تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ

به نام   قدرت مطلق

برداشت و تجربه من از سی دی بخشش

بار ها و بار ها سی دی بخشش را گوش کردم و تازه فهمیدم که من با نا آگاهی به دیگران اجازه داده بودم مرتب برایم خبر بیاورند و حرف های دیگران باعث می شد که حال من بدتر و تنفرم بیشتر شود . تصمیم گرفتم این افراد را از زندگی ام حذف کنم و هرموقع کسی خبری برایم آورد ، خیلی محترمانه مسیر گفتگویمان را تغییر دهم .
تمام عملکرد های روزمره انسان بستگی به احساسات او دارد و حس ها نقش خیلی مهمی در آن دارد . در مواقع بروز اتفاقات ، حس ها خود را نشان می دهند و و قدرتمند می شوند . حس ها صفر نمی شوند کم و زیاد می شوند . احساسات مانند امواج بالا و پایین می روند . در موقع  بروز اتفاقات اگر حس ها منفی باشند باعث تخریب های زیادی برای انسان می شوند که انسان را از مسیرش خارج می کنند . در موقع بروز یک مشکل احساس بوجود آمده برای انسان ، آشنا نیست اما انسان باید بداند این حس ربطی به اتفاق پیش آمده ندارد و قبلا در او وجود داشته است آن اتفاق باعث شده که حس منفی خود را نشان دهد .

انسان مرتباً حس های خوب و بد را تجربه می کند در هنگام بروز مشکلات  هر چه حس ها آلوده تر باشند ، تخریب آن مشکل در انسان بیشتر است .

انسان باید این قانون را بداند ، هر احساسی که در او ، در برابر یک فرد یا یک جامعه و یا یک مجموعه به وجود می آید دو طرفه است ، اما هر شخص بر اساس اطلاعاتی  که خودش کسب کرده و اطلاعاتی که از دیگران به او منتقل شده ، که در واقع این اشخاص آتش بیار معرکه هستند ، واکنش نشان می دهد ، اما برای عبور از حس های منفی اولین قدم این است که انسان تمام اطلاعات خود و اطلاعات غلطی که دیگران به او داده اند را حذف کند .

خیلی وقت ها انسان فکر می کند حق به جانب او بوده است و عملی که انجام داده است بر اساس عدالت بوده است و نیت او خیر بوده است . اما این طور نیست . همانطور که هر چیزی صور آشکارو پنهان دارد ، افکار و اندیشه انسان هم صور آشکار و پنهان دارد اما چون انسان به بخش کوچکی از افکار خودش دسترسی دارد  ، بخش اعظم افکار او در صور پنهان است که به آن دسترسی ندارد و نمی تواند به نیت قلبی خودش شناخت داشته با شد و بعد از حل مشکل تازه انسان می فهمد که چه ویژگی های منفی داشته است .

احساسات همیشه بین دو قطب به وجود می آیند ، اگر انسان از ویژگی منفی کسی ناراحت می شود باید بداند که خودش هم این ویژگی طرف مقابلش را دارد .

فراموش کردن سخت است و بخشیدن تقریباً محال . اگر انسان به این نقطه تفکر برسد که :

1. ویژگی منفی طرف مقابلش را خودش هم دارد و در واقع خودش هم از همان جنس است .

2. انسان باید بپذیرد اشتباه فکر می کرده که حق به جانب است و عملکردش بر مبنای عدالت بوده است .

3. انسان باید بپذیرد که در اتفاقات و مشکلات گذشته ،خودش نقش اصلی را داشته است و باید آنها را به دست فراموشی بسپارد و شروعی تازه داشته باشد و به این نقطه تفکر برسد که انسان هایی که بر سر راهش بوده اند و به او آسیب زده اند یا مرض داشته اند و یا غرض . ولی در هر صورت آنها مامور بوده اند که سر راهش قرار بگیرند ، شاید خودشان هم آگاه نبوده اند و اصلاً قصدشان ضربه زدن نبوده است ، آن وقت می تواند ببخشد و فراموش کند . نوع نگاه انسان است که تعیین می کند دیگران چگونه با او رفتار کنند . حس انسان تعیین می کند که چه انسان هایی در مسیرش قرار گیرند . برای بخشیدن نیاز به آگاهی ، ظرفیت و پذیرش داریم که بتوانیم از حس های بد عبور کنیم و شروعی تازه در مسیر رسیدن به آرامش داشته باشیم .

تجربه و برداشت من از این سی دی :

مدت زیادی بود که حالم خوب نبود . وارد زندگی شده بودم که هیچ تصور ذهنی از مصرف کننده بودنِ شریک زندگی ام نداشتم . در تمام آن سال ها فقط اطرافیانم را مقصر می دانستم چرا با دروغ و پنهان کاری مرا وارد یک زندگی ویران کرده بودند. برای فرار از واقعیت تلخ که با آن روبرو شده بودم و تحمل کردنش ساعت ها بیرون از خانه کار می کردم و همیشه در ذهنم منتظر یک بلای آسمانی برای کسانی بودم که مسبب این عذاب بودند .

با ورود به کنگره و آموزش گرفتن از راهنمایم تازه متوجه شدم که فقط مسافرم دچار عدم تعادل نیست ، من هم انسانی نا متعادل هستم که اسیر نیروهای منفی شده ام ، بار ها و بار ها سی دی بخشش را گوش کردم و تازه فهمیدم که من با نا آگاهی به دیگران اجازه داده بودم مرتب برایم خبر بیاورند و حرف های دیگران باعث می شد که حال من بدتر و تنفرم بیشتر شود . تصمیم گرفتم این افراد را از زندگی ام حذف کنم و هرموقع کسی خبری برایم آورد ، خیلی محترمانه مسیر گفتگویمان را تغییر دهم .

ولی مشکلم هنوز حل نشده بود و با خودم می گفتم دیگران را می بخشم تا خداوند چیز بهتری به من بدهد ، در واقع با خدا معامله می کردم . فکر می کردم اگر به ظاهر خوش اخلاق باشم و به بدی های دیگران فکر نکنم به آرامش می رسم اما این طور نبود و حالم روز به روز بدتر می شد . با گوش دادن به سی دی ها متوجه شدم که باید تغییرات را از خودم شروع کنم و منتظر معجزه نباشم و به جای اینکه وقت و انرژی ام را برای انتقام گرفتن از اطرافیانم بگذارم ، نیروهای درونی خودم را شناسایی کنم و چشمی که فقط اطرافیانم را می دید ، آیینه ای شده بود که خودم را در آن نگاه می کردم و فهمیدم اطرافیانم مقصر نیستند ، این من هستم که باید صفات خود را تغییر بدهم . به مرور حس و حال بهتری دارم و این احساس خوب را مدیون کنگره و راهنمای بزرگوارم هستم . طبق وعده ی قدرت مطلق ، در روی زمین ببخشید تا من در آسمان ها به شما ببخشانم .

به امید حق

با احترام؛ همسفر وجیهه

تایپ: همسفر زهرا ك

ویرایش همسفر مهین

 lمنبع: وبلاگ همسفران شعبه شیخ بهایی

طبقه بندی: نوشتار سی دی های جهانبینی، 
[ چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397 ] [ 11:16 ق.ظ ] [ همسفر سحر ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب