تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ

 به نام قدرت مطلق

خلاصه‌ای از سی دی دامنه ارتعاش از (آقای امین)


Image result for ‫دستور جلسه دامنه ارتعاش استاد امین‬‎


آدم اطمینان می‌کند اما باید در دامنه ارتعاش باشد یعنی بداند که یک شخصی فقط در حد چای خوردن و قهوه خوردن خوب است. شاید برای شام و دعوت به منزل مناسب نباشد. یک نفر برای ورزش، هنر. اعتماد بیشتر به یک شخصی که بعد باعث ناراحتی و دردسر برای ما بشود مثل فنری است که کشش زیاد ندارد و وزنه زیاد به گردنش انداخته‌شده!

.

انسانی در هستی وجود ندارد که شما نتوانی به او اطمینان کنید و همه قابل‌اطمینان هستند منتها همه انسان‌ها در دامنه ارتعاش خود قابل‌اعتماد هستند یعنی چه؟ یک موقع انسان در ناآگاهی و در کودکی و نوجوانی به همه اعتماد می‌کند (اعتماد بدون شک) از دوستش خوشش می‌آید برای نهار و شام او را دعوت می‌کند بعد می‌گوید شب خانه ما بمان و در این زمان هر چه تو سینه‌اش هست می‌ریزد بیرون (صحبت‌هایی که نباید گفته بشود را بازگو می‌کند) بعد این دوست یک عمل کردی نشان می‌دهد که انگار از پشت یک خنجری به پهلویش زده و یک احساس بدی به آدم دست می‌دهد اینجا است که قلب انسان‌ها می‌شکند تو زندگی ما از این اتفاقات افتاده که طرف بااحساس صاف‌وصادق با یک سری افراد اعتماد می‌کند برمی‌خورد و بعد سر بزنگاه وتوی موقعیت‌هایی یک ضربه‌هایی می‌خورد که ترجیح می‌دهد ای‌کاش به دنیا نیامده بودم که این اتفاقات برای من به وجود بیاید.

سؤال: علت چیست؟ اشکال در اعتماد و اطمینان است؟ جواب خیر

اعتماد به دیگران لازمه زندگی، جزو ضروریات حیات است. چون اگر کسی نتواند به دیگران اعتماد کند نمی‌تواند به آن‌ها نزدیک شود و از آن‌ها انرژی بگیرد؛ و یک موجود منزوی و تنها می‌شود. دچار سختی شده و دقیقاً حالت انجماد به او دست می‌دهد. (مثل کسی که تک‌وتنها در یک جزیره بخواهد زندگی کند چقدر اذیت می‌شود از کمبود انرژی به حالت اغما می‌افتد) چون تکامل در جمع صورت می‌گیرد ما انسان‌ها انرژی را از بازتاب انسان‌های دیگر به دست می‌آوریم.

. پس اگر اعتماد نباشد شاید آدم به‌ظاهر بخندد ولی تو دلش می‌گوید تو بالاخره ضربه خودت را به من می‌زنی و این فکر تو ذهنش هست و هیچ موقع کمی تواند به او اعتماد کند و همیشه ترسان ولرزان در کنار آدم‌ها عبور می‌کند و ناخودآگاه مجبور می‌شود یک ماسکی را بزنِد، شرایطی را پیدا کند که هم طرف متوجه نشود که تو دل آدم جی چه می‌گذرد و خیلی بد نشود کارهایش راه بیفتد در ظاهر با آدم‌ها دوست می‌شود ولی چون نمی‌تواند به دیگران اعتماد کند تبادل انرژی هم صورت نمی‌گیرد؛ و این خیلی دردناک می‌شود.

تاریکی چگونه خلق می‌شود؟

جواب: براثر قطع ارتباط با اجزای هستی شخص منجمد می‌شود، به قلب فشار زیادی وارد می‌شود وتوی سختی قرار می‌گیرد. (و این اشتباه است)

 اطمینان بدون تفکر: همه انسان‌ها مثل فنر هستند فنر ساعت، فنر تفنگ بادی، فنر ماشین و... در ظاهر همه فنرند اما باهم فرقی دارند. یک فنر رامی توان پنج گرم وزنه به آن آویزان کنید، یک فنر را پنجاه گرم و یک فنر را پانصد کیلو وزنه به آن آویزان کنید دامنه ارتعاش آن‌ها باهم فرق می‌کند یک فنر را در نظر بگیریم وقتی زیاد بکشیم وقتی ولش کنیم دیگر به حالت اول برهمی‌گردد. چون از خاصیت تعادل خودش خارج‌شده است پس نباید زیادتر از خودش به آن ضربه یا وزنه زیاد به آن وارد کرد.

در انسان هم همین‌طور است آدم اطمینان می‌کند اما باید در دامنه ارتعاش باشد یعنی بداند که یک شخصی فقط در حد چای خوردن و قهوه خوردن خوب است؛ شاید برای شام و دعوت به منزل مناسب نباشد. یک نفر برای ورزش، هنر و.اعتماد بیشتر به یک شخصی که بعد باعث ناراحتی و دردسر برای ما بشود مثل فنری است که کشش زیاد ندارد و وزنه زیاد به گردنش انداخته‌شده

دامنه ارتعاش یعنی چه؟ ساختار انسان براثر دانایی و ظرفیت شخص صورت می‌گیرد. هر چه دانایی بیشتر باشد خاصیت در او رشد می‌کند و همه آدم‌ها می‌توانند خاصیت خود را که مثل فنر هست را رشد دهند.

با توجه به تجربیات تاریکی باید اطمینان باشد اما این دفعه با دانایی بیشتر حرکت کند همه‌چیز رو به تعادل می‌شود. در سیستم کنگره این‌یک قانون است که به همه مسئولیت داده شود و این قانون رعایت می‌شود یعنی به همه اطمینان می‌کنند و به اصول و حرمت‌ها احترام می‌گذارند اگر انسان در هر قسمتی و جایگاهی که خدمت می‌کند نتواند کارایی داشته باشد و کار مفید انجام دهد باوجوداینکه همه به او سجده کنند این احترام‌ها چیزی جز عذاب برای او ندارد و باعث شادابی، نشاط و احساس زندگی نمی‌شود. امیدوارم که عزیزان کنگره در هر قسمتی که هستند بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند


طبقه بندی: نوشتار سی دی های جهانبینی، 
[ شنبه 18 فروردین 1397 ] [ 03:52 ب.ظ ] [ همسفر فاطمه شفیعی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب