تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ

به نام یگانه منجی عالم بشریّت

لژیون نوای عشق  نهم بهمن ماه سال نودوشش

سلام دوستان سحر هستم همسفر

 کسی که در آزمون ها شرکت می کند درست است که شاید نمره بالایی نیاورد ولی به طور مثال اگر دو وادی را برای آزمون مطالعه کرده باشد ، این شخص دو وادی به آگاهی و دانایی اش اضافه شده و این آگاهی ، پاداشی برای اوست.......................................


سلام دوستان سحر هستم همسفر

خداوند را سپاسگزارم اول به خاطر وجود آقای مهندس که برای ما پیام رسان شدند تا زندگی های خود را زنده کنیم و خدا را شکر میکنم که در کنگره هستم و در کنار شما .

خیلی خوشحالم به خاطر بچه هایی که در آزمون شرکت کردند و خصوصاَ تبریک به خانم  نیلوفر که بالاترین نمره را کسب کردند.

نکاتی از مرزبانی

همسفرانی که سفر دومی هستند و آموزش می گیرند و خدمتی نمی گیرند و رفت وآمد انها باری به هر جهت است باید خدمت بگیرند چرا که  کسانی  هستند که پشت در کنگره انتظار می کشند تا جایی خالی شود و بتوانند به کنگره بیایند و اگر صندلی و جای آنها را گرفته باشید، مدیون آنها هستید.

برای رسیدن به جایگاه کمک راهنمایی تفکر و تلاش کنید ،که این جایگاه قابل توصیف نیست ،عین جواهر و گنج گرانبهاست  که در ابتدا که بدستش می آورید انگار مال خودت که فرض باید من بنشینم آموزش بدهم بعد می فهمید که نه، باید  برای حفظ این گنج آموزش ها را رد وبدل کنید و اموزش بدهید و بگیرید ، گره ایی باز کنی تا گره ایی برایت باز شود. کسی که در آزمون ها شرکت می کند درست است که شاید نمره بالایی نیاورد ولی به طور مثال اگر دو وادی را برای آزمون مطالعه کرده باشد ، این شخص دو وادی به آگاهی و دانایی اش اضافه شده و این آگاهی ، پاداشی برای اوست .

حتماَهدف دار بیایید.  همچنین چیزی که خانم فاطمه را خوشحال می کند قبولی رهجویانش در کمک راهنمایی است .

در سایت نیز خدمت بگیرید ،بچه هایی که در خدمت وبلگ نویسی سهیم می شدند حتی با یک تایپ ساده ،اکنون همان ها کمک راهنما هستند و وبلاگ سکوی پرتابی است به اضافه خدمت های دیگر.

ادامه وادی عشق و محبت

خانم سحر : در خطابه سوم یعنی زنجیره های عشق هستیم . پیامی هایی که به آقای مهندس می رسد هرکدام از یک استاد است .زنجیره های عشق از استاد رعد است . شما می دانید که استادان آقای مهندس هرکدام وظیفه انتقال کدام نوع مطالب را دارند؟

همسفر مهین :....؟؟؟؟

همسفر رویا : من هنوز با این اسم ها در گیر هستم آیا تخیلی بوده  یا نه واقعی است ...این اسم ها از کجا و چه جوری است ؟

خانم سحر : پیام های استاد سردار برمبنای الهیات و مسائلی که در هستی است ومربوط به آفرینش است  ، پیام های عقاب سفید که بر مبنای تحقیق و بررسی و پژوهش است  و استاد رعد مابین این دو است یعنی هم الهیات و هستی و هم تحقیق و پژوهشی است.

در جواب همسفر رویا بگویم آقای حکیمی در پرسش و پاسخ در جواب به پرسشی که رهجویان راجع به استادها سوال می کنند گفتند : در کنگره اعتیاد درمان میشود و میبینیم و خیلی ها باور نمیکنند ، حالا چیزی یا کسانی که نمی بینند را چگونه می خواهند باور کنند ! و خود راخیلی درگیر این مسائل نکنید .قطعاَ کسانی که خود را پالایش و تزکیه می کنند و حس های خود را قوی می کنند ، می توانند یک سری ارتباطات را بگیرند که ممکن است در اینجا یا حتی خارج از این بُعد باشد .

همسفر نسیم : ..کتاب ... ما بایستی برای در ک مفهوم پیام........

 

خانم سحر : گفتیم انسان و تمامی موجودات دارای حس هستند اما این هم گفته شده که گیاهان و حیوانات نیز حس دارند ،آیا می توانید این موضوع را توضیح دهید؟

همسفر افسانه : وقتی بهار میشود گیاهان شکوفه می دهند و یا در پاییز برگ هایشان می ریزد و این نشان می دهد که حس دارند حیوانات هم وقتی بر فرض جفت خود را می خواهند این یعنی حس دارند و یا اگر حیوانی به قلمرو آنها بیاید بیرونش می کنند خوب این نشانه حس است .

همسفر حکمت :نیرویی درون ما هست که باعث میشود هر موجودی چیزی واکنش نشان دهد مثلاَ وقتی این نیرو در او بوجود می آید متوجه میشود یا همان حس می کند  که فرضاَ شکارچی می خواهد او را  شکار کند و حس در انسان هم اولین نیرویی است که قوه عقل را بکار می اندازد و دارای حس ظاهری و هم حس باطنی هستیم.

همسفر مهین : حس یک گیرنده است و هم فرستنده است و تمام هستی بر مبنای حس در حال چرخش است و کل موجودات هستی دارای احساس هستند و تفاوت گیاهان و حیوانات و جامدات با انسان در این است که انسان روح دارد . گیاهی که در چهار فصل می آید چیزی آنرا به حرکت در می آورد که تغییر می کند .

همسفر مرضیه : چیزی که برای من جالب است این است که وقتی گیاهی در خانه داریم ،شنیده ایم که می گویند با ان صحبت کنید تا خوب رشد کند یا وقتی حیوانی را رام می کنند یعنی حسی را می گیرد تارام شود .

همسفر نسیم : آیا نوع حس انسان با نوع حس دیگر موجودات متفاوت است؟

خانم سحر : بله انواع حس ها فرق می کند هر چه تکامل بیشتر باشد حس هم قوی تر است . حس یک گیرنده است و تمام هستی حس دارد . آیا فقط من حس دارم ؟ نه تمام مجودات هستی حس دارند ، تنها چیزی که ندارند و مختص انسان است روح است . حس گیرنده است یعنی چه؟ وقتی گیاهی به رشد خود ادامه می دهد و وقتی زمستان است و نزدیک عید است همانطور که حس می کند هوارو به گرمی است شکوفه می زند چرا چون حس می کند ،آقای مهندس می گویند اینگونه نیست که فرض گیاه بگوید خوب چند روز تا بهار داریم حالا وقت شکوفه زدن است ،نه ، گرم شدن را حس می کند . من جایی خواندم حتی درختان وقتی احساس خطر میکنند ، با ساطع کردن امواجی از خود ، به دیگر درختان هم خبر می دهند که خطر در کمین است ، یعنی حس میکنند و امواج را به هم ارسال می کنند . هر چه موجودات وانسان تکامل بیشتری یافته باشند حس بیشتری دارند .

همسفر نسیم : ...کتاب ...ساکنین :همه انسان ها دارای حواس پنج گانه هستند.....................

خانم سحر : قضیه حس بسیار گسترده است و فکر نمی کنم موجودی باشد ولی حسی نداشته باشد . فردی وارد مکانی میشود و از میان جمعی عاشق یک نفر میشود این قضیه را چگونه استنباط می کنید؟

همسفر مریم : وقتی ما به شخصی احساس پیدا می کنیم حتماَاو هم نسبت به ما حسی دارد و مثل ما او هم گیرنده دارد و این حس را می گیرد شاید به این دلیل است که از میان جمعی ما یک نفر را انتخاب می کنیم.یعنی حس های ما همدیگر را می گیرند.

همسفر افسانه : حس هم گیرنده دارد و هم فرستنده ،زمانی که من به شخصی حسی دارم ،آن شخص هم همان حس را به من برمی گرداند .

همسفر مهین : حس یعنی طول موج ، وقتی من  موج یاحسم را به یک نفر می رسانم ، اینجا داریم که می گویند عقل و عشق و ایمان را بکار بیندازید ، اگر من عقل را بکار اندازم که فرضاَ خوشم بیاید یا بدم بیاید ،اگر خوشم آمد این حس را برمی گردانم ولی اگر نه این حس را بگیرم و عقلم آنرا پردازش کند و من خوشم نیایید اینجا انعکاس منفی برمی گردانم .

همسفر افسانه : گاهی فوری یک حس خاصی به انسان دست می دهد تا بیایید به عقل برسد حس گرفته شده، یعنی در یک آن رخ می دهد.

همسفر مهین : این بستگی به میزان دانایی و عقل دارد ،چطور من امروز عاشق فردی می شوم و فردا می فهمم به دردم نمی خورد یعنی با عقل بررسی  میشود ،پس هر چه انسان در مرحله آموزش گرفتن و به  تکامل رسیدن دقیقتر باشد حس پاک تر و پالایش یافته تراست و عقل بهتر انتخاب می کند .

همسفر رویا : اگر بحث گیرنده باشد فرض شخصی به شخص دیگری احساسی دارد ولی طرف نه ، یعنی تکلیف عشق های یک طرفه چیست ؟

همسفرفرح : همیشه بزرگترها می گویند احساسی عمل نکنید ،آیا با این حس هایی که می گوییم رابطه دارد؟ ما احساس های گوناگونی داریم و حالا می گویند باید عقلانی باشد ،گاهی پختگی نداریم ولی حسی در فکر ما غالب میشود و خیلی وقت ها منجر به اشتباه میشود چگونه با این حس ها می توانیم ادامه بدهیم؟

خانم سحر : وقتی شخصی به شخص دیگری حسی دارد یعنی  دارد اموجی به سمت او ساطع می کند گاهی این فرستادن خودآگاه است و گاهی ناخودآگاه است ،بعضی وقت ها قبل از این که توآگاه شوی و یا راجع به ان فکر کنی حس را فرستادی ،ولی ممکن است این حس با حس طرف جور در بیاید و او بگیرد و شخص متوجه شود ،همه را دوست دارید ولی اورا بیشتر ،این هم حسی است . یعنی ما موج را فرستادیم و درست هم فرستادیم ولی طرف ممکن است گیرنده اش مشکل داشته باشد و علت آن هم آلوده بودن حس اوست ، افکار منفی داشتن ، استفاده از مواد ، انجام ضد ارزش و...باعث آلودگی حس است ،گاهی هم لایه های زیرین و پنهانی باز نشده است .پس گیرنده مشکل دارد و امواج یکی نیست و دریافت نمی کند.البته عشق و حس را با جاذبه اشتباه نکنید .اینکه گفتند آدم یک حس را فوری می گیرد و به عقل نمی رسد ،یعنی حس را در یک ان می گیرد بایید بگوییم جاذبه یعنی چه ؟ چاذبه جار می زند یعنی دارد حس خود را می فرستد و کسی که ان حس رادارد به او جذب میشود.گاهی اتفاق افتاده که مثلاَ در جمعی از شخصی خوشتان نیایید ، مطمئن باشید او هم از شما خوشش نمی آید . بستگی به تکامل انسان دارد ،در این دریافت ما دخیل هستیم یعنی هر چه تکامل بیشتر باشد دریافت با تمام وجود خواهد بود.

همسفر مرضیه : در ماه رمضان که حس های پاک تری داریم ،خیلی مطالب را راحت تر می فهمیم.

خانم سحر: هرچه حس پالایش یافته تر باشد جذب بهتر است ،شخصی که به تازگی واردکنگره میشود ووادی اول را می خواند ولی چیزی دریافت نمی کند ولی شخص که چند سال امده خیلی بیشتر دریافت می کند چرا؟ چون حس هایش پالایش یافته تر است .پس رابطه جذب و حس این است که هرچه از ضد ارزش ها دورتر باشیم بهتر دریافت می کنیم .در یک خواستگاری که دونفر نسبت به هم حسی پیدا می کنند کسی که از نظر عقلی روی خود کار کرده علاوه بر حس گرفتن ،روی ان تفکر می کند و عقلانی پیش می رود ولی کسی که فقط بر اساس حسی گرفته وبدون فکر است بعد دچار مشکل میشوداین به این دلیل است که هنوز در فرمان عقل مشکل دارد.هرچه انرژی پایین تر باشد ،حس هایی که دریافت می کنیم منفی تر است ،هرچه انرژب بالاتر است بهتر تفکر می کند و مثبت تر است و سطح انرژی روی حس تاثیر دارد.

همسفر فرح : آیا می گویید انسانی که پالایش یافته تر است احساس وادارک بهتری سراغش می آید ؟یعنی اگر حس پالایش یافته باشد و ناخالصی من کمتر باشد یه جوری گیر آدم مثل خودم می افتم؟

همسفر مهین : وقتی انسانی پالایش می شود فرضاَاقای مهندس  را در نظر بگیریم اگر بدترین ادم ها سراغشون بیایید ،ایشان عکس العملی نشان نمی دهند ،ما سیزده وادی را پشت سر گذاشتیم و آموزش گرفتیم تارسیدیم تا یک جایی که حس تعادلی برسد .... در سی دی کوه آقای امین می گوینداگر آدمی پالایش یافته باشد در فوج آدم منفی هم که باشد برایش فرقی نمی کند و کاری ندارد اطرافش چه کسانی هستند .وقتی سطح انرژی پایین باشد هر چقدر هم تلاش کند باز نمی فهمد و پایین بودن انرژی هم به دلیل ضدارزش هاست .

خانم سحر : نمی شود گفت کسی که تزکیه نموده ،دیگر ازضدارزش دور است،  به این معنی نیست که حس منفی نیایید  یعنی آنقدر کار کرده که وقتی ذرات منفی می اید در او ذره ایی منفی نیست که او بگیرد . در بالا و پایین شدن انرژی افکار منفی و هم عملکرد تاثیر دارد. در سطح انرژی پایین القائات و الهامات منفی را می گیرد .وقتی محبت می کنید و طرف نمی گیرد حسش  براثر ضدارزش هایی چون منیت وغرورو...آلوده است

همسفر نسیم : گاهی درست است که احساس می کنیم طرف مقابل منیَت  یا حالا هر ضد ارزش دیگری دارد که محبت ما را دریافت نمی کند ،اما اگر به درون خود نگاه کنیم ،متوجه می شویم  شاید سرسوزنی از همان ضدارزش در خود ماهست.یعنی در من فرستنده هم هست که گیرنده نمی گیرد.

خانم سحر : وقتی شخصی حسی را می فرستد یعنی هم حس بودیم ولی گاهی جاذبه با حس  فرق می کند،فقط با  جذب کسی شدن  ضلع جاذبه بزرگتر میشود و ضلع حس همان است .کسی که عاشق میشود محبت آن گسترده است و عشق در او موجب زایش میشود .شایدجذب شدی ولی طرف با حسی آن را پس می زند که بر مبنای عقل است البته این اتفاقات صور پنهان هم دارد.

همسفر نسیم : کتاب ...........در مرحله دوم هر انسانی به غیر از حواس پنج گانه دارای پنج حس پنهانی و............

خانم سحر : پنج حس ظاهری داریم که لامسه و بویایی و چشایی و شنوایی وبینایی است و دارای پنج حس باطنی هستیم . وقتی در خواب هستیم پنج حس ظاهر کار نمی کنند و پنج حس باطنی کار می کند و حس یازدهم که رابط این دو نوع حس است .آیا اطلاعاتی دارید از کجا شروع بکار می کند و یا کجا درکش می کنیم ؟

همسفر مهین وقتی شخصی از پنج حس ظاهر می گذرد و می خواهد پا به دنیای دیگری بگذارد این حس رابط می شود .آن کسی که در بیداری می خواهد وارد دنیای دیگر بشود این حس را درک می کند.

همسفر سمیه:حس ششم وقتی است که چیزی را حدس می زنیم مثلاَاتفاقی می خواهد بیفتد و ما جلوتر از آن  اتفاق افتادن این را حس می کنیم .

خانم سحر :حس ششم رابط ما و کل کائنات است ممکن است من با چشم ظاهری این لیوان را میبینم و با دستم  آن لمس می کنم اما حسی فراتر می خواهم که در خواب هم اطلاعاتی را بگیرم .رابط من وکل هستی و رابط پنج حس ظاهر و باطن این حس یازدهم که به آن حس ششم می گویند قرار دارد.وقتی خواب می رویم کالبد دوم ما ، مقداری بالاتر از جسم قرار می گیرد  واز انرژی کائنات شارژ می شود و می بینیم اما باچشم دیگری می بینیم ، لمس می کنیم اما با پیکره دیگر اما حس ششم چه کاره است ؟ پیکره که بالا ایستاده بود برمی گردد و جسم بیدار می شود و یادت می آید که مثلاَ خواب دیدم که ............پس حس ششم رابطی است که آنچه  را که دیده اید را به یاد آورید و فوق العاده قوی هم هست.

البته در جهت منفی هم قابل استفاده است. آیا الان که بیدارم با این چشم می بینم ؟

این چشم وسیله است پس وقتی خواب می روید ولی باز می بینید، چیز دیگری هست، میبینید ولی باچشم  دیگری و این حقیقتی است که از بین نمی رود.


هفته آینده : سی دی هفتگی «هستی» و ادامه وادی عشق و محبت

سبز و آفتابی باشید.
طبقه بندی: گزارش لژیون، 
[ جمعه 13 بهمن 1396 ] [ 06:30 ب.ظ ] [ همسفر حکمت ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب