تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ
 به نام قدرت مطلق الله

Image result for ‫لژیون‬‎

روز دوشنبه 97/5/15لژیون نوای عشق با استادی خانم سحر عزیز وجمعی از همسفران با محبت با دستور

 جلسه سی دی گاندی راس ساعت 5/30آغاز به کار نمود.


 

 

خانم سحر: خدا را بسیار شاکرم که به من اجازه داد یک روز دیگر در کنارتان باشم و امیدوارم تعطیلات به شما خوش گذشته باشد.

هم‌سفر نسیم: در رابطه بااینکه باید قدر لحظات را بدانیم من حس می‌کنم دچار وسواس فکری شدم و فکر می‌کنم تمام لحظاتم هدر می‌رود و هیچ کاری را نمی‌توانم انجام بدهم این مرا اذیت می‌کند و مانع پیشرفت من است چکار باید کرد؟

هم‌سفر مرضیه: هرسال در تابستان شهر وجودی آدم به هم می‌ریزد، خلقیات، خواب و غذای او و ممکن است برای همه پیش بیایدوبه نظر من دورانی دارد و مثل یک سرماخوردگی است و باید از آن عبور کرد نباید به آن فکر کنیم و قدرت دهیم زمان به مرور همه‌چیز را درست می‌کند.

خانم سحر:  ممکن است گاهی انسان دچار این حس‌ها بشود دو دلیل دارد که یک دلیل برمی‌خورد به منیت و نیروهای بازدارنده؛ که   اجازه حرکت را نمیدهند و انسان را مایوس میکنند که چرا بهترین لحظاتم این‌طور شد! و گاهی گذشته بر من هجوم می آورد و این‌که گذشته را دنبال خودتان نکشید، انسانهایی که شکر گزار نیستند مدام خاطرات تلخ گذشته را مرور میکنند و حس خوبی ندارند و زوم آنها روی نداشته هاست یا چیزی که به آن نرسیدند. و این حس‌ها قطعاً یک سری نیروهای منفی و بازدارنده هستند و  حسهای منفی هم اصولا نتیجه عملکرد خود انسان است.انسان وقتی شروع به حرکت می‌کند خواه‌ناخواه این حس‌ها جلوی انسان سنگ می‌اندازند.میگویم من نباید در این جایگاه باشم، درصورتی‌که آن‌طور که باید حرکت نکرده‌ام تا امروز در شرایط بهتری باشم و این مانع پیشرفت و حرکتم میشود. نکته ای هم که مرضیه اشاره کرد هم درست است.برنامه ریزی و هدف داشتن کمک میکند تا انسان وقتش هدر نرود.

و شما اطمینان می‌دهم که همین‌الان شما در هر سن و هر لحظه و شرایطی که هستید بهترین فرصت را برای شروع دارید و من این را قبول ندارم که حالا دیگر از من گذشته!! انسان از هرجایی که شروع به حرکت کند وارد چرخهٔ جدیدی میشود و سعی کنید از زمانتان به بهترین نحو استفاده کنید.

خانم سحر چند نکته را یادآوری کردند:

*پنجشنبه این هفته تولد آقای حسین ایوبی  که ایجنت پارک  هستند، میباشد و حتما حضور داشته باشید.

*هنگام اعلام سفر باید نام راهنمایی که در حال حاضر در لژیونشان حضور دارید برده شود.

*دفتر دبیری را قبل از جلسه از دبیر می‌گیرم و بررسی میکنم که چه کسانی خدمت میکنند.

* صحبت دیگرم در مورد  خدمت  و نوع خدمت و مسئولیت پذیری  است. تنها در جایگاه خدمت قرار گرفتن مهم نیست بلکه نوع خدمت ما مهم است؛ اگر مهماندار هستید به بهترین نحو و با عشق خدمت کنید ، اگر میکروفن گردان هستید با تمام احترام باشد و با دودستتان میکرو فن را به اعضا دهید یا از آنها بگیرید،اگر مسئول صوتی هستید حتما سعی کنید قبل از شروع آوا کنار سیستم باشید و مدیریت کنید، برای عکاسی هم همینطور، باید عشق چاشنی خدمت و مسئولیتتان باشد تا حس خوبی داشته باشید و برای هر خدمت دیگری، فرقی نمیکند

*روزهای دوشنبه هم برای همسفران آزمون در شعبه برگزار میشود و حتما شرکت کنید؛ منابع آزمون دوشنبه مورخ 97/5/22 کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر 100 صفحه اول، سی دی قیاس، جام و بند تن می‌باشد.

*در مورد دستور جلسه، هفته ایجنت، اسیتنت و مرزبان ، مشارکت مکتوب با لژیون ما است و  حتما مشارکتهای مکتوب خود را تا پنجشنبه یا دوشنبه بنویسید و به من بدهید تا به مسئول مشارکتهای بدهم تا در سایت بگذارند.

*نکته بعدی اینکه ما در کنگره آموزش می‌بینیم، به عنوان هم‌سفر سفر اول یا دوم و در نهایت به عنوان رهجو یا به هر حال رشد می‌کنیم چون اینجا یک مکان آموزشی است مثل یک دانشگاهی است که چند شاخه دارد و یک شاخه آن درمان اعتیاد است و ما چه بخواهیم و جه نخواهیم رشد خواهیم کرد، اما به این فکر کنید که میخواهید همینطوربیایید و بروید و آموزش بگیرید و خدمت نکنید و آنها را عملی نکنید و مثل یک علف هرزی رشد کنید و بالا بروید و ناگهان سقوط کنید و یا میخواهید تبدیل به درخت تنومندی شوید که سایه داشته باشد، محصول داشته باشد، سر سبز باشد؟؟؟ می‌خواهید توی این باغی که هست و همه چیز هست و باران رحمت هست که همان آموزش‌هاست  رشد کنید یا فقط انرژی بگیرید و هیچ خدمتی نکنید؟ همه باید خدمت کنند و باید ببینید با خودتان تکلیفتان چیست؟

مشارکت همسفران در مورد سی دی گاندی:

هم سفر راضیه: آقای امین می گویند که من یک برنامه در تلویزیون تماشا می‌کردم که یک گزارشگر در روسیه به دشت رفت و دیدند که خانواده‌ای زندگی می‌کنند و همه خوشحال و شاد بودند و همه آنها سوارکاری بلد بودند و هنری داشتند و همه راضی بودند پرسیدند بقیه شما کجا هستند؟ گفتند رفتند شهر و می‌بینند که مردم آن شهر همه گریان و نالان و همه الکلی و اعتیاد دارند آنها از یک طایفه بودند و انگار از جنگ برگشته بودند آقای امین می گویند من تا به حال خوشبخت‌تر از مردم مثل مردمی که در دشت بودند ندیدم و بدبخت‌تر از مردمی مثل مردم شهر ندیدم چون مردم شهر اصل خودشون را فراموش کرده بودند و به چیزهائی توجه کرده بودند که هیچ ارزشی نداشت و قدرت و اعتبارشان را از دست داده بودند این قضیه در مورد انسان هم صادق است بعضی مواقع انسان خواسته دارد و به آن نمی‌رسد دلیل آن این است که خیلی از خواسته‌ها اضافی است و برای اینکه به خواسته اصلی برسید باید از یک سری خواسته‌ها بگذرید. کسی بود به اسم بودا که خیلی ثروتمند بود و ثروت او را راضی نمی‌کرد می‌رود توی دشت تا جواب سؤالات خود را پیدا کند پس از سالها تلاش به این نتیجه می‌رسد که انسان نباید خواسته داشته باشد. منشأ درد و رنج انسان خواسته‌هایش است ولی آقای امین می گویند این حرف کاملاً غلط است می دانیم که نفس خواسته دارد و اگر خواسته را حذف کنیم نفس را حذف کرده‌ایم.

خداوند می‌گوید ما سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهیم مگر آن قوم خواسته‌هایشان را تغییر دهند وسالهای زیادی انگلستان بر هند حاکم بود وبرای انگلستان مهم بوده که کالاها وتولیدات خودش را بفروشد در این موقع گاندی ظاهر می‌شود ومیگوید باید مستقل شویم در ابتدا کسی حرف او را قبول نداشت وبعد از مدتی انگلیسی‌ها متوجه می‌شوند که کالاهای آنها خریدار ندارد شکست می‌خورند واز آنجا می‌روند.

هم‌سفر مریم: هندوستان به استقلال می‌رسد و هنوز این پیشرفت را دارد به نظر آقای امین فیلمهای هندی بهترین فیلم‌های دنیاست واگر به آن نگاه کنی همیشه کسی که عمل زشتی انجام می‌دهد به سزای عمل خود می‌رسد. آن تفکری بود که گاندی بوجود آورد وگفت باید از یک سری خواسته‌ها بگذری واگر نتوانی بگذری توسط نیروهای تاریکی مستعمره می‌شوی مردم هند از شادترین مردم دنیا هستند هر چند از نظر وضعیت مالی پایین هستند چون آنها آموخته‌اند که از یک سری خواسته‌ها بگذرند بسیاری از دانشمندان بزرگ از هندوستان هستند ما باید دانشی داشته باشیم ودر سفر دوم از آن استفاده کنیم سرنوشت یک قوم را عقل تعیین نمی‌کند سرنوشت یک قوم را نفس تعیین می‌کند.

هم‌سفر نسیم: چیزی که ذهنم را مشغول کرده این است که آقای امین میگویند فیلم‌های هندی آخرش مشخص است ولی فیلمهای ایرانی آخرش معلوم نیست وبعضی اوقات به این فکر می‌کنم که چی شد و دچار دوگانگی می‌شوم.

همسفرنیلوفر: چیزهایی که دوست دارید وبا ارزش هست را باید از آن بگذریم وببخشیم وسوختن در صور پنهان اتفاق می افتد وچهره تغییر می‌کند. مثال باطری که دو قطب دارد وباید بین آنها جریانی باشد وانرژی بوجود آید باید اختلاف پتانسیل باشد وسالها طول می‌کشد که ما درس بخوانیم ودر دانشگاه قبول شویم وقبولی در ما لذت بوجود می‌آورد یک ساختار درست مثل کنگره را در نظر بگیریدباید جوری عمل بکنیم که همیشه در حال رشد وتکامل باشیم. انرژی برای همه خیلی جذاب است انسان باید خواسته داشته باشد تا بتواند به خواسته‌های خود عمل کند وتا وقتی که خواسته هل عوض نشوند سرنوشت عوض نمی‌شود.

هم‌سفر مرضیه: مردم هندوستان از خواسته هاشون گذشتند وتوانستند به استقلال برسند در مورد انسان هم همینطور در سی دی بام آقای مهندس میگویند اگر همهٔ ما تنها یک لامپ اضافی را خاموش کنیم دچار قطعی برق نمی‌شویم در هنگام قطع و وصل شدن برق انرژی زیادی از بین می‌رود.


هم‌سفر مینا اولین مشارکت خود را در لژیون در مورد نکاتی از سی دی وظایف رهجو بیان کردند: سعی کردیم در کنگره از واژه درست استفاده می‌کنیم مثل واژه مسافر که یعنی مصرف کننده که قصد درمان دارد. مرزبان ونگهبان هم معنای خودش را دارد. راهمنا یعنی کسی که راه را نمایان می‌کند. رهجو کسی است که جوینده راه است رهجو باید به راهنما اعتقاد داشته باشد وگرنه به درمان نمی‌رسد رهجو باید هدف داشته باشد ودر سفر اول نباید در لژیون مالی وارد شود چون هنوز به تعادل نرسیده وخواسته ای دارد کنگره هدف نیست وسیله‌ای است که به رهایی برسی. باید به ot وحرمت کنگره ایمان داشته باشی به آموزش‌ها اعتقاد داشته باشی تا به درمان برسی.

خانم سحر: نکته مهمی که در این سی دی وجود دارد، تغییر خواسته هاست و اینکه برایم جالب بود که  همانطور که در وادی شششم یا گرفتیم، عقل در واقع حاکم و فرمانروای شهر وجودی است اما آن چیزی که سرنوشت یک قوم را عوض میکند، عقل نیست و نفس است! سرنوشت یک قوم عوض نمیشود مگر آن قوم از خواسته های نامعقول خود بگذرند و تغییر خواسته دهند و صحبت از حذف خواسته نیست.

سؤال: چرا سرنوشت یک قوم را نفس تعین می‌کند؟

هم‌سفر مریم: چون نفس خواسته دارد.

هم‌سفر بهار: فکر می‌کنم که تصمیم گیری‌های ما تأثیر می‌گذارد ودر نهایت خواسته‌ها وتصمیمات، آینده یک قوم ویک جامعه را می‌سازد.

هم‌سفر نسیم: این حس هست که روی خواسته نفس تأثیر می‌گزارد واگر خواسته ضد ارزشی داشته باشی  حس هم عوض می‌شود.

هم‌سفر وجیهه: آقای امین میگویند هر نفسی خواسته دارد وما باید بین چندین خواسته یکی را انتخاب کنیم وهنگامی که میدانیم خواسته درست است برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم.

خانم سحر: تمام خواسته‌ها از نفس می‌آید وعقل فرمان می‌دهد وعقل باید منشأ داشته باشد که آن نفس است جالب این که نفس هم از حس اطلاعات می‌گیرد وبرای همین وقتی سطح انرژی پایین است حس‌های منفی سراغ ما می آیدو بر اساس خواسته و نفس منفی تو است وحس اطلاعات را به نفس می‌دهد چون نفس خواسته داشته وبرای عقل مطرح می‌کند وعقل فرمان می‌دهد وما کاری انجام می‌دهیم ویا ما خوشحال می‌شویم ورضایت بخش است یا از اول منفی بوده وبه جایی نمی‌رسد وخواسته معقول ونا معقول یک قوم بخاطر اهمیت نفس است وقتی از خواب بیدار می‌شوم نمبتوانم بگویم هیچ خواسته‌ای ندارم خواستهٔ علم، محبت، ونیازهایی که دارم واین که تشخیص بدهم خواستهٔ نفس را وتشخیص بدهم که در مرحلهٔ نفس اماره هستم وبراساس حس‌های منفی کاری انجام می‌دهم واین مهم است که در چه درجه‌ای هستم و ان را انجام بدهم یا نه ونمیشود خواسته را حذف کرد باید خواسته نامعقول را حذف کرد مثلاً کنگره می‌آیم خواسته دارم کلاس موسیقی می‌خواهم بروم یا یک رشتهٔ ورزشی و یا یک هنر و میخواهم مسافرم به کنگره بیاید و یا...کدام معقول وکدام نامعقول  است؟

هم‌سفر نسیم: همهٔ این‌ها معقول است وباید اولویت بندی شود.

خانم سحر: درست است که اینها خواسته معقول است اما انسان گاهی باید از خواسته های خودش بگذره و زمان، انرژی و توانایی خود را در صرف خواسته درستی بکند تا نتیجه بگیرد. گاهی خواسته خوبند و مثبت اما باید شرایط را در نظر گرفت،.

اگر در شرایطی باشید که نتوانی چند کار را انجام دهی باید اولویت بندی کنی واگر بر مبنای حس درست نباشد موفق نمی‌شوی وفقط هدر دادن زمان است وقتی نیت درست نیست حس درست نیست و خواسته نا معقول است خودت می‌فهمی.

در مورد فیلمایی گفتند آقای امین که هندی است و قانون کارما را به خوبی در آن مشاهده میکنیم و از بهترین فیلمهاست که در نهایت هر هرکسی نتیجه اعمال خود را میبیند و در فیلم مشخص است.سعی کنید هر چیزی را نبینید و هر چیزی را گوش ندهید و هر چیزی را حس نکنید چرا که صوت، نور و حس بسیار مهم است و در انژی دادن به نفس و انرژی گرفتن نفس ما بسیار تاثیر دارددر مورد ما اجازه نداریم هر فیلمی را ببینیم منظورم  فیلمی که صحنه تصادف در آن است حق نداری آن راببینی چیزی که ما از آن انرژی می‌گیریم نور است و فیلم‌ها می‌شوند نور و فیلمهایی که حالت را بد می‌کند انرژی را از تو می‌گیرد. آهنگ‌های غمگین گوش نکنید صد برابر از شما انرژی می‌گیرد چیزهای منفی را حذف کنید وخودتان را در گیر مسائل منفی نکنید خداوند را شاکر باشید انسان به جایی می‌رسد که اگر یکسری خواسته‌هایش را تغییر دهد وگاهی از آنها بگذرد اتفاقهای خوبی برایش می افتد.

در ادامه هم‌سفر مرضیه قسمت پیشگفتار کتاب 60 درجه زیر صفر را خواندند وخام سحر فرمودند: که وقتی ما کتابی یا رمانی را می‌خوانیم شخصیت‌های آن را نویسنده در ذهن خود پردازش کرده ولی کتاب 60 درجه تمام شخصیت‌های کتاب حقیقی هستند و پیامهای آنان بسیار مهم است و مورد خطابشان تنها آقای مهندس نیست بلکه هه ما هستیم.

ودر پایان استاد عزیز با خواندن دعا این جلسه را به پایان رساندند.

از خداوند می‌خواهیم که ما را از نفرت به طرف عشق هدایت فرماید...آمین

دستور جلسهٔ هفتهٔ آینده: سی دی جام و ادامه کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر

 

 

تهیه گزارش: هم سفر مریم

 

تایپ و ارسال: هم سفر مرضیه

 

طبقه بندی: گزارش لژیون، 
[ شنبه 20 مرداد 1397 ] [ 07:29 ب.ظ ] [ همسفر مرضیه ف ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب