تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ

به نام یگانه خالق هستی

روز دوشنبه لژیون نوای عشق با استادی خانم سحر عزیز و جمعی از همسفران مهربان و با وفابا دستور جلسه«سی دی دلتنگ» راس ساعت 5:30شروع به کار نمود.


     تونیکی می کن و در دجله انداز          که ایزد در بیابانت دهد باز

سلام دوستان سحر همسفر

خداوند را بسیار سپاسگزارم که بار دیگر شما را می بینم ، شکر بایت وجود و حضورتون و کنار شما بودن وشکر برای بهشت کنگره  .

از خانم مهین بابت استادی جلسه لژیون در هفته قبل بسیار ممنون هستم همچنین بابت کمک هایی که کردید در ماه رمضان بسیار ممنونم و لژیون م ا جز سه لژیونی بود که بیشترین کمک را کرده بودند،برکات این کمک ها به شما خواهد رسید حتی اگر هم روزی خودتان آن را فراموش کنید ؛خداوند ،کائنات و هستی محال است که فراموش کنند.حتی کارهایی که برای خودتان ارزشمند نیست ،کائنات برای آن ارزش قائل می شود ،اما این ها کی به شما باز می گردد؟ خدا می داند .شعری هست که  می گوید،

     تونیکی می کن و در دجله انداز          که ایزد در بیابانت دهد باز

 تو خوبی کن وبرو و کاری به اینکه کی  وکجا به تو بازمی گردد ولی جایی که تو نیاز داری به تو بر می گردد و هزینه هایی که اضافه می آید برای خرید زمین و ساخت شعبه جدید میشود.

پنج شنبه آزمون داخلی در شعبه برگزار می گردد،حتما شرکت کنید، سفر دومی ها حتما شرکت کنند و سفر اولی ها اگر دوست دارند میتوانند شرکت کنند.

تبریک ویژه به خانم نیلوفرجهت استادی ایشان در شعبه نیک آباد .از او میخواهم کوتاه ،از حس خود بگویند.

همسفر نیلوفر :تشکر میکنم از خانم سح ر و از خداوند خواستم که ظرفیت این جایگاه را به من بدهد و بتوانم قدرش را بدانم .ابتدا استرس داشتم ولی پس از ورود به شعبه نیک آباد انگار انرژی مضاعفی به من رسید و دلهره و اضطرابم برطرف شد.

خانم سحر : برای راهنما بسیار مهم است که در جایگاهی که خدمت میکنید به خوبی خدمت کنید و فرقی نمیکند چه جایگاهی بلکه نوع خدمت مهم است و راهنما حواسش هست و برای او مهم این است که آیا رهجویش در آن جایگاهی که قرار دارد خدمت و وظیفه خود را به نحو احسن انجام می دهد، بر فرض کسی که مهماندار است آیا درست مردم داری می کند آیا با ادب و مهربانی رفتار میکند و یا در جایگاههای دیگر.

 

 نکاتی از مرزبانی

ü     زمانی که جلسات همسفران شروع میشود به هیچ عنوان از راهنمای خود نخواهید که بیرون بیاید و پاسخگوی شما باشد و مرزبانان عزیز نهایتا ۳ و ربع در شعبه هستند و میتوانید زودتر بیایید و اگر با راهنما کاری دارید ، انموقع مطرح کنید.

ü     لطفاً سر ساعت پایان جلسه ، زمانی که زنگ دوم را زدند شعبه را ترک کنید.

ü     هرکسی کار عکاسی را بلد است و یاحتی  بلد نیست ولی  علاقمند خدمت هست حتما به مرزبانی مراجعه کند.

ü   روز سه شنبه پنج تیر ماه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدربرای حضوردر همایشی که در باغ نور برگزار می شود حتما سر ساعت ۷ و نیم شب آنجا باشیدو به هیچ عنوان  کسی بچه نیاورد و روز جمعه هشتم تیرماه ساعت ۶ صبح جهت پیاده روی از چهارراه تختی به میدان امام سر وقت حضور بهم رسانید و روز جمعه میتوانید فرزندتان  را بیاورید.

ü     برای عکس گرفتن از لژیون برای وبلاگ اگر از عکا شعبه میخواهید که از لژیون عکس بیندازد حتما باید با هماهنگی با مرزبانی باشد.

 

خلاصه صحبت های چهارشنبه این هفته آقای مهندس

نیلوفر: تعطیلات تابستانی امسال از پنجم مرداد ماه تا دوازدهم است . برخی از رهجویان خواستند که راهنمایشان با وجود اتمام دوره کاری شان باز کار خود رادر لژیون ادامه دهند ،این ممکن نیست ،این کار؛ راهنما و رهجوبازی نیست و باید طبق قوانین مصوبه پیش برویم.

کسانی که مصرف دارو دارند با بالا رفتن مقدار اوتی آنها  باید دارویش حذف شود.

به مصرف کنندگان دارو هیچ خدمتی داده نمی شود.

افطاری که در ماه رمضان داده شد بسیار خوب  بود و گفتیم که باهر کار معنوی ، کار مادی هم به دنبال دارد.

 

سی دی دلتنگ

 

همسفر مریم : خسته ودلتنگ مباش زیرا وقتش که رسید آنگاه اتفاق  انجام می گیرد............

ما معتقد هستیم که زندگی بر مبنای مثلثی است که دارای اضلاع خواست وفرمان وتقدیر است . فرمان خداوند برای افراد خاص است .تقدیر نامه پیشین است و اتفاقات می افتد هر چن که تلاش هم بکنیم انچه باید اتفاق می افتد و مثل کسی که در زندان است و خودش زمان آزادی را نمی داند و پس از شش ماه آزاد میشود . انسان در مسائل زندگی خود باید بردبار باشد و اگر مشکلی هست به موقع حل میشود . اگر موفقیت و مشکلی در زندگی پیش آمد ،بیمارشدیم و...نباید بگوییم این تقدیر ماست . ما با تقدیر کاری نداریم و تقدیر اتوماتیک انجام می شود .

در همه حال از خلقت تا خلق دیگری همه چیز در گردش است .....................

ما در تمام  شرایط از روز خلقت یعنی روز الست تا روز موعد یعنی قیامت در گردش وچرخش هستیم . ضرب المثل گهی زین به پشت و گهی پشت به زین (در جنگ رستم واشکبوس ، با خسته وزخمی شدن پاهای  اسب، سوار کار مجبور شده از اسب خود پیاده شده واسب را به دنبال خود ببرد )

همسفر راضیه : گفتند که در طی زمانی که از الست تا قیامت هست ودر چرخش هستیم ،هم شب و هم روز داریم ،هم بدی داریم و هم خوبی .در زندگی ما این فراز و نشیب ها را دارد ، اگر اینگونه نبود و سختی نداشت یکنواخت می شد . در چرخشی که داریم تبدیلات انجام می گیرد حتی ستارگان در سیر تکاملی خود فروپاشی می کنند یا گیاهان که زرد می شوند باید کاملا بمیرند یعنی خشک شوند تادر بهاردوباره میوه بدهند  است. انسان هم همینطوراست .

هر تبدیل برای خود حساب وکتابی دارد .

سرزده وارد نشومیکده حمام نیست.....یعنی هر چیزی حسابی دارد و اگر انسان بخواهد تبدیل شود کلی عملیات دارد تا تغییر کن . مثل مصرف کننده که برای درمان شدن با حرف نمی شود و زمان می برد و کارهایی دارد و قوانینی دارد . برای تبدیل شدن باید این فیزیولوژی خراب شده سالم گردد.محبت است که دوست داشتن را بین ما ایجادکرده است و اگر محبت نبود ،مطلبی نبود که بین ماباشد وما که فامیل یا اعضای خانواده  هم نیستم پس این محبت است که باعث دورهمی ما شده است .بین راهنما و رهجو هم این محبت وجود دارد، این محبت است که باعث میشود مرزبانان اینگونه خدمت کنندو .....

انسان همینطوری نمی تواند محبت کند و این محبت باید در نهاد انسان باشد و محبت براساس دانایی است . آدم جاهل نمی تواند محبت کنند چون ممکن کسی را دوست داشته باشد ولی برای منافع خودش باشد.

همسفر حکمت : پس اساس و ریشه محبت معرفت و دانایی است . انسان باید هستی را دوست داشته باشد تا بتواند محبت کند . داستانی را از مادرشوهر و عروسی که او را دوست نداشت نقل کردند و نتیجه گرفتند که چیزی که موجب شد آنها همدیگر را دوست بدارند و آغازگر دوستی آنها شدهمین مهر و محبتی بودکه عروس او انجام داد . داستان مهم دیگر که برآن تاکید کردند؛داستان غلام و اربابش بود ،که غلام خربزه هایی که ارباب به او داد ند راعلیرغم بدمزگی و تلخی با ولع خورد به خاطر خوبی هایی که ارباب به او کرده بود بدی و تلخی خربزه را تحمل کرده بود،اینجا به این نتیجه رسیدند که وقتی یک عمر کسی به ما خدمت وخوبی و محبت می کند ،اگر هم روزی ناملایمتی از او به ما رسید نباید سریع ناراحت و آشفته شویم و  مهم است که تحمل کنیم .از محبت به همه خوبی ها و زیبایی می رسیم.
خانم سحر: هر سی دی که گوش می کنیم واقعاً به درد ما می خورد و مسلماهر کسی با توجه به هروضعیتی دارد می تواند نهایت استفاده را ببرد .چند نکته مهم را بگویم که آقای مهندس می گویند گاهی برای همه انسان ها پیش می آید که برای اتفاقاتی که پیش می آید دلتنگ می شودو این بسیار طبیعی است ، گاهی با رویارویی مسائلی تازه نکاتی را می فهمم که به خودم می گویم آهان حالا می فهمم چرا در کنگره هستم ، چون احتیاج ونیاز مبرم دارم. پس اینگونه نیست که انسان بایدهمیشه حالش خوب باشد  وهمه چیز بروفق مراد باشد و خداوند هم تضمین نکرده همه چیز برای تو عالی باشد ،خوبی و بدی ،زشتی و زیبایی وهمه وهمه در هم تنیده است ،یک روز همه چیز خوب است و خوب پیش می روی ولی مسائلی پیش می آید که یا آزمونی است که خودت رامحک بزنی ویا ؟؟....نکته دیگر تقدیر است که باید آن را بفهمیم اما نباید زیادروی آن کلیدکنیم . شاید داستان اوباما و همسرشان میشل را شنیده باشید که روزی به رستورانی رفتند ، با ورود آنها ریئس رستوران اجازه می گیرد با همسر اوباما صحبتی داشته باشند و او به میشل می گوید که اودر جوانی دیوانه وار عاشق میشل بوده است . زمانی که نزد همسرش اوباما برمی گردد و ازاومی شنود که رئیس رستوران به او چه گفته است ، به میشل می گوید پس اگر همسر او شده بودی الان صاحب یک رستوران بزرگی بودی ،خانم میشل می گویند :نخیر ،اگر با من ازدواج کرده بود اوالان ریئس جمهور آمریکا بود. می بینید که پاسخ هوشمندانه ایی است ،یعنی تقدیر اتفاق می افتد ،اگر قرار باشد در جایگاه بزرگی باشی و بدرخشی ،حتما می شوید باید اطمینان داشته باشید. پس باید روال زندگی را بگذرانیم و تقدیر خودبه خود رخ می دهد.

 

 

 

پنج شنبه این هفته «سی دی طبیعت »کار می شود .

دوشنبه آینده «جهان بینی 1»

 

 سبز و آفتابی باشید.

 

 

 
طبقه بندی: گزارش لژیون، 
[ پنجشنبه 31 خرداد 1397 ] [ 01:58 ب.ظ ] [ همسفر حکمت ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب