تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ

به نام خالق عشق

برداشت از سی دی نقش هم‌سفر

من باید این شناخت و قدرت را داشته باشم که اگر مسافرم حالش خراب شد و از تعادل خارج شد بتوانم او را آرام کنم نه اینکه حالش را خراب‌تر کنم. هم‌سفری که نمی‌داند در موقع به‌هم‌ریختگی مسافرش باید چه‌کار کند، به دلیل این است که علم ندارد...


ما هم‌سفران پشتیبان مسافرانی هستیم که سفر خود را از ظلمت به‌طرف نور آغاز کرده‌اند.

من باید بدانم که نقش من به‌عنوان هم‌سفر یک نقش مکمل و کلیدی برای به درمان رسیدن مسافرم است. نباید دیدگاهم این باشد که مثل یک لاستیک زاپاس  برای مسافرم هستم. نباید این احساس را داشته باشم که چون مسافرم به کنگره می‌آید من هم در کنارش هستم. نقش من در کنار مسافرم یک نقش مکمل است. ما دو نفر برای به درمان رسیدن مسافرم لازم و ملزوم یکدیگر هستیم و اگر من جایگاه خودم را به‌درستی نشناخته باشم، می‌توانم مسافرم را به سمت درّه پرتاب کنم و یا بالعکس با شناخت نقش خودم می‌توانم مسافرم را با خواست خودش از ته درّه بالا بیاورم.

یک هم‌سفر باید نقش خودش را جدی بگیرد و پیشرفت داشته باشد. ما جدای از مسافرمان برای خوب شدن حال خودمان به کنگره می‌آییم.

خواسته مسافرم نیز همین است که من نقش خودم را جدی بگیرم. اگر دیدگاه ما این باشد که تنها برای مسافرمان به کنگره می‌آییم، هر رفتاری که مسافرمان داشته باشد، ما هم همان رفتار را داریم. به‌عنوان‌مثال اگر او دیر به کنگره بیاید ما هم دیر می‌آییم، نامرتب باشد ما هم نامرتب هستیم. همیشه به مسافرمان وصل هستیم و نگاهمان به سمت اوست که ببینیم او چه‌کار می‌کند.

من باید یاد بگیرم که اگر حال مسافرم خراب بشود من چه کمکی می‌توانم به او بکنم؟

من به کنگره می‌آیم که هم خودم به حال خوش برسم و هم بتوانم با شرایط مطلوب به مسافرم کمک کنم. باید خودم را به‌عنوان هم‌سفر قبول داشته باشم. اگر ما هم‌سفران به این باور برسیم که می‌توانیم کمکی برای مسافران و دیگران باشیم آن‌وقت در کنگره ماندگار می‌شویم. مهم این است که به آن‌کسی که دوستش داریم بتوانیم کمک کنیم و خودمان را قبول داشته باشیم و آن موقع است که می‌توانیم تأثیرگذار باشیم. این دو اصل برای هم‌سفران بسیار مهم هستند.

دانش کنگره که با سی‌دی‌ها و مکتوبات در جهت آموزش‌های ما هستند به ما یاد می‌دهند که بتوانیم نیروهای بازدارنده را شناسایی کنیم و بدانیم که آن‌ها چه موقع عمل می‌کنند. اگر نتوانیم نیروهای بازدارنده را شناسایی کنیم، نمی‌توانیم کمکی به خودمان، مسافرمان و دیگران بکنیم.

یک پرستار باید سختی‌های کارش را به‌خوبی حس کند تا بتواند در بدترین شرایط به یک بیمار کمک کند. آموزش‌های کنگره به من شناخت می‌دهد که بتوانم سختی‌ها را تحمل‌کنم و بتوانم در بدترین شرایط به مسافرم که اسیر تاریکی است، کمک کنم.

من یاد گرفتم که نیروهای  منفی از خود انرژی ندارند و مثل عنکبوت فرد در ظلمت فرورفته را در خود حبس می‌کنند تا به‌موقع از انرژی او استفاده کنند.

من باید این شناخت و قدرت را داشته باشم که اگر مسافرم حالش خراب شد و از تعادل خارج شد بتوانم او را آرام کنم نه اینکه حالش را خراب‌تر کنم. هم‌سفری که نمی‌داند در موقع به‌هم‌ریختگی مسافرش باید چه‌کار کند، به دلیل این است که علم ندارد.

آموزش‌های کنگره برای قبولی در آزمون کمک راهنمایی نیست. چون صد آید، نود هم پیش ماست. با گوش دادن به سی‌دی‌ها و افزایش دانش خودم  ، می‌توانم در موقع بروز یک اتفاق ناراحت‌کننده به خودم و مسافرم کمک کنم. آموزش‌های کنگره کمک‌های اولیه‌ای است که ما در بروز مشکل می‌توانیم یک تکانی به مسافرمان بدهیم و مسافرمان را از پرتگاه به سمت بالا بیاوریم و اگر این احساس را داشته باشیم که آموزش می‌گیریم برای کمک به خودمان و مسافرمان، قطعاً یقین داشته باشیم که در امتحان کمک راهنمایی هم قبول می‌شویم.

چون یک حس قوی در این آموزش‌ها وجود دارد که باعث می‌شود ما مطالب را به‌خوبی یاد بگیریم. وقتی به این باور رسیدیم و آن دوست داشتن هم در ما به وجود آمد، آن‌وقت می‌توانیم به‌خوبی حرکت کنیم.

من می‌توانم با تغییر افکار و اندیشه‌ام و در مسیر درست حرکت کردن برای افراد بیرون از کنگره هم مفید و کمک دهنده و تأثیرگذار برای جامعه‌ام باشم.

باید آموزش‌ها را جدی بگیریم و بدانیم هرچقدر وقت برای گرفتن آموزش‌ها می‌گذاریم  ، چند برابر دریافت می‌کنیم و با گوش دادن به سی‌دی‌ها؛ دقت، حس و تمرکز ما به شکل بهتری عمل می‌کند.

وقتی باعلاقه آموزش می‌گیریم، حس یادگیری هم به بهترین شکل در ما به وجود می‌آید.

به امید حق

هم‌سفر مریم از لژیون یکم

ویرایش: هم‌سفر مهین

تایپ: هم‌سفر زهرا
منبع: وبلاگ نمایندگی همسفران شیخ بهایی
طبقه بندی: نوشتار سی دی های جهانبینی، 
[ سه شنبه 8 اسفند 1396 ] [ 12:08 ب.ظ ] [ همسفر سحر ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب