تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ

به نام قدرت مطلق الله

برداشت از سی دی اهمیت خواب شب

انسان وقتی حالش خوب باشد که مشکلی ندارد اما وقتی با یک سری از افراد روبرو می‌شود که آن‌ها را عامل سقوطش می‌داند از آن‌ها خشمگین می‌شود و آن موقع است که به فکر انتقام می‌افتد و با این حس خراب و امواج ذهنی  بالا خواب راحت  را از دست می‌دهد و دچار بی‌خوابی می‌شود.
در کتاب شریف آمده است: او کسی است که شب را برای شما آفرید تا در آن آرامش بیابید و روز را روشنی بخشید تا با تلاش به زندگی بپردازید.

جناب مهندس می‌فرماید: بی‌خوابی ام الامراض است. انسان برای ادامه حیات خودش انرژی می‌خواهد و اگر شب نتواند درست بخوابد در طول روز برای زنده ماندن و زندگی کردن مجبور می‌شود انرژی ذخیره‌شده از گوشت و پوست خودش را با سختی بیرون بکشد و این انسان تا بعدازظهر هیچ‌چیزش دست خودش نیست.

من درگذشته سیستم خوابیدنم دچار اختلال و بی‌نظمی شده بود، به‌طوری‌که شب‌ها تا دیروقت بیدار می‌ماندم و صبح‌ها هم دیر بیدار می‌شدم و بااینکه زمان زیادی خوابیده بودم اما بازهم احساس رخوت و کسلی می‌کردم و این سی دی به من آموزش داد که ذهن به‌هم‌ریخته و افکار منفی و درگیری‌های ذهنی در طول روز باعث می‌شود که در شب هم این درگیری‌های ذهنی را داشته باشم.

در صور آشکار تولید مواد شبه افیونی (آدرنالین، سروتونین، استیل کولین) و در صور پنهان ذهن آرام با فرکانس پایین باعث می‌شود که انسان خواب راحتی داشته باشد. انسانی که در تاریکی بوده است در درون خودش  ، عامل سقوط و در تاریکی رفتن خودش را در دیگران می‌بیند و به همین دلیل همیشه عصبانی و خشمگین است و اگر انسان بخواهد از خشم‌هایش رها شود باید با آن‌ها روبرو شود و به‌تدریج گره‌هایش را باز کند.

انسان وقتی حالش خوب باشد که مشکلی ندارد اما وقتی با یک سری از افراد روبرو می‌شود که آن‌ها را عامل سقوطش می‌داند از آن‌ها خشمگین می‌شود و آن موقع است که به فکر انتقام می‌افتد و با این حس خراب و امواج ذهنی  بالا خواب راحت  را از دست می‌دهد و دچار بی‌خوابی می‌شود.

برای حل شدن مشکل بی‌خوابی باید دل انسان صاف شود، انسان باید مشکلات خودش را بپذیرد و باید از اشتباهات دیگران بگذرد و شروع کند به انجام کارهای مفید تا ذهنش کم‌کم به آرامش برسد. خواب و حس به همدیگر  چسبیده هستند. انسانی که حس خوب دارد اتفاقات بیرونی او  را به هم نمی‌ریزد و دیگران را قضاوت نمی‌کند و از رفتار و اشتباه دیگران ناراحت نمی‌شود و اتفاقات ناخوشایند بیرونی برایش اهمیتی ندارد.

من فهمیدم که هرچقدر دیر بخوابم  و صبح هم دیر بیدار شوم، نمی‌توانم انرژی کامل را دریافت کنم. صبح زود بیدار شدن باعث می‌شود که نور و اکسیژن خورشید در تولید مواد شبه افیونی انسان مؤثر باشد و صبح زود بیدار شدن باعث می‌شود که بیوشیمی انسان بهتر کار کند.

و نکته‌ی دیگر اینکه القای افکار منفی ذهنی انسان از زمان سحر تا طلوع خورشید و بعدازآن ادامه پیدا می‌کند. شخصی که ساعت 9 صبح از خواب بیدار می‌شود 30 تا 40 درصد متعادل است  .

آقای امین چند نکته را آموزش می‌دهند تا بتوانیم خواب راحت و آسوده و بهتری داشته باشیم:

اول اینکه روی خشم و عصبانیت خود، کارکنیم و به این نقطه از تفکر برسم که کسی که من را ناراحت می‌کند خودش در رنج و عذاب است و در فشار زیادی است  . ما باید بتوانیم از اشتباهات دیگران بگذریم و به آن‌ها فکر نکنیم.

دوم  تغذیه مناسب داشتن  ؛ در شب از خوردن ادویه، شکر، نمک و فلفل بپرهیزیم و از لبنیات بیشتر استفاده کنیم.

سوم  صبح زود از خواب بیدار شویم و از خانه خارج شویم و به پارک برویم و اگر در جمع افراد کنگره باشیم  ، انرژی بیشتری دریافت می‌کنیم و اگر نتوانستیم با جمع کنگره به پارک برویم خودمان به‌تنهایی به پارک برویم و از خوابیدن ساعات طولانی در طول روز بپرهیزیم. خواب کوتاه نیمروزی قبل از ظهر اشکالی ندارد.

می‌توانی به‌تدریج از ساعت خوابیدن در صبح کم کنیم تا آن را به طلوع آفتاب برسانیم. وضع خوابیدن باید از جهت شرق به غرب باشد. در جهت شمال و جنوب خوابیدن باعث می‌شود که در شب دچار به‌هم‌ریختگی و کابوس شویم.

با گوش دادن به این سی دی و به کار گرفتن آموزش‌های جناب مهندس و آقای امین توانستم زمان خوابیدن و بیدار شدنم را به‌صورت تدریجی تنظیم کنم و خدا را شکر نتیجه‌ی رضایت بخشی گرفتم.

امیدوارم همه ما بتوانیم خود را با نظام هستی هماهنگ کنیم.

به امید حق

با احترام؛ هم‌سفر نیلوفر لژیون خانم سحر

ویرایش: هم‌سفر مهین

تایپ: هم‌سفر زهرا
منبع: وبلاگ همسفران شیخ بهاییطبقه بندی: نوشتار سی دی های جهانبینی، 
[ جمعه 24 فروردین 1397 ] [ 10:01 ق.ظ ] [ همسفر سحر ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب