تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ

به نام قدرت مطلق الله

کور سوی نوری در تاریکی

دلنوشته ای به قلم همسفر وجیهه

قبل از ورود جناب مهندس به سالن، اضطراب زیادی داشتم ولی با ورود ایشان بدون اینکه صدای ایشان را شنیده باشم، موجی از آرامش به قلبم سرازیر شد و به حکم ادب سر تعظیم فرود آوردم در برابر مردی که تمام آرامشم را مدیون ایشان بوده و هستم.بهترین و اولین روزهای زندگی مشترکم که می توانست برایم تبدیل به قشنگ ترین خاطرات شود تبدیل به فهمیدن موضوعی شد که حتی هیچ وقت حاضر نبودم به آن فکر کنم و آن اعتیاد همسرم بود. من که همیشه با دیدن افراد معتاد حالم بد می شد اکنون مجبور بودم با شخصی زندگی کنم که مصرف کننده بود. روزهای زندگی ام با کار کردن من و بیکار بودن همسرم می گذشت و من تمام ساعات روزم را با کار کردن طی می کردم که ساعت کمتری را بخواهم کنار ایشان باشم.

روزهایم بدون انگیزه و کسالت بار می گذشتند، دغدغه های زندگی ام و دخل و خرجی که با هم نمی خواندند توانم را گرفته بود و این مسئله روز به روز تنفر من را نسبت به همسرم و خانواده اش بیشتر می کرد، زیرا خانواده ی همسرم با وجود اینکه می دانستند ایشان قبل از ازدواج مصرف کننده بوده ولی همیشه به من می گفتند که اعتیاد همسرم تقصیر من است و حتی در این اوضاع نابسامان از من انتظار آوردن فرزندی را داشتند که شاید به واسطه آن همسرم سر به راه شود که می دانستم انجام این کار ریسک بزرگی است.

تا اینکه یک روز همسرم با کمی مقدمه چینی به من گفتند که برای ترک مصرفش اقدام کرده و از من خواستند ایشان را همراهی کنم با وجود اطلاعاتی که از انجیوها و کمپ های دیگر داشتم امید چندانی به این همراهی و ترک نمی دیدم ولی با این اوصاف به کنگره آمدم و امیدوار بودم که بتوانم مشکلاتم را حل کنم.

روز اول دید جالبی نسبت به کنگره نداشتم و دائما در فکر این بودم که من چرا باید اینجا باشم ولی وقتی با راهنمای تازه واردین صحبت کردم متوجه اشتباهم شدم و فهمیدم به دلیل عدم آگاهی چقدر به خودم و مسافرم صدمه وارد کرده بودم. کنگره برایم نقطه امید شد، کور سوی نوری در تاریکی که می خواستم این نور روز به روز بیشتر شود.

با آمدن به کنگره متوجه شدم که خودم چقدر احتیاج به آموزش دارم و متوجه سیاهی ها و نیروهای منفی درون خودم می شدم و می دانستم که برای رهایی از این سیاهی نیاز به زمان و تلاش دارم. جمله آقای مهندس دائم در گوش من بود که همه مرداب ها را به یکباره نمی توان خشک کرد و اصلاح نمودن انسان نیاز به زمان دارد.

دیگر حتی به مسافرم دید بدی نداشتم چون متوجه صورت مسئله اعتیاد شده بودم، تنفر و بی احترامی را تبدیل به احترام و همدوش و همراه بودن با مسافرم کردم. هر چه زمان از سفرمان می گذشت تغییر را واقعا در زندگی ام احساس می کردم و خداوند را شاکر بودم که بهترین راه را جلوی پایم گذاشت و دیگر ناراحت این مسئله نبودم که با یک مصرف کننده زندگی می کنم حتی خوشحال هم بودم که توسط همسرم با این مکان مقدس آشنا شدم.

11 ماه سفر کردیم و روز گرفتن گل رهایی از جناب آقای مهندس رسید با تعدادی از هم لژیونی ها و راهنمایان عزیزمان راهی تهران شدیم قبل از ورود جناب مهندس به سالن، اضطراب زیادی داشتم ولی با ورود ایشان بدون اینکه صدای ایشان را شنیده باشم، موجی از آرامش به قلبم سرازیر شد و به حکم ادب سر تعظیم فرود آوردم در برابر مردی که تمام آرامشم را مدیون ایشان بوده و هستم. از خداوند می خواهم که به من این توانایی را بدهد که تا جایی که می توانم آنچه در توانم هست به کنگره کمک و خدمت نمایم تا شاید بتوانم ذره ای از این همه محبتی که در حقم شده است را جبران کنم.

با احترام همسفر وجیهه از لژیون یکم

 تایپ: همسفر الهه

منبع: وبلاگ همسفران شعبه شیخ بهایی
طبقه بندی: دلنوشته، 
[ یکشنبه 20 خرداد 1397 ] [ 02:56 ب.ظ ] [ همسفر سحر ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب