تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ

 

روز دوشنبه 97.5.29 لژیون نوای عشق به استادی سرکار خانم سحر نازنین و جمعی از همسفران با محبت یا دستورجلسه کتاب شصت درجه زیر صفر راس ساعت 5:3آغاز به کارنمود.چه چیزی در انتخاب بهترین راه به ما کمک می کند؟با توجه به چه چیزی از بهترین راه سردرمی آوریم ؟آیا منظور فقط در مقوله اعتیاد است؟........................


خانم سحر: سلام دوستان سحر هستم همسفر

انشاالله که همگی سلامت باشید  و خدارا شکرمن هم خوبم  و خوشحال هستم که یک روز دیگر کنار هم هستیم.

نکات مهم

حتما در آزمون ها شرکت کنید ، آزمون ها برای این است که بفهمید تا چه حد آموزش ها را گرفتید و بحث نمره درمیان نیست .

حتما زمان مشارکت مکتوب وقتی که با لژیون ما هست فعالیت داشته باشید و مشارکت فعلی که باید لژیون ما انجام دهند هفتهایجنت، اسیستنت و مرزبان است و کسانی که مشارکتها را هنوز تحویل نداده اند در یک برگه تمیز و خوانا با ذکر نام و شماره لژیون و نام راهنما به من بدهند.

نکته دیگر احترام به جایگاهها و همینطور احترام به مرزبان پارک است و همینطور که میدانید خانم مرضیه عزیز مرزبان پارک هستند و بسیار زحمت میکشند واین کم لطفی است که به اینشان و جایگاهشان احترام نگذارید و بدانید که در هر مکانی که قرار می گیریم چه پارک، چه کنگره و... جهانبینی ما باید زودتر از ما در آنجا قرار گیرد و  نوع رفتار و برخورد و جهان بینی من است که نشان می دهد من یک کنگره ایی ،سفراولی ،سفر دومی ،رهجو یا راهنما هستم ،این را برای کسانی می گویم که به فعالیت های مرزبانی(برای جمع آوری هزینه دوربین توسط مرزبان محترم پارک) انتقاد داشتند.

با اینکه در لژیون سفر دومی زیاد داریم ولی فقط چند نفر از لژیون هستند که مرتب شرکت میکنند و استقبال میکنند  خیلی ها اصلا شرکت نمیکنند و شاید از کسانی که در آزمون نمیتوانند شرکت کنند همان روز در داخل لژیون برا اساس منابع ارائه شدهآزمون بگیرم .

مسئولیت پذیری در انجام خدمت ها بسیار مهم است و دوست دارم بیشتر روی آن کار کنید وهمینطور ادب و نظم  پارامترهای مهم هستند ،اگر مسئولیتی قبول می کنید با تمام وجود انجام دهید به گونه ایی که لذت انجام آن خدمت در ظاهر شما موج بزند و با عشق انجام دهید.

در مورد نوشتن برداشت از سی دی ها (برای وبلاگ شیخ بهایی)که مسئولیت آن را قبول میکنید حتما بنویسید و در صورت به موقع انجام ندادن آن نوعی عدم مسئولیت پذیری است .در ضمن موقع انتخاب برداشت از سی دی، سی دی هایی انتخاب کنید که قبلا در سایت نبوده باشد.

 

مشارکت دردستورجلسه عمومی «عدالت ، آیا همه در کنگره برابر هستند؟»

همسفر مریم : وقتی خداوند انسان را خلق می کند همه را به یک دید خلق می کند و یکسان دوست دارد و عدالتش شامل حال همه است اینکه ما چگونه استفاده کنیم بستگی به سعی و تلاش خودمان دارد .خداوند آنقدر مهربان است که برای رسیدن ما به آرامش ، الگوهایی چون پیامبران را فرستاده است تا با پیروی از دستورات ان ها به آرامش و عدالت برسیم مثل خود ما که با مصرف کنندگانی در کنگره قرار گرفتیم و به ما می گویند هر چه هست بیرون از کنگره بگذارید برای این که یکسان دیده شوید برای مثال همه با نام کوچک صدا زده می شوند و القاب دکتر و مهندس وغیره از آن حذف میشود تا همه در برابر قوانین کنگره یکسان باشند و عدالت رعایت شود.

همسفر نسیم : فردی بسیار ناراحت بود و من به اودر مورد رفتار هایی دلداری می دادم که یک دفعه گفتم به خدا توکل کن .او سریع با ناراحتی و پرخاش گفت مگر خدایی هم هست اگر بود که این ها اینقدر به من توهیتن و بی احترامی نمی کردند و این لحظه این به ذهن من رسید که ما در هر جایگاهی که هستیم و هر رفتاری با ما میشود عین عدالت است ، قطعا یک جایی ما یک قانونی را بلد نیستیم که اینگونه باز خوردهایی داریم پس شاید جایی کار خود ما می لنگد و این می تواند مجازاتی باشد و مجازات می تواند همین توهین دیگران باشد ولی اگر گاهی محبت را چاشنی کارهایمان بکنیم مخصوصا محیط بیرون از کنگره ، بیشتر راحت خواهیم بود.

همسفر راضیه : آقای خدامی در مطلبی پرسیده بودند : آیا کسی که راهنما شده است با کسی که هنوز پس از چند سال در کنگره به رهایی نرسیده است با هم برابر هستند؟آیا کسی که مرزبان است و کسی که کوچکترین خدمتی را انجام نمی دهد با هم برابرند؟که خودشان جواب می دهند قطعا نه.این ها هر کدام جایگاه های خود را دارند و جایگاه ها متفاوت است و اگر در تمامی این جایگاه ها یکسان برخورد شود بی عدالتی است و باید بگوییم همه در کنگره برابر نیستند درست است که سخت است ولی باید بپذیریم که در مقابل اعمال متفاوت برخوردها نیزمتفاوت هستند.برای مثال مصرف کننده ایی که مواد مصرف می کند دچار خماری میشود و این عین عدالت است که این نتیجه را از عمل خود ببیند ولی اگر حرکت و تلاش کند جایگاه خود را تغییر می دهد و به جایگاه بهتر و برخورد بهتر می رسد.

همسفر نسیم :آیا نفاق و دو بهم زدن با هم رابطه ایی دارند و می شود یکی باشند ؟

خانم سحر : معنی نفاق این است که کسی در دل به چیزی ایمان واعتقاد ندارد ولی در ظاهر نشان می دهد که قبول دارد ، شخص که به ظاهر نشان می دهد که انرژی را می گیرد و در باطن چیزی را می سوزاند در حالی که متوجه نیست ، به هر حال هر جایی که معنی سوختن و هدر دادن انرژی در کار باشد پای نفاق در میان است . در مورد با عدالت هم همان جابه جایی نوعی سوختن است ،سوختن در ظاهر وباطن . حق آنها باید محفوظ باشد ولی حدی که سوختن رخ ندهد.

ما عدالت را برابری می دانستیم ولی در کنگره یادگرفتیم عدالت یعنی هرچیزی در سر جای خودش قرارگرفتن است .این بسیار آموزش می برد که به این باور برسید که در هر شرایطی هستید عین عدالت است و شاید متوجه نشوید تا زمانی که دانش شما آنقدر بالا برود و روزی به این نتیجه برسید که هرجایی هستید عین عدالت است این براساس خواست و تفکر وفرمان وتقدیر ماست ،فهم آنکه چه چیزی در مورد شما عدالت اجرا میشود یانه زمان براست .من چقدر حال مسافرم را درک می کنم .من که مصرف کننده نبودم و ادعا بود که خیلی می فهمیدم تا چه اندازه با مسافر و خانواده ام درست رفتارمی کنم . بزرگان می گویند نیاز نیست بچه ها را تربیت کنید ، شما خودتان را تربیت کنید ،بچه ها تربیت می شوند .هر جا من کوتاهی می کنم بازتاب عمل من را فرزندم رفتارمی کند.شما که ولایت همسر را قبول کردی باید متعهد باشی و حرف مسافرت راگوش کنی و برخلاف میل او رفتارنکنی ،باید مطیع باشی .باید انرژیکه ازکنگره را می گیری به مسافرت انتقال بدهی و باید متوجه شوی که کنگره روی آرامش شما تاثیر دارد .

همسفرمینا:جاهای در مقابل مسافر خصوصا در سفراول کم می آوریم در این مواقع چه کنیم؟

همسفرحکمت: فکر می کنم فقط باید صبر کنید ، همه ما این هول وهراس را داریم که آیا این آموزش هایی که می گیریم را می توانیم کاربردی کنیم و به آن عمل کنیم ،آیا رفتاردرست با مسافرم دارم ؟ در حد حرف نه بلکه در عمل .چون می دانیم حرف آسانتر از انجام عمل است . برای عمل به آموزش ها زمان نیاز است . زمان که بدهیم آن کاربردی شدن اتفاق می افتد ، خیلی حساسیت هایمان نسبت به مسافرکم می شود . در کنار تمامی این ها مهر ومحبت و عشق ورزیدن بلاعوض فقط در مقابل همسرمسافرنیست ،باید این محبت و عشق به تمامی اطرافیان را داشته باشیم .گاهی تاثیر عشق و محبت به جا وسالم یک دوست یا هر اطرافی دیگر تاثیر به سزایی در روند بهبود مسافردارد.

همسفر مرضیه: در سفر اول این اتفاق ها می افتد ، باید از یک سری خواسته هایمان بگذریم، یک سری نباید را انجام دهیم تا به آنچه می خواهیم برسیم .اصلا کنگره می آیم که به آرامش برسیم و بتولنیم با قضایا کناربیاییم.سختی ها را بپیرید تا به لذت پایانی برسید.

همسفر نسیم : در سفر اول هرچه اتفاق می افتد پررنگ تر و مربوط به یک ضلع ویک وادی است .اینکه گاهی کم می آوریم مربوط به نقطه تحمل ماست و با رجوع به وادی نهم می فهمیم بابالا بردن ظرفیت و تحمل خود در اکثر مواقع خیلی کمتر کم می آوریم.

خانم سحر: باید برگردیم به خودمان، اگر به جایی میرسم که کم می آورم یعنی رها کردن  و معنای آن را هنوز درک نکردم و این کم آوردن یعنی فشار خارج ازتحملی روی من بوده و گاهی خیال میکنید دارید صبوری می کنید ولی یک جایی دیگرنمی کشید و شروع می کنید دو هفته صبوری که کردید را تلافی می کنید در صورتی که صبوری یعنی باید به او زمان بدهم ،به او کمک کنم تا خود مسافر خودرا از تاریکی رها کند من همسفر فقط می توانم برای او راه را روشن تر و بار را سبک تر کنم.سرم به کار خودم باشد و.گاهی برای مسافر وزنه ایی می شویم کسی که وزنه به پا دارد به سختی حرکت می کند.پس نگاه خود را ازروی مسافر بردارید .بدانید باید یک سال بروید وبیایید ،باید فراز ونشیب طی کنید و بدانید یک روزی به حال خوب می رسید و سختی هایی که میکشید هم روزی با حرکت خوب خودتان و مسافرتان جبران میشود.

در ادامه تعریف عدالت بگویم که هر چیزی بنا به عملکردش در سر جای خودش باشد عدالت است . شاید فکرکنید اگر فردی مثلا با وجود پارتی به چیزی می رسد درست نیست اما این را هم بدانید شاید آن ها هم روزی کاری کردند که امروز لازم است جایی به نفع آن ها تمام شود و تجربه کنند و جلو بیفتند و این نیز آموزشی برای آن هااست.در کنگره نیز تمامی افراد برای آقای مهندس برابرند چرا که همه یک نوع آموزش را می گیرند ، یک نوع صندلی ...یک نوع مشاوره و...را می گیرند ولی درادامه میزان خواست و تلاش و عملکرد خودمان است که آیا رشد وپیشرفت به ما می دهد و یا نه سقوط و ازمسیر خارج شدن را.رهجوها نیز برای راهنما برابر هستند اما مسلما عملکرد خود رهجو تفاوت را ایجاد می کند.

 

 

خلاصه ای از کتاب شصت درجه زیر صفر


خانم سحر :در مورد سوالی که اکثرا دارند که استادان چه کسی هستند و کجایند ،در کتاب هم گفته شده است که اصلا کاری نداشته باشید که چه کسانی هستند بلکه ببینید چه می گویند و گفته های آنها برای ما بسیاراهمیت دارد.

اولین پیام کتاب شصت درجه چیست ؟ پیام من آب می آورم هست و نه تنها اولین پیام است بلکه بزرگترین پیام است .

عبارت «المنته لله که درمیکده باز است .... به معنی است که ویراستار خداوند را شکرکرده ،یعنی خداوند سرش منت نهاده است که درٍ میکده که تمثیل از در کنگره است را برای او گشوده تا بیاید و بیاموزدو  بدون خوردن چیزی چون میؤ ما شوریده حال وسرمست می شویم.

پیام بهترین راه مهمترین پیام است که در جلسه عمومی نیز هر هفته خوانده میشود.

چه چیزی در انتخاب بهترین راه به ما کمک می کند؟با توجه به چه چیزی از بهترین راه سردرمی آوریم ؟آیا منظور فقط در مقوله اعتیاد است؟

همسفر نسیم : نه منظورش فقط اعتیاد نیست . درست است که در کنگره به درمان اعتیاد می پردازیم ولی در تمامی انتخاب ها نیاز به بهترین راه داریم.

همسفر حکمت : بهترین راه با توجه به افرادمختلف  و نوع دیدگاه های آن ها فرق می کند.برای هرکسی با توجه به تفکر و خواسته و موضوع مورد هدفش که می خواهد برسداین بهترین راه متفاوت است .البته درست است که نهایتا بهترین راه همان راه ارزش ها و صراط مستقیم است .

خانم سحر : کارهایی که در واقع در زمان کوتاهی می خواهند ما را به جایی ونتیجه ایی برسانند خلاف قانون کائنات است و نتیجه ایی جز شکست ندارند.مثال های متعددی داریم مانند وقتی گلی می کارید باید صبر کنی مسیری را طی کنی تا به ثمر بنشیند. همیشه کوتاهترین راه ها بهترین نیستند.راهی که خداوند وفرامین الهی می گوید انجام بدهیم بهترین است . برای خوشبختی راهی جز آموزش دیدن ،انجام عمل سالم و تزکیه وپالایش نیست . صراط مستقیم تنها راهی است که بهترین است اما لزوما کوتاهترین نیست . عاقبت کا رهامهم است . مثال لاغر شدن های این روزها که چربی انباشته طی سال ها را می خواهند سریع بردارند و نتیجه ایی  جز مشکلات ندارد یا درمان های سریع اعتیاد که به وفور دید ه ایم که موفق هم نبودند.

چه کسانی کوتاهترین راه که نتیجه ایی ندارد را برمی گزینند؟

همسفر حکمت : کسانی که تفکر ندارند.

خانم سحر : برای تشخیص راه از چاه باید به وادی اول یعنی تفکر برگردیم و به نوعی همیشه فرود ما به وادی تفکر است.

چرا این افراد می خواهند به خواسته های خود برسند؟

همسفر....؟ آن هایی که در نفس اماره هستند.

همسفر حکمت : فکر می کنم همین جا مرز بین مرحله حیوانی و وارد شدن به مرحله انسانی است.

خانم سحر: انسان تا زمانی که در نفس اماره هست هنوز در مرحله تکامل نفس حیوانی است و گویی که ظاهر انسانی دارد ولی باطن انسانی ندارد.زمانی که کاری غیر معقول انجام دادید و بعد خود را سرزنش کردید و دچار عذاب وجدان شدید این یعنی باید امیدوار باشید چون در نفس لوامه هستید و با انجام ندادن آن خواسته نامعقول وارد نفس مطمئنه می شوید.

 

هفته آینده :« ادامه کتاب شصت درجه زیر صفر»

پاینده وپیروز باشید.

 

 


[ جمعه 2 شهریور 1397 ] [ 06:20 ب.ظ ] [ همسفر حکمت ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب