تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ

به نام نامی مطلق که اوست

در روز دوشنبه 97/02/31  جلسه دهم از دور پانزدهم از سری کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شعبه شیخ بهایی اصفهان با نگهبانی همسفر مهتاب ، استادی همسفر سحر و دبیری همسفر الهام با دستور جلسه "وادی نهم و تاثیر آن روی من" راس ساعت 16 آغاز به کار کرد.

 اگر وادی نهم را بفهمیم و انجامش دهیم خیلی جهش ها در زندگی ما و در درون ما اتفاق می افتد، جهش یعنی من از یک ناتوانی به یک توانایی برسم ... 

خلاصه سخنان استاد:

خدا را شکر می کنم که امروز اجازه داد در کنگره باشم و آموزش بگیرم و این توفیق به من داده شد تا از این منظر و این جایگاه از شما آموزش بگیرم.ایام ماه مبارک رمضان را خدمت همه شما تبریک می گویم. انشااله در این ماه بتوانیم قدری به خودمان نزدیک تر شویم و به قول آقای مهندس بتوانیم کاری برای خودمان انجام دهیم. اگر به کل هستی نگاه کنیم، می بینیم تمام انسانها اگر به دنبال علم هستند، اگر به دنبال هنر هستند، اگر به دنبال شغل های خاص هستند و حتی آنهایی که به دنبال ضد ارزش هستند مانند مصرف کنندگان مواد مخدر و خیلی چیزهای دیگر در نهایت هدفشان این است که به حال خوش و آرامش برسند. اما چرا نتیجه ی معکوس می گیرند و یا نتیجه نمی گیرند به خاطر اینکه یا یک سری قوانین را نمی دانند و یا می دانند و قوانین را نقض می کنند. وادی ها در کنگره 60 قوانین مستحکمی را برای ما عنوان می کنند از جمله وادی نهم، که اگر وادی نهم را بفهمیم و انجامش دهیم خیلی جهش ها در زندگی ما و در درون ما اتفاق می افتد، جهش یعنی من از یک ناتوانی به یک توانایی برسم و یا از توانایی سطح پایین بتوانم نقطه تحملم را بالا ببرم و به توانایی های سطح بالاتر برسم و این وادی می تواند به من کمک کند.

همه موجودات دارای نیروهای خاصی هستند اما انسان ها نیروهای بسیار عظیمی درونشان نهفته است که اگر از آنها استفاده کنند به خیلی جایگاه ها می رسند. تحمل از حمل می آید، یعنی توان حمل من، من چقدر می توانم یک سری چیزها را بدانم و یا یک سری مسائل را حمل کنم در واقع به معنای توان پذیرش و طاقت هم گفته می شود و اینکه نقطه در کنارش آمده یعنی می گوئیم نقطه ی تحمل، به نظر من به خاطر حساسیت موضوع است یعنی یک نقطه باعث می شود این تحمل تغییر کند و در کل، کل شرایط تغییر کند.


استاد در ادامه فرمودند: اگر به تیتر وادی نهم نگاه کنیم یک مبدا دارد و یک مسیری را تعیین می کند و یک نتیجه و یا یک هدفی را مشخص می کند یعنی می گوید تو یک نیرویی را شروع می کنی و بعد بالاتر می روی و زمان را در نظر می گیری و می رسی به نتیجه. نقطه تحمل هم در جهت مثبت است و هم در جهت منفی یعنی فقط در جهت مثبت نیست، همان طور که من می توانم در مسائل ارزشی نقطه تحمل خودم را بالا ببرم همان طور هم می توانم در مسائل ضد ارزشی نقطه تحملم را نیز بالا ببرم. اگر به عقب برگردیم هنگامی که خداوند انسان را خلق کرد با ارزش و احترامی که به انسان گذاشت در واقع انسان را سر دو راهی قرار داد و گفت این راه خیر و این راه شر هر کدام را تو می توانی با اختیاری که داری انتخاب کنی یعنی این راه است و این چاه اما راه شر عواقبی دارد که باید بهایش را خودت بپردازی.


در نقطه تحمل هم این دو راهی وجود دارد، هم در جهت ارزشها میتوان نقطه تحمل را بالا برد و هم در جهت منفی و ضد ارزشها. در مسائل ارزشی ما نیاز به دانایی داریم، دقیقا مانند وقتی است که ما می خواهیم از یک کوه بالا برویم خیلی سخت است و خیلی تلاش می خواهد و خیلی تشخیص می خواهد که من پایم را باید کجا بگذارم که سُر نخورم و دانایی احتیاج دارم که از مسیر خارج نشوم اما نهایتا رسیدن و حال خوش و صعود است اما در مسائل ضد ارزشی نقطه تحمل مانند پائین آمدن از یک سراشیبی است خلیل سریع انجام می شود و خیلی لذت بخش است و در یک زمان کم صورت می گیرد و خیلی لذت بخش است اما نهایتا سقوط است و نابودی.

دو چیزی که در نقطه ی تحمل مهم است و به ما خیلی کمک می کند یکی تکرار موضوع است و یکی در نظر گرفتن زمان است. تمام تکرارها به جذب و دریافت ما کمک می کنند مثل همین دستور جلسات سالیانه که هر سال تکرار می شوند و بسیار به جذب و یادگیری ما کمک می کنند. دیگری در نظر گرفتن پارامتر زمان است، بعضی مسائل علاجی ندارد به غیر از گذشت زمان و راههای کوتاه در واقع خلاف طبیعت است برای حل بعضی از مسائل فقط باید زمان را در نظر گرفت.

ما گاهی اوقات چیزی را از خداوند می خواهیم ولی باید بدانیم ظرفیت و نقطه تحمل آن را داریم یا خیر.نویسنده: همسفر الهام

عكاس: همسفر فهیمه

منبع: وبلاگ همسفران شعبه شیخ بهایی
طبقه بندی: خدمت گزاران، 
[ سه شنبه 1 خرداد 1397 ] [ 09:25 ق.ظ ] [ همسفر سحر ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب