اعضای دیگر خانواده عکس من عمل می کنند اینجا چه اتفاقی میوفته.
همسفر نسیم:فکر میکنم اینجا دوحالت اتفاق می افتد یا فکر مثبت ما روی آنها اثر میگذارد یا نمیگذاردکه درهر صورت خودمان اون اثرمثبت را میگذارد و باعث میشه آن پختگی را بدست بیاوریم و شاید با فکر مثبت خودمان یک موج مثبت بفرستیم که باعث بهتر شدن ماجرابشود.و این هنر ماست که با استفاده از جهان بینی با یک جمله فضای ملتهب را آرام کنیم.
استاد محترم: حتی اگر هزار نفر باشند که افکارشان منفی باشد اما ما باید انقدر اعتماد به نفس و قدرت داشته باشیم که بتوانی حست را القا کنیم و ما روی آنها تأثیر بگذاریم نه آنها روی ما و این میسر نیست جز اینکه به اعمال مثبتی که میگویی عمل کنید تا انرژی لازم را کسب کنید.
به نظر شما هیتلر چگونه هیتلر شد و چنین قدرتی را در جهت منفی به دست آورد که مثبت آن می شود حضرت محمد و این قدرت بیان و کلام او بود که بسیار تاثیرگذار بود.
زمانی که در مقابل فرد بیماری قرار میگیریم لازم نیست برای او دلسوزی کنیم و فقط کافیست با دادن یک انرژی که داری خوب می شوی چهره است بسیار خوب شده است و حتی با این کلمات شما می توانید او را خوب کنید و همانگونه که ما می‌توانیم یک شخص را بیمار کنیم می‌توانیم او را درمان هم بکنیم.
نکته ی دیگر اینکه در برابر هزار نفر که منفی هستند ما نمی توانیم انرژی بگذاریم که آنها را مثبت کنیم ما فقط می‌توانیم حرکت خودمان را درست کنیم و زمانی که آنها می خواهند ما را به هم بریزند ما می‌توانیم با یک کلام به آنها اجازه این کار را ندهیم و به هم نریزیم.
استاد محترم: در رابطه با سیدی بقا اینکه خیلی ها در اثر مصرف الکل میمیرند یا از متادون اوردوز میکنند. آقای مهندس زیبا می‌فرمایند که دار او را می دهند برای درمان اعتیاد اما نمی توانند دارو را پس بگیرند.
و شیشه مواد مخدر تریاک الکل قلیان حتی افکار منفی اندیشه های پوچ این ها همه خمر می شوند زیرا روی افکار و اندیشه ما پرده و حجاب می پوشاند.

در ادامه مراسم دبیری برگزار شد و همسفر مریم انتخاب شدند.***هفته ی آینده سی دی اعتماد کنفرانس داده میشود.

و خداوند را سپاس گذاریم که آقای مهندس هستند و گل رهایی را از دستان پر برکتشان میگیریم.
طبقه بندی: گزارش لژیون، 
[ جمعه 6 مهر 1397 ] [ 05:15 ب.ظ ] [ همسفر نسیم ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب