❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀نــــوای عشـــــق❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ 
« شکار محبت »

گفت و گو با ایجنت محترم شعبه نیک آباد؛ آقای مهران


روز اولی که وارد کنگره اصفهان شدم آوای کنگره پخش می‌شد و دقیقاً صوت، تأثیری که باید می‌گذاشت را در من گذاشت و به نوعی یک احساسی به من دست داد که می‌توانم به درمان برسم هم در درون هم در برون؛ در سی دی‌های گذشته آقای مهندس فرمودند ما به نوعی شکار محبت شده‌ایم...

من اعتقاد دارم در یک روز هر کسی که به کنگره می آید باید یک چیزی یاد بگیرد چون بستر آمادهٔ این است که من می آیم در کنگره یک چیزی یاد بگیرم اگر یاد بگیرم آن روز آن تغییرم را کرده‌ام و می‌توانم در ادامه به نوعی در نقطه ضعفی که حتماً دارم کار بکنم...

لطفاً خودتان را معرفی کنید.

سلام دوستان مهران هستم یک مسافر، آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره، طول سفر 11 ماه و 20 روز، روش درمان DST داروی درمان opium مدت رهایی 7 سال و 10 ماه به راهنمایی آقای محمد.


لطفاً کمی از دوران قبل از درمان و همینطور نحوه آشنایی‌تان با کنگره برایمان بگویید.

قبل از درمان معمولاً همه بنابر شرایط زندگی خودشان مشکلاتی داشته اند و تجربه کرده‌اند، من هم مثل همه به نوعی مشکلاتی را داشتم و چه بسا آن زمان خودم نمی‌دانستم که آنها مشکل هست ولی قطعاً مشکل بود و من این را بعد از درمان فهمیدم. روش آشنایی من با کنگره در ماه رمضان بود که برنامه ای از تلوزیون پخش می‌شد و آقای عباس امیر معافی بودند و شاید من از آن برنامه 5 دقیقه آخر را هم بیشتر ندیدم ولی اسم کنگره را فهمیدم و از طریق سایت آدرس شعبه را در اصفهان پیدا کردم و وارد کنگره شدم.


تجربه خدمت در چه جایگاه‌هایی را داشتید؟

 در جایگاه‌های مختلفی توانستم خدمت کنم و خدا رو شکر که این توفیق را پیدا کردم 5 سال و چند ماه کمک راهنما بودم و بعد از جایگاه کمک راهنمایی نزدیک 19 ماه است که ایجنت شعبه نیک آباد هستم.


پایان نقطه اعتیاد برای شما آغاز چه خطی بود؟

پایان نقطه اعتیاد قطعاً پایان خیلی از مسائل برای من بوده و من به شخصه اگر بگویم یک چیز بوده بی انصافی است و پایان اعتیاد سرآغاز آگاهی‌ها، شور و نشاط، سرآغاز تلاش و خیلی چیزهای دیگر بوده و خداوند را بابت آن شاکرم که توانستم در حد خودم آغازهای متفاوتی را تجربه کنم.


جاذبه کنگره برای شما چه بوده و چرا بعد از رهایی در کنگره ماندید؟

روز اولی که وارد کنگره اصفهان شدم آوای کنگره پخش می‌شد و دقیقاً صوت، تأثیری که باید می‌گذاشت را در من گذاشت و به نوعی یک احساسی به من دست داد که می‌توانم به درمان برسم هم در درون هم در برون. وقتی متوجه شدم درمان شدم و نیاز به مواد مخدر ندارم و به نوعی صداقت و محبت را در کنگره به خوبی حس کردم و تجربه اینکه چقدر این خدمت‌ها به من کمک می‌کند تا با کمال میل در کنگره بمانم؛ در سی دی‌های گذشته آقای مهندس فرمودند ما به نوعی شکار محبت شده‌ایم...از خدمت در جایگاه کمک راهنمایی تا ایجنت شدن درشعبه نیک آباد برایمان بگویید.

شعبه سلمان به نوعی برای من حس و حال به خصوصی دارد چون در آنجا درمان شدم و بعد این اجازه را به ما دادند که لژیون داشته باشیم و در حیطه این سؤال می‌توانم بگویم لژیون هدیه گرانبهایی بود که در کمتر جایگاه‌هایی می‌توانیم تجربه کنیم و کاملاً جایگاه متفاوتی است و هر دو قاعدتاً انرژی خاص خود و آموزش‌های خاص خودش را دارد ولی کمک راهنمایی و لژیون چیز دیگری است برای خودش و فراتر از هر چیزی است و یکی از دلایل مهمش همان آموزشی است که در لژیون خودمان می‌گیریم و جالب این است که در جایگاه‌های دیگری شخص می‌تواند آموزش بگیرد اما راهنمایی و لژیون داری رنگ و بوی دیگری دارد و حتی به نوعی احساس کمبود هم گاهی می‌کنم و همینطور که استاد امین فرمودند که هر رهجو هم نیاز به یک کارگاه آموزشی دارد و هم لژیون و ما هم به عنوان خدمتگزار کارگاه آموزشی را در جایگاه ایجنتی تجربه می‌کنیم ولی چون لژیون را تجربه کردم انگار کمرنگ تر شده ولی هر کدام حس و حال خودش را دارد و انشاالله که توفیق این را داشته باشم که در این جایگاه هم پایان خوبی داشته باشم.


آیا از شعبه نیک اباد راضی هستید و اهداف و برنامه هایی که در نظر داشتید شکل گرفته؟

شعبه نیک آباد هم مثل جاهای دیگر چون هدف یکی است رضایت من شاید زیاد مهم نباشد و شعبه کار خودش را به خوبی انجام می‌دهد و این مدتی که من آمدم پیشرفت‌هایی در آن حس می‌کنم ولی نه به خاطر حضور من بلکه به خاطر تلاش خود مسافران و به خصوص همسفران است. دقیقاً رشد و پیشرفت همسفران به وضوح قابل مشاهده است به خصوص از مطالبی که ما در سایت از همسفران می‌خوانیم و از کلام و نوشتار بسیار تغییر کردیم و این نشان دهندهٔ پیشرفتی است که اتفاق افتاده است، در بخش مسافران هم این پیشرفت بوده؛ چند جلسه قبل مسافری از اصفهان برای استادی آمده بودند و می‌گفتند چقدر مشارکت‌ها عوض شده و این نشان دهنده پبشرفت شعبه است. از نظر آموزشی که هم همت و تلاش خود مسافران و کمک راهنمایان است که تلاش کردند و قطعاً جای رشد بیشتر خواهد داشت و اگر در تلاش باشیم روز به روز و سال به سال شاهد رشد و تعالی شعبه خواهیم بود.

وظیفه ما در قبال نمایندگی چیست؟

حداقل کاری که باید انجام دهیم رعایت کردن قوانین و حرمت‌هاست و خدا رو شکر برای ما واضح و مشخص شده؛ از یک سفر اولی تا جایگاه مرزبانی، کمک راهنمایی و ایجنتی و هر کسی هر جایگاهی دارد وظیفه‌اش مشخص شده و ما باید آن‌ها را بشناسیم و به نحو احسنت انجامش دهیم.


زیباترین و ناب‌ترین حس در کنگره برای شما کجا و کدام لحظه بود؟

زیباترین را نمی‌دانم چه بگویم، یک فرد رهایی خودش را اول از همه زیباترین لحظه می‌داند ولی بعد که جایگاه‌های مختلفی را تجربه می‌کند به نوعی چیزهای دیگری هم برایش زیبا می‌شود و به نظر من زیبایی و زشتی برمی گردد به تفکر خودمان که من چه چیز را زیبا می‌بینم؟ همه چیز را واقعاً در کنگره زیبا می‌بینم و اگر زشت هم می‌بینیم ایراد از خودمان است ولی خدا را شکر ناب‌ترین لحظات را هر لحظه می‌توانیم ببینیم، رهایی‌هایی که در شعبه داریم برای یکایک افراد شعبه زیباست و همین لحظه می‌تواند زیباترین باشد ولی خاطرهٔ زیبایی اگر بخواهم بگویم موقعی بود که جواب قبولی در آزمون کمک راهنمایی آمده بود لحظه بسیار به یاد ماندنی بود که احساس خوبی داشتم و بعد رهایی افراد در لژیونم و خیلی چیزها که نمی‌شود در یک نقطه عنوان کرد.


بعد از جایگاه فعلی در فکر خدمت در جایگاه دیگری در این راستا هستید؟

دوست دارم باشم ولی فکرش را نکردم کجا، دوست دارم بندم همیشه به کنگره وصل باشد و این در هر جایگاهی می‌تواند باشد، در هر جایگاهی که اجازه دهند، جایگاهی که لیاقتش را داشته باشم فرقی نمی‌کند ولی من واقعاً دوست دارم در گوشه ای از زندگی‌ام این بند اتصالم به کنگره وصل باشد حالا در هر جایگاهی می‌تواند باشد و خداوند این توفیق را داده فعلاً در این جایگاه توانستم این بند اتصال را حفظ بکنم و انشاالله که لیاقتش را پیدا کنم که در ادامه هم بتوانم بند اتصالم وصل باشد به کنگره که واقعاً این نیاز را در خودم احساس می‌کنم.


دست آورد سال‌ها آموزش و خدمت آگاهانه و بلاعوض در کنگره برای شما چه بوده؟

حداقل آن قوانین سالم زیستن را آموختم و توانستم حداقل بخشش و اگر بتوانم اسم بلاعوض را روی خدمت خودم بگذارم که واقعاً یاد گرفتیم بدون هیچ چشم داشت و توقعی خدمت کنیم و این را یاد گرفتیم که اینگونه باشیم. تمامی مواردی که ما اینجا یاد می‌گیریم قطعاً در زندگی خانوادگی، محیط کاری و روابط اجتماعی اثر بخش هست و این‌ها دست آوردهای کمی نیست که بخواهیم به راحتی از آن عبور کنیم. قطعاً این خدمت‌ها باعث شده تا مشکلات رنگ و بوی دیگری برای ما پیدا کند، ما قطعاً مشکلات یا هر چیز دیگری که در زندگی با آن مواجه هستیم همین که بتوانیم آن را تحمل کنیم و به درستی حل کنیم این دست آورد کمی نیست که من داشتم، آرامشی که ما در زندگیمان احساس می‌کنیم قطعاً دست آورد آن آموزش‌هایی است که در کنگره چه در پروسه آموزش و چه در خود خدمت هم که یک نوع آموزش هست، داشتیم و داریم که چیز کمی نیست آرامشی که یکایک عزیزانی که خدمت میکنند می‌توانند پیدا بکنند.

اگر کسی خدمت را برای کسب قدرت و جذب نگاه اطرافیان انجام دهد چه اتفاقی می‌افتد؟

ما یاد گرفتیم که اگر بخواهیم خودمان را به دیگران نشان دهیم و اینکه اگر من یک خدمتی انجام می‌دهم که دیگران از من راضی باشند قطعاً از آن خدمت انرژی نمی‌گیرم و این به خوبی پیدا می‌شود، در شخص، در احساس و نوع منش و رفتارش این را نشان می‌دهد که آیا واقعاً قدرت طلب هست یا اینکه تنها دغدغه‌اش قرار گرفتن در جایگاه خدمتی است؟ من سعی کردم تا آنجایی که می‌توانم آموزش‌های درست را بگیرم، قدرت بسیار جذاب است و ممکن است آدم‌ها را به یک نوعی گمراه کند ولی خدا را شکر ما این آموزش‌ها را که از اساتیدمان در کنگره گرفتیم به این سمت و سو می‌رویم که گره قدرت را نه فقط در کنگره حتی در زندگیمان هم پیدا نکنیم.


آیا از سایت شعبه نیک اباد راضی هستید؟

سایت کنگره به خصوص شعبه نیک آباد بسیار پیشرفت داشته و من این را به یمن تلاش همسفران محترم می دانم به خصوص خانم یاوری و نه اینکه مسافران کمرنگ بوده، آقای طاووسی و عزیزان مسافر دیگر هم پیشرفت خوبی داشته اند و من مقالات به خصوص همسفران را که می‌خوانم لذت می‌برم و اگر نظری نمی‌دهم حتماً تیک نظرهای کوتاه را می‌زنم و واقعاً پیشرفت خوبی داشته و این نشان دهندهٔ این است که در عزیزان و همسفران محترم تغییرات درونی اتفاق افتاده و من به شخصه راضی هستم ولی از خودمان هیچ وقت نباید راضی باشیم و در تلاش باشیم برای بهتر شدن و این اتفاق دارد می‌افتد.


تغییرات در کنگره چگونه هست که خیلی از مصرف کنندگان  به نیروی ارتقاء دهنده تبدیل می‌شوند؟

در وادی سیزدهم راجع به مراحل تغییر، تبدیل و ترخیص تمثیلی زده شده که مثال چاه زده شده؛ حالا در سفر اول می‌توانیم بگوییم تغییر از نقطه نظر جسمانی و جهانبینی بگیریم و وقتی آگاهانه توانستیم تغییر را در خود ایجاد کنیم تبدیل و ترخیص را هم به دنبال خودش دارد، تا کی؟ تا ابد، ابد کجاست؟ نمی‌دانیم و به نظر من در هر مرحله ای به خصوص در سفر اول مراحل تغییر، تبدیل و ترخیص یک فرمولی برای خودش دارد، در سفر دوم، در جایگاه‌های دیگر یک فرمول و لحظه به لحظه باید تغییر را داشته باشیم و من اعتقاد دارم در یک روز هر کسی که به کنگره می آید باید یک چیزی یاد بگیرد چون بستر آمادهٔ این است که من می آیم در کنگره یک چیزی یاد بگیرم اگر یاد بگیرم آن روز آن تغییرم را کرده‌ام و می‌توانم در ادامه به نوعی در نقطه ضعفی که حتماً دارم کار بکنم تا انشاالله بتوانم ترخیص شوم.


احساستان را در مورد کلمات بفرمایید.

تاریکی‌های زندگی: مکملی برای زندگی.

آقای فنایی: استاد عاشق.

جایگاه ایجنتی: فرصتی برای آموزش دیدن.

مثلث عقل، عشق و ایمان: مثلث آسایش و آرامش.

استاد امین: استادی که مطالب نابی را برای ما ارائه می‌دهد که کم نظیر هست.


صحبت پایانی؟

ابتدا از شما تشکر می‌کنم که این وقت را گذاشتید و مصاحبه ای را انجام دادید و از یکایک و همهٔ عزیزان و همسفران که در این راستا زحمت می‌کشند تشکر می‌کنم و واقعاً فقط می‌خواهم بگویم شکر، شکر، شکر این توفیق و این اجازه به من داده شد که با کنگره آشنا بشوم و بتوانم در حد ظرفیت و لیاقتم از آموزش‌های کنگره بهره ببرم و این به نظر من چیز کمی نیست و صمیمانه از همه عزیزانی که مرا در این راستا کمک کردند به خصوص کمک راهنمای محترمم آقای فنایی، از بنیان کنگره 60 و از استاد امین که با سی دی‌های بسیار نابشان نقاط جذابی را برای ما باز میکنند که کمتر استادی این کار را انجام می‌دهد صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم و انشاالله که بتوانند همیشه در امورات زندگیشان یکایک سالم، سربلند و خوب باشند.

 

از ایجنت محترم شعبه نیک آباد، آقای مهران نهایت سپاس و قدر دانی را داریم بابت فرصتی که در اختیار ما قرار دادند تا با ایشان گفت و گویی داشته باشیم و از تجربیات ارزشمندشان استفاده ببریم و برای ایشان آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون داریم.

 مصاحبه و نگارش: همسفر مریم

عکاس: مسافر حسن

تهیه، تنظیم و ویرایش: همسفر سحر

منبع: وبلاگ نمایندگی نیک آبادطبقه بندی: مصاحبه و گفت و گو،
[ جمعه 14 مهر 1396 ] [ 09:23 ب.ظ ] [ همسفر سحر ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :