تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ

به نام خدا

امروز دوشنبه 97.2.31 ؛لژیون نوای عشق با استادی سرکارخانم سحر و گروهی از همسفران مهربان با دستورجلسه وادی اول و خلاصه سی دی اندیشه راس ساعت 5:30شروع به کارنمود.

سلام دوستان سحر هستم همسفر

 تفکر یعنی چه ؟ تفکر یک حرکت درونی است که نمی توانید آن را ببینید ،حرکتی ازیک نقطه مجهول به یک نقطه  معلوم یعنی از چیزی که نمی دانی به چیزی که می خواهی به آن برسی و یا حرکتی از نقطه معلومی به نقطه معلوم دیگر ، یعنی چیزی را می دانیدو می خواهید راجع به آن بیشتر بدانید ...............................


سلام دوستان سحر هستم همسفر

انشاالله طاعات شما قبول باشد و برای تک تک شما آرزوی خوب می کنم ،من هم خوب هستم و امیدوارم حال شما هم خوب باشد ، خدارا شکر می کنم به خاطر وجود شما و اینکه میتوانم در کنگره و در کنار هم باشیم.

اولین دوشنبه ماه مبارک رمضان هستیم وانشاالله بر همه روزه داران مبارک باشد ،اگر سی دی کفرآقای امین را گوش کرده باشید ،می گویند اینکه گفته میشود در ماه رمضان ما از عبادات ثواب بیشتری می بریم یا قرآن بخوانیم ثواب بیشتری می بریم منظور از این ثواب یعنی خاصیت و فایده است ،شخصی که شروع به روزه گرفتن می کند چون داردتزکیه وپالایش می کند  یکسری از حس هایش بازتر میشود و حسهایش پالایش میشود و دریافت وجذب بهتر میشود ،ثواب یعنی خاصیتی که بیشتر به شما می رسد،امیدوارم این ثواب را همه ببریم و ان حال خوش وارامشی که انسان از ناخالصی ها و یک سری خصوصیات که دردرون ماهست مانندکینه ،ترس ،منیّت ،ناامیدی ها به سبب این ماه کناررود . انسان خیلی از راه ها را می رود تا با«خودش» روبرو نشود یعنی از خود فرار می کند ،برای انسان سخت است تا باتاریکی خودش روبرو شود مثلاً سخت است که کسی به من بگوید تو منیّت داری و سعی می کنم فرار کنم ،کسی که می نشیند و با این ویژگی خود روبرو میشود و تلاش می کند این خصوصیت را برطرف کند مطمئن باشد جهشی برایش اتفاق می افتد.

در این بخش از جلسه مراسم تعویض دبیر انجام شد که طی آن  خانم وجیهه  ضمن تشکر و قدردانی از دبیر قبلی  لژیون، خانم نیلوفر،وظیفه دبیری لژیون را بر عهده گرفتند.

سپس نکاتی را خانم سحر برای رهجویان خاطرنشان کردند:

حتما کارت عضویّت کنگره را همیشه همراه داشته باشید .

از هفته آینده ورود به کنگره پس از4:10 ،تاخیرمحسوب می شود و باید بروید مرزبانی.

در صورت غیبت بیش از سه جلسه، باید بروید مرزبانی.

به محض اینکه زنگ دوم زده میشود همه باید سالن را ترک کنیم به جز وقتی لژیون خدمتگزار هستیم.

من همیشه نیم ساعت قبل از شروع جلسه در کنگره هستم و اگر سوالی دارید در آنموقع در خدمتتان هستم.

خلاصه سخنان آقای مهندس مورخ 97.2.26

همسفر حکمت :روز چهارشنبه آقای مهندس صحبت خود را اینگونه شروع کردند که فرم لباس پوشیدن اعضاء کنگره در هر جایی که مربوط به کنگره است باید رعایت شود ، مثلاً گروه موسیقی است یا در میادین ورزش ویا هر جای دیگری باید قوانین مربوط به فرم لباس پوشیدن رعایت شود و این بیست سالی که کار کنگره را آغاز کردیم هیچ کس به ما نگفته بالای چشم شما ابروست چون خودمان قوانین را رعایت کردیم و این برای آرامش و آسایش خودمان هست ،اگر راهنمایان نتواند رهجویان را ملزم به رعایت پوشش درست طبق قوانین بکنند چگونه می توانند مواد را از آن ها بگیرند یا باعث تغییردر ظاهر و سبک زندگی آنها شوند. چهار چوب ما سادگی است و باید آن  را حفظ کنیم .چون این فضا، فضای درمان اعتیاد است و اگر اشتباه کوچکی رخ بدهد انگشت نما می شویم . در لژیون مالی هم مبالغ بالای یک میلیون را کار کنید. سبد ها را هم حمایت کنید که سبدها اکثر اوقات پایین تراز آنچه باید هستند و برای خرج یومیه است .ازدستورجلسه یعنی وقتی نیرویی از کم شروع شود و ذره ذره زیاد شود نقطه تحمل بوجود می آید،ما می آموزیم که برخی کارها را نمی توانیم بدون مقدمه ،یک مرتبه به انجام برسانیم ،مثال زدند که روزی بهرام گور از دختر نحیفی  که گوساله بزرگی را هرروز از تعداد پله زیادی بالا می برد سئوال کردکه چگونه این کار را انجام می دهد ، دختر جواب داد من از وقتی این گوساله بچه بود این کاررا می کردم و اصلاًمتوجه نشدم که این گوساله بزرگ شده و هنوز این کاررا انجام می دهم پس چون از کم شروع کرد ذره ذره به اینجا رسید ،مسئله ما هم همین است، می توان نقطه تحمل را بالا برد اما ما در درمان اعتیاد از معکوس آن استفاده کردیم ونقطه تحمل مصرف کننده را پایین می آوریم . در تمام مسائل زندگی هم همینطور است مثلاً نمی توان برای کاهش وزن یک دفعه وزن را کاهش داد چون نتیجه جزء تخریب نخواهد بود.اگر بخواهند وزن راکم کنندباید بر مبنای نقطه تحمل باشد وبنابراین  در هر کاری پارامتر زمان و تکرار در گذر زمان برای رسیدن به نقطه تحمل اهمیّت دارد.

 

 خلاصه سی دی اندیشه

همسفر نیلوفر: انسان گاهی وقت ها می خواهد از یک مشکلی دربیاید تازه مشکل دیگری برای خودش درست می کند و این همان مثال از چاه درآمدن وبه چاله افتادن است .بر فرض بعضی از بچه ها در خانواده با پدرومادر خود مشکل دارند وبرای فرار از این مشکل به دوستان پناه می برند حال غافل از اینکه دوستان برای او دامی پهن کردند که مشکل بدتر از مشکل قبل می شود.همه انسان ها در زندگی مشکل دارند و اصلاًانسان بدون مشکل وجود ندارد وفقط باید بدانیم که با تفکر واندیشه راه حل مشکل را پیداکنیم ،درموردمشکلات خانوادگی هم همینظور ،گاهی زوجین تا مشکلی پیش بیاید سراغ طلاق می روند درصورتی که این اشتباه است و اینطور از مشکل فرار می کنند. اگر قلب پر از کینه وحسادت باشد،جسم ما نیز مریض میشود و طبیعتاًانسان های پرکینه وحسادت آرامش ندارند.پس اگر اندیشه ما باز وآزاد باشد بدون خرافات و آلودگی روح ما هم آزاداست .ما باید در لحظه تغییر کنیم و آزادشویم مانند یک مصرف کننده که لحظه به لحظه تغییر می کند ورها می شود و بعد عمل تبدیل وترخیص انجام می گیرد.کلامی که در جهت حقیقت ودرست بیان شود در انسان ها تاثیر می گذارد،پس کلام ما خیلی مهم است که از دل برآید تا در فرد مقابل اثر بگذارد.وقتی محصول به ثمر بنشیند باید استفاده نمود و پول وعلم هم اینگونه است و باید مورداستفاده قرار گیرد.الهامات هم مخصوص پیامبران نیست اگر ما هم تزکیه وپالایش شویم ممکن است الهاماتی هم به ما شود.

همسفر افسانه :ایشان راجع به زندانی اندیشه صحبت کردندکه فقط جسم انسان نیست که در زندان قرار می گیرد و اندیشه هم در زندان قرار می گیرد و کسانی که اندیشه مسموم داشته باشند یک نوع زندانی اندیشه است ، یعنی در اندیشه ایی که هست در همان حالت زندگی می کند . موج همان اندیشه است و ذره جسم است که همان موج هایی که از طریق اندیشه می رسد به جسم آدم آسیب می رساندکه درست کردن آن به راحتی نیست.

همسفر مریم: در قسمتی گفته می شود که آیا اندیشه هم پرواز می کند ؛ می گویند بله اندیشه هم پرواز می کند ،از پرواز اندیشه است که خیال بوجود می آید و از خیال همان اختراعات واکتشافات بوجود می آید .قدرت بیان باید صلابت وشیوایی داشته باشد وبیاناتی که در قرآن می آید به صورتی است که می توانیم حسش کنیم که باید آن را از ابهام درآوریم ، مثال برای شناساندن بوی عطری که حس می کنیم باید برای بیان آن تمثیل بیاوریم . در مورد مشرقین ومغربین بعضی از بزرگان در تفسیر ها گفته اند که یعنی هم در این جهان خاکی و هم در جهان دیگر مشرق و مغرب داریم ولی آقای مهندس فرمودند که به نظرشون اگر تهران را در نظر بگیرم زمانی که روز است همزمان در طرف دیگر کره زمین شب است پس همزمان مشرقین ومغربین داریم.

وادی اول

با تفکر ساختارها آغاز می گردد ؛

بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود.

خانم سحر : تیتر ها خیلی مهم هستند و ما امروز در جلسه عمومی وادی نهم را داشتیم ؛ ، ما می توانیم در مورد هر کلمه وادی ها هزاران کلمه سخن بگوییم و فقط در مورد تیترآن ها  ساعت ها صحبت کنیم و به غیر از عنوان ها در وادی ها پیام هایی دارد و آقای مهندس می گویند این پیام ها را با توجه به شرایط و برداشت خودتان یک سری نکته ها را درآورید و این پیام مخصوص یک نفر خاص نیست و برای همه افراد است و بسته به دریافت خود نکات لازم خود را بگیرید.

خانم سحر:دید شما راجع به کلمه تفکر چه هست و برداشت خود را بگویید؟

همسفر حکمت : همانطور که گفتیم تفکر هم جنبه مثبت دارد و هم منفی ،ما کاری را در نظر می گیریم که انجام بدهیم همان اولویت بندی هایی که می کنیم و محاسن ومعایب آن کار را بررسی می کنیم تادر مسیر درست حرکت کنیم وبه نتیجه درست برسیم در مجموع تفکر است .

همسفر مریم : اندیشیدن به موضوع تفکر است .سیر وسلوک برای رسیدن به حقیقتی تفکر است .

همسفر نسیم : تفّکر چیزی است که روی مسئله ایی متمرکز می شویم و کاملاً هفته ها وماه ها روی آن زوم می کنیم تا بالاخره به نتیجه مورد نظر برسیم ولی افکار چیزی است که به ذهن می آید و میرود مثل الان که همه ما در سر فکرهایی داریم  و کنترل افکار با تفکر فرق می کند.خوشحالم که تفکر را عملی کارکردیم و به من بسیار تا به حال کمک کرده است.

خانم سحر : کتاب عشق چهارده وادی را برای ما مطرح می کند ؛کلمه وادی به معنای آبادی است ،وقتی می خواهیم مسافرتی برویم از یک سری شهر و آبادی ها باید برویم تا به نقطه موردنظر برسیم ،این یک نقطه آغازی دارد و یک مسیر و یک مقصد یا هدفی دارد ،خوب این وادی ها از وادی یکم که مبدا هست شروع می کندو به ترتیب پیش می رویم تا وادی چهاردهم ،اما این وادی ها در هم تنیده هستند و به هم ربط دارند و سعی کنید روی وادی ها بسیار کارکنید و این ها بسیار مهم هستند و جزءارکان اصلی کنگره و اموزش ها می باشند.

همسفر افسانه :تفکر در زندگی بسیار مهم است که آدم اگر بخواهد کوچکترین کاری را انجام دهد ؛ حتی به سادگی یک آب خوردن که برفرض  آیا سرد و یا گرم است هم باشد باید تفکر نمود و تامل کردن روی آن نیز مهم است.

خانم سحر : تفکر بسیاراهمیّت دارد چرا که که هر لحظه با آن کار داریم ؛ جالب است در وادی نهم صحبت از نقطه تحمل کردیم ؛گفتیم می خواهیم نقطه تحمل خود را در یک سری مسائل بالاببریم ؛ مثلاً من همسفری هستم که اگر کسی حرفی زد نمی توانم سریع جواب ندهم ، یا زود رنج هستم و زود به من برمی خورد و یا پرخاشگر هستم و.....اگر این نوع رفتارها راداریم  این نقطه تحمل ووادی نهم بسیار به ما کمک می کند .چرا ما می گوییم باید تکرار منظم به موضوع در زمان بدهیم ،چون زمانی که انسانی پرخاشگر هستم یا پر حرفم و یا می خواهم حرف درشتری به طرف مقابل بدهم خیلی مشکلات بیشتری برایش پیش می آیدتا فردی که سنجیده حرف می زند. این پارامتر زمان و این تکرار و تمرینی که سعی می کنم از امروز برفرض زود جواب ندهم یا زود بهم برنخورد و یا پرخاش نکنم چه کمکی به عکس العمل های بعدی من می کند ،می توانید این را را به وادی یک ربط دهید؟

همسفر فرح : اگربر فرض تحمل کنیم و زود جواب ندهیم در مراحل بعدی کمک می کند تا با تفکر جواب هارا بدهیم واستارت حرف خود را با تفکر بزنیم تا دچار مشکل نشویم.

همسفر حکمت : در مورداین پروسه زمانی که می گذاریم ابتدا مثالی می زنم ؛برای  همه ما پیش آمده سر آزمونی سوالی را بلدنیستیم پس رها می کنیم ومی رویم ولی با گذشت زمان توی ذهن من فرایندی انجام می شود و یک دفعه پاسخ یادم می آید پس این گذاشتن زمان به ذهن این فرصت را می دهد که آنچه لازم هست ومتناسب با آن شرایط موجود است من عکس العمل نشان بدهم.

خانم سحر : این زمان و تکرار چه کمکی می کند که مثلاً  نقطه تحمل من بالا برودتا وقتی کسی حرف می زند تفکر کنم ؛ اگر من زمان را در نظر بگیرم ،یعنی چه ، یعنی اگر انسانی پرخاشگرم یا زود بهم برمی خورد و یا به دلیل منیّت زودجواب می دهم این به این دلیل است که من یک سری مکمل ها را ندارم و وقتی می خواهم  این رفتارها را انجام بدهم طی یک زمان هایی این اتفاق برای من افتاده که انسانی بشوم با چنین شخصیتی ،پس مسئله زمان یعنی اینکه از الان که شروع می کنم چنین انسانی نباشم وانسان با تفکری باشم ممکن است ماه ها و سال ها طول بکشد تا تغییر کنم پس انتظار نداشته باشید زود به خواسته هایتان برسید ، دیگر اینکه تکرار یعنی چه ؛ یعنی الان من در یک جمعی قرار می گیرم و نیروهای منفی موجود باشد و من نگویم توی این جمع نمی روم چون دارای نیروهای منفی است و ممکن است دوباره عصبانی شوم ،عمداً نمی روم ولی نه  نمی شود دوستی ها و رفت وآمدها و رابطه ها را قطع کرد،می روم تمرین می کنم که باشم ولی ممکن در مراحل اولیه برافروخته یا قرمز شوید اما باتمرین کم کم می بینید پس از سه ماه یاد می گیرید جواب ندهید و یا جواب بدهید اما با احترام جوابی بدهید و این تفکری که گفتم ربطش دهیم یعنی وقتی من دارم نقطه تحمل خود را بالا می برم زمان صحبت با دیگران یک سری نیروی مکمل هست که به من کمک می کند  ،البته خودم آنها راساخته ام ،تا نقطه تحمل من بالا برود که یکی از این نیروهای مکمل تفکر است ،یکی خوب گوش دادن است ،وقتی خوب گوش می دهید موجب میشود خوب فکر کنید ،از تحمل یک ثانیه اول شروع میشود و بعد پنج دقیقه وبیشتر وبیشتر، با این نیروها صبر را یاد می گیری و به تو کمک می کند،وقتی حس شما بیدار شود نیروها هم بیدار میشوندپس وقتی انسان با تحملی میشوم وقتی در جمعی هستم که کناری من از حرفی زود بهم می ریزد ولی من  نه ، به این معنا نیست که من انسان بی خیالی هستم ،نه من تمرین کردم و تکرار کردم و آموزش دادم به خودم .پس اگر افرادی دارای حالتی سنجیده و طمانینه دارند به راحتی بدست نیاوردند وربط آن به وادی اول اینکه آن تفکری که پشت صحبت شما می آید این ها نیروی مکمل هست . تفکر یعنی چه ؟ یک حرکت درونی است که نمی توانید آن را ببینید ،حرکتی ازیک نقطه مجهول به یک نقطه  معلوم یعنی از چیزی که نمی دانی به چیزی که می خواهی به آن برسی و یا حرکتی از نقطه معلومی به نقطه معلوم دیگر ، یعنی چیزی را می دانید می خواهد راجع به آن بیشتر بدانید .حالا فرق افکار و تفکر چیست؟ اگر شما یک سری برنامه در ذهن دارید مثلاًمی خواهید کنگره بیایید و یا ورزش بروید ویا غذایی بپزید و..همه این ها افکار هستند ،کی این ها شکل تفکر به خود می گیرد ؟زمانی که اولویت بندی می کنید ،زمانی که برنامه ریزی می کنید و به آنها  جهت می دهید . اگر برنامه ریزی نشوند وجهت دهی نشوند تبدیل به تفکر نخواهند شد.

همسفررویا: زمانی که افکار پریشان و بدون جهت داریم و بعد طبقه بندی می کنیم وغربال می کنیم یعنی  تفکر ما با تعقل باشد و به عمل تبدیل کنیم .

همسفر سحر: در تفکر هنوز در مرحله تفکر هستیم و هنوز به عمل نرسیده ایم .افکاری که اولویت بندی و طرح ریزی نشدند و روی سطح نیامدند ،پخش هستند و خداوند و کائنات ،تا این که تو مشخص نکنی چی برایت مهم است وچه چیزی را می خواهی، به تو آن را نخواهند داد. ممکن است سال ها از خداوند خواسته هایی را مثلاً ثروت و سلامتی و...را طلب کنید اما پخش بوده وبرنامه ندادید و به آنها تفکر نکردید و به عمل در نیاوردید چون برایش تلاش نکردید ،به شما داده نمی شود .پس به فکر چیزی  که در اولویت  قرار می دهید تفکر می گوییم .پس تفکر حرکت منسجمی است و مشخص است مانند شعاع نور است که ازیک سمتی شروع می شود و مسیری دارد و انتهادارد اما افکار جهت ندارند . آقای امین می گویند تفکر عین تکه های پازل است  وقتی به چیزی یا موضوع مشخصی فکر می کنی در واقع داری تکه های پازل را می گذاری با توجه به تکه های قبلی که گذاشتید،پس همه این ها مرتبط و متکی به هم هستند ولی در افکار اینگونه نیست.

حالا حس در افکار چه نقشی دارد؟

همسفرنسیم : همانطور که تفکر در جهت مثبت و منفی داریم ؛حس هم می تواند آلود یا پاک باشد که اگر حس خوبی باشد به تفکر سالم کمک می کند ولی اگر حس آلوده باشد در تفکر و جهت ان نیز تاثیر می گذارد.

همسفرحکمت : طبق گفته خود آقای مهندس و امین ،حس همان چیزی است که باعث میشود که من فکرکنم یعنی گیرنده ها  اطلاعات را می گیرد، شاید همان نیروی درونی و یا انرژی هست که باعث میشود فکر کنیم.

خانم سحر :افکار و تفکر هردو حس دارند . مثلاً دارم تفکر می کنم که به مسافرم کمک کنم  و یا سفر بهتری داشته باشم ،حس ها در تفکر کمکت می کنند تو بتوانی مسئله ایی را حل کنی ،برنامه ریزی کنی  ولی در افکار حس ها تو را به جاهایی  دیگرمی برند ،دیدید که گاهی در جلسه حضور دارید ولی ذهن شما جایی دیگر است گویی آنجا نیستید و گاهی آنقدر فکرتون درگیر است که نمی دانید کجایید.

هر بنایی که بخواهد درست شود یا بخواهد کاری انجام شود ،غذایی پخته شود ،حرفی زده شود و یا حتی خداوند هنگامی که می خواهد شوشود انجام دهد تفکری نموده است تا آن ساختار درست شود پس هر ساختاری به تفکر اولیه اش برمی گردد . بدون تفکرآنچه هست رو به زوال می رود یعنی چه ؟

همسفرفرح : مثلاً حرفی بدون تفکر می زنیم خوب نتیجه خوبی نخواهد داشت .

همسفرحکمت : بر فرض من مالی ،دانشی و یا چیزی را دارم ، برای نگهداری و حفظ این ها نیز باید تفکر کنم وگرنه همین داشته هایم را هم از دست خواهم داد ،پس این گونه نیست تا به ساختاری یا به چیزی برسیم آن را رها کنیم بلکه باز نیازمند تفکر است تا ازبین نرود.

خانم نسیم : ساختارهایی که به صورت مثبت وجود دارداگر راجع به آن ها تفکر نکنیم دقیقاًریزش پیدامی کنند و به طرف تاریکی می روند وسقوط می کنند.

خانم سحر:زوال یعنی نابودی ، حتی همین حرف زدن یک ساختار است اگر قبل از حرف زدن تفکر نکنم آنچه که پیش می آید با آنچه انتظار داریم کلاً فرق می کند و همه چیز به هم می ریزد حالا چه برسد به مسائل بزرگتر؛ پس پشت هر ساختاری اگر تفکر نباشد آن ساختار به می ریزد.

وادی اول کمکی که می کند به قول آقای مهندس که می گویند تو چیزی هستی که تفکر می کنی .من به شدت معتقدم ما همان هستیم که فکر می کنیم و همان چیزی که در روز در فکر داری همان خواهد شد ما در آغاز صبح می توانیم دونوع تفکر داشته باشیم یکی اینکه  تفکرمثبت  داشته باشیم و از خدا بخواهیم که امروز را روزی می خواهی که خوب باشد وبگویی می خواهی روز خوبی را بسازی و خوش بین هم هستید؛ باور کنید نیروها به کمکتون می آیند و همان می شود البته مسائل و نیروهای بازدارنده هم هست که اگر شخص دانایی باشید با این ها برخورد می کنید یا اینکه نه  تفکر امروز من منفی باشد ،از شروع صبح غر بزنم و بگویم ای وای دوباره برفرض مسافرم خوابیده ،بچه ام آنطور و مادرم اینطور چون تفکرت یک سری موج می دهد که من این ها را می خواهم همان میشود یعنی خودت درخواست دادی .این قانون هستی است ،گاهی افراد این را قبول ندارند و پای تقدیر می گذارند پس تفکر و اختیار ما چی ؟پس سعی کنید همیشه تفکر خوب و مثبت داشته باشید حتی اگر خود را گول بزنید باز هم تفکر خوب را داشته باشید.

همسفر حکمت : گاهی تفکر مثبت هست اما شرایط موجود نمی گذارند به آن خواسته برسیم و در انتخاب ما تاثیر دارند،پس وجود این شرایط و مسائل و نیروهای بازدارنده چه میشود؟

خانم سحر:منشا تفکر چیست ؟ خواسته است البته فرمان هم هست ولی اصلش خواسته است ممکن است یک سری مسائل وشرایط هم پیش بیاییدیا اضدادهم هستند.یک سری می خواهند تورا تنبه کنند ،یک سری می خواهند ساخته شوید و بیاموزید ،با وجود این ها باید پیش بروید ،اینکه اضداد و حقه های نفس ونیروهای منفی را نشناسیم  نمی توانیم پیش برویم پس تا این ها را نشناسم نمی توانم پیش بروم ،وجود این ها لازم است تا شما به خواسته خود برسید حتی در بدترین شرایط.

 

همسفر نسیم : آقای مهندس می گویند مشکلات هست اگر نباشد که همه چیز درست است، هنر این است تا با وجود این مسائل وشرایط مشکل را حل کنیم و یاد بگیریم وپیش برویم.

خانم سحر :چگونه همه چیز خلق می شود؟

خانم سحر : منظور ازهمه چیز ،یعنی هرکاری نه فقط حرف مثبت یامنفی ،پس هر چیزی بخواهد خلق شود باید اول تفکر بشود ،پس چگونه همه چیز خلق میشود با استفاده از تفکر است . اولین قدم یک فکر است که می سازد ،فرض می خواهی شام درست کنید یک تفکر است چون تمام نیوهایت را روی این می گذاری که چی درست کنی . پس باید خواسته داشته باشی و برنامه بدهی و این همان آغاز تفکر میشود .نیروی القا و احیا وتحرک چه موقع خود را نشان می دهند و آیا من می خواهم و دعوتشان می کنم و یا نه به صورت خودکار می آیند؟

همسفر نسیم : باشروع تفکر این سه نیرو می آیند ، تاوقتی حرکت نکنیم وتفکر نکنیم اتفاقی نمی افتد .

خانم سحر : تا زمانی که تفکری ندارید این نیروها نیستند ؛ به محض تفکر نمودن و این تفکرمنسجم و برنامه ریزی شده است این سه نیرو به صورت خودکار چه شما بخواهید و چه نخواهید بر اساس خواسته شما  روی کارمی آیند ،القا یک سری اطلاعات از انسانی دیگریا بُعد دیگر یا یک سری امواج دیگر است . چه چیز مشخص می کند القا مثبت باشد یامنفی ؟

همسفر نسیم : درجه نفس ما

خانم سحر : خواسته و درجه نفس ما

 

 

 

 هفته آینده « ادامه وادی تفکر »

شاد وسلامت باشید
طبقه بندی: گزارش لژیون، 
[ چهارشنبه 2 خرداد 1397 ] [ 05:25 ب.ظ ] [ همسفر حکمت ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب