تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ

به نام یگانه خالق هستی

دوشنبه 97.5.22 لژیون نوای عشق همراه با جمعی از همسفران با محبت با دستور جلسه سی دی جام راس ساعت 5:30شروع به کارکرد.

  

دستور جلسه امروز سی دی «جام»

بعضی اوقات اینطور تصور میشود که اگر این نیروها نبودند دنیا به جنت یابهشت تبدیل می شد اما خداوند این موجودات پلید را برای تسویه وتزکیه جهان لازم داشته تا بهای خوب وبد مشخص بشود...


سلام دوستان حکمت هستم همسفر

دستور جلسه امروز سی دی «جام»

خانم راضیه : عاشقان را لیل و نهاری نیست ،نیروهای شیطانی و وجود انسان هایی که  همیشه هستندو بوده اند و بعضی اوقات اینطور تصور میشود که اگر این نیروها نبودند دنیا به جنت یابهشت تبدیل می شد اما خداوند این موجودات پلید را برای تسویه وتزکیه جهان لازم داشته تا بهای خوب وبد مشخص بشود...

ما در دعای کنگره می خوانیم که خداوندا ما در پی هم روان شده ایم تا بدانیم آنچه نمی دانیم از هستی ونیستی ..ما به دنبال هم روان شدیم برای دانستن آنچه که نمی دانیم و از نیستی هم باید بدانیم ،از نظر کنگره شصت هم آن نیستی هم ،هستی است و ما آنچه را با حواس خود نمی بینیم ودرک نمی کنیم می گوییم که نیست ، مثلا اینجا پر از امواج است و ما چون نمی بینیم ،می گوییم که نیست در حالی که این امواج هستند . خداوندا تاریکی ها را و سختی ها را تجربه کردیم و پشت سر گداشتیم تابه روشنایی رسیدیم و اینکه به فرمان عقل برسیم یعنی اینکه به نقطه معقولی برسیم . وقتی از روزنه موجودیت حرکت کردیم سفری را آغاز کردیم این سفر که آغاز کردیم مثلثی تشکیل میشود ما سه سفر باید انجام دهیم سفر در بُعد مکان که از جای به جایی دیگر رفتن است سفر در بعُدزمان است که مشخص است روز و شب میشود و یا بدنیا آمدیم و کودک بودیم بعد خردسال و نوجوان و جوان ومیانسال و...سفر زمانی است ، سوم سفر درون است که از همه سفرها مهم تر است و مثل دوسفر قبلی قابل لمس و حس نیست .این سفر ، سفر از ظلمت به نور است ، از نادانی به دانایی  و از حقارت به سرفرازیی است . انسان برای شناخت خود نیاز به سفر درون دارد .برخی این سفردرون را دارند و برخی اصلا سفر درون ندارند و تمام سفر برای آنها همین خور و خواب و تولید مثل است که این نیز خود مثلثی است .ما در کنگره در سفر درون هستیم چه مسافران و چه همسفران ،چون در حال خارج شدن از تاریکی ها هستند .تمام  حرف  پیامبران این است که سفر و زندگی دیگری وجود داردو زندگی و حیات همین زندگی روی کره زمین نیست ، زندگی ادامه دارد و حیات و حلقه های آفرینش دیگری نیز هست و مرگ پایان زندگی نیست . برای اینکه در حیات های بعدی آرامش داشته باشیم باید یک سری قوانین را رعایت کنیم . شاید بگوییم این چه کسی گفته است ،می گوییم همان هایی که در آن جهان ها هستند که ما به صورت سمبولیک می گوییم قدرت مطلق است .به صورت تمثیلی می گوییم سبع سماوات داریم که هفت طبقه آسمانی است اگر تصور کنیم خداونددر طبقه هفتم است اطلاعات را به طبقه ششم و بعد پنجم تا برسد به پایین ترین سطح یعنی طبقه اول برسد و اگر وجود نیروهای تخریبی نبود ماهستی را درک نمی کردیم  مثلا کسی که کلیه درد نکشیده نمی فهمد کلیه درد یعنی چه .همه این ها بر مبنای اضداد هستند و نیروهای پلید جز مکمل های زندگی هستند و نمی توانیم آن ها را ازبین ببریم و اگر خداوند می خواست خودش می توانست آن ها را از بین ببرد .

همسفرحکمت : هر سال با آمدن بهار و عید از خودم با خود گفتگوی درونی دارم  ،که  یک سال دیگر گذشت و دوباره بهار و تابستان و پاییز و زمستانی دیگراما کنار این خود گویه از خود می پرسم خوب یک سال گذشت اما در این گذشت زمان چه به من اضافه شده ، چه یادگرفتم اینجاست که به موضوع دانستن و ندانستن ها می رسیم ،دانسته هاهمان تکرار ها میشود یعنی خوردن و پوشیدن و خوابیدن هاست که انجام میشود اما به ندانسته هایی که می رسیم همان جواب چرا های ماست ، به جواب نمی دانم هایی رسیده ایم ، که در پی این ها به سختی هایی و مشکلاتی رسیدیم ، البته فقط سختی ها نیست همان شادی هایمان هم نوعی از یادگیری و دانستن در خود دارد، نوعی تجربه کسب کردیم ، وقتی ما آمدیم کنار هم یعنی داریم یادمی گیریم و تجربه می کنیم و به ما چیزی اضافه میشود ، اما نکته این که چیزهایی را که نمی دانیم به سختی و کم کم به گشودن وشناخت آنها می رسیم ، این ها همان بن بست ها و مشکلات  وتاریکی هاست که غیرقابل حل به نظر می رسند، در این مسیر رسیدن به خواسته  هاو دوست داشتن هایمان است که به موانع برمی خوریم و اینجاست که آقای مهندس در دعا می گویند خدایا ما تاریکی ها را تجربه کردیم و مارا با روشنایی ها آشنا گردان ، پس تاریکی فقط و فقط اعتیاد نیست بلکه  هر نوع سختی  و ناملایمات دیگری هم می تواند باشد ، صحبت از دو دایره ین ویانگ می کنند که بین دو تاریکی نقطه روشنی هست که ذره ذره با گرفتن تصمیمات درست ورعایت قوانین و اجرای صحیح آنها این روشنی گسترش پیدا می کند و می توانیم از  تاریکی و سختی عبور کنیم مثال اینکه حتی یک آزمون دادن هم در ذات خود می تواند یک سختی داشته باشد  و باید تلاش کنیم تا به خوبی بگذرد. نبود چیزی هم دلیل بر عدم وجودش نیست ،نیستی ها همان هایی هستند که ما در پی آن ها هستیم و می خواهیم برای ما باز و قابل حس شوند . در این قسمت فکر می کنم نکته این است که ما باید بخواهیم که بدانیم ،وقتی بخواهیم پس حتما به دنبال یافتن آن می رویم ،در این حین است که می گویند از این سختی ها آزرده خاطر نشوید و خود این مشکلات حکت و فلسفه ایی دارد . به نظر من بودن مشکل و تلاش برای حل آن هم خود راه است . در نظر بگیرید زمانی که بر فرض کلیدی را جایی گذاشتید و فراموش کردید شاید ساعت ها بگردید و پیدایش نکنید بالاخره خسته میشوید و رها می کنید و به دنبال کار دیگری می روید بدون اینکه حواس شما به گم شدن کلید باشد یک دفعه یادمان می آید که ای وای مثلا من کلید طاق یخچال گذاشتم ، نکته  این که ضمیر ناخودآگاه ما حتی زمانی که گشتن را رهاکردیم هنوز به فعالیتش ادامه می دهد و مسئله حل میشود و این فاصله زمانی نیز نوعی سختی و تاریکی است ، پس از مشکلات نترسید و بخواهید و تلاش کنید حتما حل میشوند و آزرده خاطر هم نشوید.

همسفر وجیهه: قسمتی که آقای مهندس می گویند جهان ها تودرتو هستندو بالا بالاتر از هم قرار دارند ،آیا برای ما امکان دارد که بفهمیم ومتوجه شویم کجای این قضیه قرارداریم ؟ از کجا بدانیم کدام طبقه قرار داریم ؟آیا بستگی به نفس مادارد؟

همسفر نسیم :فکر می کنم ،به درجه نفس خیلی ربط دارد ،یادم هست خانم مرجان می گفتند که اگر انسان خودش یک ذره بخواهد واقع بین باشد وبه خود رجوع کند می تواند بفهمد کجا قراردارد.اما دررابطه با آسمان هامشخص است هر چه نفس من بالاتر برود من هم بالاتر قرار می گیریم اینکه در نفس اماره هستم ویا دیگر نفس ها فرق می کند. تعداداندکی از آدم ها می توانند هم در زمین باشند و هم دسترسی به آسمان ها داشته باشند،بزرگترین آن ها آقای مهندس هستند که علم لدن دارند و ارتباط مستقیم .

همسفر حکمت : در یکی از سی دی ها آقای مهندس گفتند:روزی دوستی رد می شد به من گفت آقای مهندس شما با این کاری که کردیدیعنی حل مشکل اعتیاد و درمان یک عده انسان بهشت را برای خود خریدید،آقای مهندس در جواب می گویند من همین الان در بهشت هستم . از این صحبت می توانیم بفهمیم که بله ما می توانیم متوجه شویم واین به اعمال ورفتار و کرده های خود ما بستگی دارد.ما حالا می دانیم که بهشت وجهنم یک جای فیزیکی نیست و در همین جهان هم که هستیم هر لحظه می توانیم در بهشت یا جهنم باشیم مرزبین این دو ثانیه به ثانیه با انجام اعمال ما تغییر می کند .

همسفر نسیم :آقای مهندس گفتند : اگر بتوانیم یک مسئله ایی را با تفکر حلش کنیم و به آن دسترسی پیدا کنیم برابر با یک دوره حیات است ،یعنی انسانی که هفتاد هشتادسال عمر می کند اگر به آن تفکر برسد و ما الان با تفکر به حل مسئله ایی برسیم به اندازه همان فرد هفتاد هشتاد ساله جلو افتادیم . زندگی در بیرون از کنگره چقدر کند می گذرد و برای من نقطه تفکری شد که ما چه جایی قرار گرفتیم .

همسفر حکمت : ما از قرآن هم بارها به گوشمان رسیده که آمده .....در یک چشم به زدن آسمان و زمین وجهان به پایان می رسد .....،این فاصله زمانی که برای ما بسیار است و طولانی ولی از نظر قرآن وماورایی این آمدن و رفتن ها ی ما بسیار کوتاه و در حد چشم به هم زدن است ، بعُدزمانی برای ماست ،دقیقا همین که گفتیم برای رسیدن به طبقات بالاتر ممکن برای فردی سال ها طول بکشد و برای دیگری خیلی زود دست یافتنی بشود .بنابراین صحبت های خود آقای مهندس بهترین سند بدون نقص است چون تجربه کردندو اگر دقیق شویم بسیار در می یابیم.

آقای مهندس گفتند تمام مشکلات و موانع ما به دلیل عدم شناخت ماست ،چون نمی دانیم به دنبال منابع و مراجع می رویم و منابع من کتب آسمانی است ،چراکه کتاب کاملی هست و بدون تناقض هست ،مثال می زنند که نام پیامبر شاید چند بار در کتاب آسمانی آمده ولی نام حضرت موسی و عیسی بارها بارها ، با این حال همه همدیگر را قبول دارند،چطور می توانیم به مکاتب و فیلسوفی و کتابی برویم که هر کدام حرفی دارند و هر کدام چیزی می گویند وهر لحظه تغییرمی کنندو دارای تناقض هستند من به کدامیک می توانم اعتماد کنم پس این عدم تناقض بهترین دلیل رجوع به کتب آسمانی است .

ما باید شکر گزار خداوند باشیم که چنین موهبتی رابه ما داده است. اما مسئله این است که آقای مهندس به ما هم دارند خط می دهند  که هر جا نمی دانم ،هرجا چرایی دارم ،هر جا مشکلی هست به سراغ این منبع عظیم بروم،منی که برای یافتن آگاهی به کتاب و کتابخانه ها می روم گاهی غافل میشوم که از همین کتاب آسمانی خانه هم می توانستم گره مشکل را باز کنم ولی باز نکته این است که به دلیل پیچیدگی ، ثقیل بودن ،حجم سنگین مطالب آن و نوع مشکل هر کسی ، چگونگی استفاده از آن را برای حل مسائل نیز باید یادبگیریم  به نظر شما در این موارد چه کنیم؟راهی هست ،آیا باید به تفاسیر مراجعه کنیم یا نه با خواندن زیاد و تکرار و گذشت زمان آن را درک کنیم ؟

همسفر نسیم : طبق شنیدهایم و انچه پیشکسوت ها می گویند ، اولا که تفسیر مهم هست  ولی باید وقتی تفسیری را می خوانیم  آن را علامت بزنیم ویادداشت برداریم چون هر باری که رجوع می کنیم یک نوع برداشت داریم ،پس برداشت ها را بنویسید وبا مراجعات بعدی می فهمید که چقدر پیشرفت کردید که این خودش نوعی سطح انرژی است برای درک بهتر مطالب . همچنین نرم افزارهایی هست که متناسب با موضوع و کلام مورد جستجو می توانیم سریعتر به درک مورد برسیم.

همسفرحکمت :  بله  آقای بهاالدین خرمشاهی ترجمه ایی عالی  از کتاب آسمانی دارند و محل رجوع است ولی تفسیر نیست .اما به نظرم برای رسیدن به نکات ظریف باید به تفسیرها رجوع کنیم البته تفسیرهای معتبر.

همسفرمرضیه :  تفسیرهای زیادی هست اما هر کدام چیزی گفتند و به نظرم اینطوری گمراه میشویم ،ولی با خواندن زیاد مثل همین کتاب عشق من خودم هر دفعه که می خوانم چیز تازه ایی می فهمم یا همین کتاب شصت درجه الان که پس از بارها دوباره خواندم چیزهای جالبی را دریافت کردم پس این فهم ودرک به مرور و باگذشت زمان باید اتفاق بیفتد تا برداشت درستی داشته باشیم.

 

همسفر حکمت : من هم با تکرار خواندن  و نگاه عمقی موافقم ، حتی کتاب های دیگر هم همینطور هستند از یک بار خواندن حاصلی بدست نمی آید . درموردفهم مطالب  کتاب آسمانی زمان بسیار و عمر وافری می طلبد،بنابراین صدرصد نیاز به کمک داریم .این که  خداوند به ما لطف کردند و چنین مکانی را نصیبمان کردند باید قدردان باشیم و حتما از وجود آقای مهندس بهره ببریم و همین مطالبی که خیلی زیبا مطرح می کنندرا یادبگیریم وکاربردی کنیم تا چراغ راهی باشیم برای انسان های درمانده .

همسفر مرضیه : من از سی دی های آقای امین بسیار یادمی گیرم و فکر می کنم بهترین مفسر هستند .

همسفر حکمت : ادامه می دهند که پس علت رجوع به کتب آسمانی این است که در آن اطلاعات و معلومات و شناخت و صور پنهان در آن ها هست . چون ما در مورد انسان شناخت نداریم ،می گوییم انسان حیوان ناطقی است و این کاملا غلط است چون انسان حیوان نیست و حیوانات هم ناطق هستند خودشان زبان همدیگر را می فهمند که باز اینجا به این می رسیم که چون ما آنها را نمی فهمیم دلیل براین نیست که آنها نمی توانند حرف بزنند. آنها نیز با همدیگر به زبان خود سخن می گویند .علت این گفته این است که ما ظاهری مقایسه می کنیم برفرض می گوییم ما قلب داریم آنها هم دارند ما مغز و حس داریم آنها هم دارند  ،پس انسان حیوان است ،این ها ظاهری است . مرز شناخت انسان و فلسفه اش همین جاست . که به صور پنهان و نفس و روح می رسیم .

زندگی ما  از روز الست شروع شد و ما آرشیوی داریم که حیوانات به این آرشیو نیاز ندارند و همان نفسی که خدواند به حیوان داده کفایت می کند . این آرشیو همان فطرت و ذات است . حالا این فطرت چه هست ؟آیا ژن است ؟ چرا ذات آدم ها فرق می کند ؟ کلمه فطرت با آفرینش همراه است یعنی خلق ،ابداع ،شروع.همه موجودات جاندار وبی جان ، جمادات و گیاهان و حیوانات ویژگی مختص به خودشون دارند . اگر غیرجانداری مثل نمک در نظر بگیرید این شوری نمک جز ذات نمک است یعنی از اصل باهاش بوده است ، در حیوانات هم همینطور است مثلا ویژگی غریزه آنها ،بر فرض مورچه را در نظر بگیرید برای جمع آوری غذایش چیزی از کسی یاد نگرفته است اما خودش کارهای لازم را خود به خود انجام می دهد . ما انسان ها هم دارای یک ویژگی مختص به خود هستیم که همین وجود فطرت است یعنی با ما هست جز آفرینش ماست و وجه تمایز ما با حیوانات است .

همسفر مرضیه : خیلی قشنگ  می گفتند  که بچه ایی که به دنیا می آید یک کارهایی می کند که خیلی جالب است ،شاید شیطنت هایی را بکنند که اصلا مادر و پدرش که خیلی آرام بودندهیچ وقت انجام ندادندو این بچه با خودش می آورد . خانم سحر هم گفتند ما یک سری خصلت داریم مثل دروغگویی وغیبت و..که می توانیم تغییر بدهیم ولی آن فطرت با ماست و در اصل ما به دنیا آمدیم که روی این فطرت کار کنیم و تغییرش بدهیم.

همسفرنسیم : همچنین آقای مهندس گفتند که حیوانات آرشیو ندارند وما آرشیو داریم ؛ در یکی سی دی های هفته های قبل نیز گفتند که  جهان دفتری است  که هر برگش یک موجودی است که اطلاعات در خودش نهفته است ، آیاما می توانیم این اطلاعات را آرشیو در نظر بگیریم ؟ جایی هم می گویند حتی بوته ایی که رشد می کند آن هم اطلاعاتی در خود دارد، آیا این اطلاعات با آرشیو فرق می کند ؟ شاید اطلاعات فرق بکند و منظور همان ژن است که در موجود رشد می کند و همراه موجود هست .

همسفرمرضیه : جایی در سی دی گفتند در گیاهان یکی در درجه کاکتوس هست  ویکی دیگرگل قشنگی میشود و این ها دارای درجات متفاوت هستند . شاید به این قضیه هم مربوط باشد.یا پرندگان یکی عقاب میشود و دیگری کلاغ .

همسفر مریم :شاید بستگی به شرایط موجود باشد مثلا کاکتوس که در بیابان هست آن شرایطش ایجاب می کند که آنگونه باشد .یا شرایط

همسفر حکمت : جمله آقای مهندس این نبود که حیوانات آرشیو ندارند بلکه گفتند حیوانات نیاز به آرشیو ندارند.همه مخلوقات دارای ویژگی خاص خود هستند ،یک مورچه هم از بدو تولد یک سری کار ها را ذاتی انجام می دهد و این نیاز نداشتن به آرشیو دقیقا همین مرز بین انسان و سایر موجودات است ما برای تکامل به آرشیو نیاز داریم ولی موجودات دیگر که تکامل ندارند در همان مرحله نفس هستند،البته نوع برداشت ما از صحبت آقای مهندس نیز محل تامل است و این برداشت های ما در حد ماست .در مورد صفاتی مثل دروغگویی و غیبت ،من فکر می کنم چون فطرت در دو بُعد خواست و دریافت و شناخت مورد بررسی است این ویژگی های انسان مانند دروغگویی نوعی گرایش و تمایل است و اکتسابی است اما خصایص فطری جز ذات من است ،پس فرق می کنند . در مورد کاکتوس و گل زیبای دیگر و یا عقاب و کلاغ این ها هم با همان خصلت های ذاتی خود هستند و نفس کلاغ

 

همسفر نسیم :من فکر می کنم یک کلاغ هر چقدر هم خواسته داشته باشد ولی هیچ وقت نمی تواند یک عقاب بشود چون ژن آن را ندارد ولی یک عقاب ضعیف شاید با خواسته بتواند به عقاب توانایی تبدیل شود که بتواند ارتفاعات راطی کند پس یک کلاغ نمی تواند هیچ وقت عقاب شودو برمی گردد به همین تکامل .

همسفر مریم : آیا این موارد می تواند مربوط به قدرت و توانایی آن ها هم باشد.

همسفر حکمت : فکر می کنم نه ، چون این ها که خودشان بوجودآورنده که نیستند این ها هر کدام خلق شده اند.

همسفر مریم : پس نفس کلاغ ،کلاغ است  و نفس عقاب ،عقاب و نمی تواند جای همدیگر باشند.

همسفر حکمت : درنهایت گفتند :چیزی که ظاهر و باطن را می سازد و فطرت را بوجود می آورد و تمام اطلاعاتی که در آرشیو موجودات هست آن روح است و روح فقط به انسان داده شده است .حفظ این فطرت  بوسیله روح است.

به طور خلاصه اگر به مشکلی برخوردید ناراحت نشوید حتما در آن حکمتی است ، بعد برای شناخت انسان ما اط کتب آسمانی الهام می گیریم چون کامل و بدون تناقض هست و آخر اینکه ما جهان هستی را با حواس خود درک کنیم و برای همین به سختی ها برمی خوریم.دلایل برخورد به سختی ها هم عدم شناخت انسان است و دیگر اینکه این گونه تصور میشود که که انسان هر چه بی خدا باشد متجددتر است.

تجدد به معنی نوگرایی و تازگی است . تجدد انسان هم زمانی است که خداوند را نشناسد. پس نداشتن شناخت روی انسان و خداوند عامل تمام مشکلات انسان است.

همسفر نسیم : در هر حلقه حیات ،برای مثال آیادروغی که الان یادمی گیریم وجز من می شود بعد تبدیل به فطرت من میشود برای حیات بعدی؟ ،یا خوبی هایی که می کنیم جز ما میشود و این فطرت است که ما را به این دوره حیات می کشاند،روز الست که ما خنثی بودیم و آمدیم تا یادبگیریم . همسفر مریم : چون ما فرق روح ونفس را نمی دانیم اشتباه می گیریم و تشخیص نمی دهیم خانم سحر گفتند ما ابتدای کار هستیم و حالاحالا باید کار کنیم تا درک درستی از روح ونفس و فطرت پیداکنیم ، ان موقع تشخیص ذات را می دهیم و متوجه میشویم .

همسفر نسیم : یعنی فطرت مربوط به نفس است ؟ اگر مربوط به نفس وروح باشد پس روح نمی تواند خبیث و بدذات باشد.

همسفر حکمت : من شنیدم که اینگونه هم نبوده که ما از زمان پیمان بستن کاملا آمدیم تا خطا هایمان را درست کنیم و آگاه شویم ، برای همه صدق نمی کند ،شاید هم درست هنوز درک صحیح ندارم از برداشت مفهوم آرشیو و فطرت .از طرفی هم همین که من در این دوره حیات در پی اصلاح ضدارزش های خودم هستم زمان مرگ یعنی انتقال، دارم با فطرتی پاک تر از قبل می روم پس در دوره بعدی حیات به نوعی خالص تر هستم .

همسفر نسیم : اگر بخواهیم بگوییم فطرت همه پاک بوده و از روز الست با ما بوده است و روح در ان دمیده شده خوب درست کسی که با فطرت پاک هست برمی گردد به روز الست او،این را در صورتی می گوییم که فطرت تمام انسان ها پاک بوده باشد

 اما اگر فطرت یک سری آدم ها بد بوده  یا برای مثال اگر کسی با ذاتی می آید که برفرض مداد تو چشم مادرش می کند بد بوده پس چی ؟

همسفر حکمت : می گوییم ابتدا اصلا بدی نبود همه وهمه خوبی بود و خداوند خود این پلیدی ها را گذاشت تا درک خوبی و هستی کنیم و ما آمدیم تا بدانیم آنچه نمی دانم تا آن آلودگی و اشتباهات اصلاح شوند پس اصل ذات خوبی بوده است بعد بدی خلق شد.

همسفروجیهه:از ابتدای خلقت آدم با خوبی می آید یعنی باروح سالم می ایدو از روز الست بدی ندارد چون دارای ذات خداوند است  و بعد اختیار داده می شود و روح وجن را کنارش قرار می دهد  ، پس فکر نمی کنم ما از ایتدا مشکل دار بوده باشیم و از اول با اضداد آشنا نبودیم .

همسفر مرضیه : مثلا وقتی من  به دنیا آمدم یک سری خوبی ها به من داده میشود که مرا از بقیه متمایز کندو وقتی به بدی هایم پی می بریم سعی بر اصلاحش دارم البته در همین دوره حیات .

همسفر نسیم : خوب این ها مربوط به دوران بعد از الست است من منظورم قبل از الست است.

همسفر حکمت : اینجا واقعا ما نمی دانیم و این ها را هم به استناد از آقای مهندس گفتیم .انشاالله  به حدی برسیم که بتوانیم به رمز و رموز ها آشنا شویم.

همسفر مریم : گاهی صلاح و حکمت در این است که به برخی پاسخ چراهای خود نرسیم چون هنوز ظرفیت لازم را نداریم.

همسفر وجیهه : در سی دی گفتند که در زندگی سدهایی بوجود می آید که نباید آزرده شویم چون حتما دارای حکمت است یا بعدا متوجه می شوم و کسانی هم که بر اثر بیماری می میرند نقض فرمان کرده اند که دچار بیماری شده اند ،از طرفی مادرم بر اثر چند بیماری به رحمت خدا رفتند حالا با خودم فکر می کنم یعنی مادرم اینقدر بد بود که دچار بیماری شده یا اصلا دلیل بیماری چیز دیگری  است من اخیرا دچار دوگانگی شدم.

همسفر مرضیه :شاید این بیماری را گرفتند تا ازآن گناهان رها شوند و پاک شوند ،نافرمانی به معنی این نیست که حتما گناهی انجام دادند یا بد بودند شاید تغذیه اش درست نبود برفرض می گفتند این را نخور برای سلامتی شما بد است ولی نافرمانی می کنند و می خورند .یک وقتی هم همان خواست وفرمان وتقدیر است که باید از چیزهایی عبور می کرده تا به مراحلی بهتر برسد .

همسفر نسیم : نه این طور نیست و خویشان ما آنقدر برای ما عزیز هستند و از آن ها هم بدی ندیدیم ، جایی مهندس می گویند خود غم هم غمباد وبیماری بوجود می آورد یا تفکر اشتباه بیماری زاست و حتما نباید علنا کاری خطا انجام بدهند ، اینقدر ناشناخته است که دلایل متعدد داردو براساس سی دی ها هم شاید یکی دو دلیل بتوانیم بیاورم . چیزی که به ذهن می رسد اینکه برایشان دعا کنیم و بهترین کار است.

همسفر حکمت:واقعا دلایل مختلف دارد ،اما با این گفته مخالفم که این فرد بد بوده بیماری گرفته است این غیر ممکن است ،در روایات شنیدیم که جایی فرشته ایی بر بنده خدایی نفرین کردند و خداوند علیرغم بد بودن بنده اش آن فرشته را ازفرشتگی ساقط کردند ،نتیجه اینکه خداوند تمام بندگانش را دوست دارد و به آن ها بدی نمی کند ،از طرفی شاید از نظر جسمی به صورت ذاتی ضعیف بودند و شاید شرایط ها متفاوت باشد ،شاید درمانش پیدا نشده است و این تفکرکه چون بد بوده بیمار شده  اشتباه است.اگر این تفکر را داشته باشید همین صحبت آقای مهندس را نیز نقض می کنند مگر نه اینکه می گویند همین جهان که نیست جهان های دیگری هم هست ومرگ نوعی جابه جایی است درست است که پیش ما نیستند و مطمئنا جایی دیگر در شرایط بهتر به زندگی خود ادامه می دهند.

همسفرمریم : خوب ما دلتنگ می شویم.

همسفر حکمت : خوب دلتنگی با احساس گناه و یا شک به مسائل فرق می کند.

همسفر مینا: زمانی که کوچک بودم یکی از فامیل های ما بیماری سختی داشتند، بااینکه شخص بسیار بسیار خوب و مهربان  بودند و من با خودم می گفتم مگر نمی گویند خداوند آدم های خوب را دوست دارد پس چرا دچار سختی و رنج شان کرده است  ؛بعد همین سوال از خود آن شخص پرسیدم ، در جواب گفتند چون خدا ما را دوست دارد می خواهد هر روز صدای مارا بشنود و ما با وجود این درد بیشتر به سمت او بروم، حالا مادر شما را خداوند دوستش داشته که با دادن بیماری به او ،او بیشتر با خدا درارتباط بوده است .   

 

 در پایان جلسه قسمت مقدمه کتاب 60درجه خوانده شد.

روز پنج شنبه 97.5.25 سی دی «رسیدن»کار می شود و دوشنبه 97.5.29هم کتاب 60درجه را کار خواهیم نمود.  

 

 در پناه حق   

سبز وآفتابی باشید.

 

 

 

 


[ پنجشنبه 25 مرداد 1397 ] [ 03:00 ب.ظ ] [ همسفر حکمت ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب