درباره من
خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

جستجو در وبلاگ
نویسنده :همسفر سحر
تاریخ: جمعه 14 مهر 1396 12:38 ب.ظ

خلاصه ای از عملکرد لژیون سوم در تاریخ 96/7/11 با استادی خانم سحر و دبیری خانم زهره و دستور جلسه ادامه سی دی خلق و خوی.خانم سحر:

خدا را شاکرم که در کنار هم هستیم. من واقعا امروز خیلی از مشارکتها لذت بردم و خیلی خوشحالم که میبینم در جلسه عمومی مشارکتها پویاتر و قوی تر شده و واقعا آقای مهندس همیشه اگر قانونی میگذارند پشت آن تفکری سالم است مثلا همین که فرمودند استاد باید 5 دقیقه صحبت کند. اوایل بعد از مشارکت ها خیلی وقت اضافه می آوردیم ولی حالا باعث شده همه بیشتر دستور جلسات را مطالعه کنند و پر بارتر به جلسه بیایند و میدانند که استاد جلسه به نوعی گرداننده جلسه هست البته به قول ایجنت محترم ما نباید هیچ وقت از خودمان راضی باشیم و باید همیشه تلاش کنیم برای بهتر شدن ولی به هر حال حس خوبی برایم داشت.

روز پنجشنبه تولد یکسال رهایی خانم سمیرا هست و در شعبه جشن میگیریم و خانم سمیرا به خاطر شرایطی که داشته اند در سفر دوم نمی آمدند و امیدوارم بتوانند دوباره به کنگره بیایند و انشاالله روز پنجشنبه شما را ببینم

 خانم سحر نکاتی  را گفتند همینطور چند پیام مرزبانی را تکرار کردند:

 لژیون خدمتگزار یک ربع قبل از شروع جلسه حاضر باشد، در کل زمانی که زودتر به کنگره بیاییم باعث میشود ذهنمان آرام تر شود و افکارمان درگیر بیرون از کنگره نباشد و قدرت جذب مطالب به خاطر آرام بودن ذهن بالاتر رود و زمانی که از اول در جلسه هستیم انرژی میگیریم و برای لژیون هم انرژی لازم را خواهیم داشت. زمانی که لژیون خدمتگزار هستیم فقط به جمع کردن صندلی ها اکتفا نکنید و طبقه بالا که در اختیار همسفران هست کاملا تمیز تحویل مرزبان داده شود. همیشه سعی ام بر این بوده که زود به کنگره برسم و به لطف خدا هم همیشه راه باز شده و زودتر از شروع جلسه رسیده ام  ولی امروز خیلی زود رسیدم و وقتی خانم مهری آمدند با همدیگر سالن را آب پاشیدیم و جارو کردیم و واقعا دلم برای جارو و تی کشیدن کنگره و تمیز کردن آن تنگ شده بود و امشب هم چون بعد از اتمام جلسه وقت دارم میمانم و بخش بالا را تمیز تحویل میدهیم.

اگر جلسه تمام میشود بیرون از شعبه نایستید و منتظر بمانید تا مسافرتان صدایتان کند و تا آمدن مسافرتان میتوانید در خدمتها کمک کنید.

دستور جلسات جدید و تاریخ آزمونهای داخلی شعبه در سالن زده شده و در صورت لزوم برای تهیه آن اقدام کنید. خیلی خوب است که بچه های لژیون در آزمونها شرکت میکنند و امیدوارم در آزمونهای بعدی هم حتما شرکت کنید و نمره زیاد مهم نیست بلکه با خواندن منابع اطلاعات خودتان بالا میرود و با آزمون خود را محک میزنید و لطفا برگه ها را بعد از آزمون تحویل دهید.

 خدمت و جایگاه همیشه میگردد و شخص را پیدا میکند و رهجویی که سر موقع می آید و میرود، خدمت میکند، مشارکت میکند خدمت او را انتخاب میکند و امیدوارم با تلاش خودتان، شما در جایگاههای خدمتی ببینم.

سعی کنید تا جایی که ممکن است غیبت نداشته باشید مخصوصا سفر اولی ها و یا اگر غیبت داشتید بیشتر از سه جلسه نشود، امروز یکی از اعضای لژیون نمیتوانست به کنگره بیاید و برای من پیام داده بود که واقعا نمیتوانم بیایم، اجازه میدهید؟ نگفت که من نمی آیم گفت اگر اجازه میدهید نیایم و این طرز کلام خیلی مهم است.

مرزبانان عزیز گفتند که کسانی که خدمتهایی مانند عکاسی یا نشریات را میگیرند تا جایی که ممکن است غیبت نداشته باشند و اگر چنین بود از قبل هماهنگ کنند.

شأن خود و هم لژیونی خود، مرزبانان و راهنما و... را حفظ کنید، به غیر از راهنمای خود از دیگران مشاوره نخواهید و کسی را مشاوره ندهید. سعی کنید پنهان کاری نکنید چون انرژی زیادی میگیرد.

در ادامه خانم سحر سوالی را مطرح کردند و از همسفران خواستند روی برگه ای بنویسند و بعد در موردش صحبت کنند؛ (چرا به کنگره می آیم؟)

همسفر زهره : که به آرامش برسیم و یاد بگیریم چگونه با مشکلاتمان برخورد کنیم خدمت بگیریم تا آموزش بگیریم و توان خدمت کردن در جایگاه های دیگر را چه در کنگره و چه در بیرون از کنگره را داشته باشیم.

همسفر نجمه: در گذشته مشکلاتی داشتم و باعث شده بود اخلاق بدی داشته باشم با مسافرم و فرزندانم. دوست ندارم اخلاق بد گذشته خود را داشته باشم، تشنه آموزش گرفتن در کنگره هستم.هر چه جلوتر میروم میبینم هیچ چیز نمیدانسته ام. دوست دارم با به کنگره آمدنم آرامش به زندگی ام برگردد.

همسفر زهرا: به کنگره می آیم که به تعادل و آرامش برسم و در راه مستقیم قرار بگیرم و آموزش بگیرم. واقعا  آرامشی که در کنگره میگیریم واقعا در هیچ جای دیگر احساس نکردم.

همسفر فاطمه: در سفر اول هدف به رهایی رسیدن مسافرم بود و در سفر دوم روش درست زندگی کردن و در جایگاه  مرزبانی جدا از خدمت کردن آرامش و تعادل نسبی درون خود و بیرون، در جامعه و خانه.

همسفر رؤیا: اول برای درمان مسافرم آمدم و بعد برای درمان خودم و کسب آگاهی تا بتوانم هم به مسافرم کمک کنم و هم به خودم و خانواده ام ؛ اینکه بتوانم در کنگره خدکت کنم به حال خوش و آرامش برسم.

خانم سحر: چیزی که بیشتر در مشارکتهای همه شما مشترک بود آرامش بود، در واقع همه ما به دنبال حال خوش و آرامش هستیم و اینکه بتوانیم گره های خود را بشناسیم و باز کنیم و خوب ارتباط برقرار کنیم ، بدانیم بدی بد است و خوبی خوب است و در جامعه همینطور در خانواده بتوانیم یک ارتباط خوب با همسر، فرزندان داشته باشیم با جهان بینی خوب. یعنی روش ارتباطات درست باشد. اما نباید آموزشها، خدمتها و جایگاهها برای ما حجاب شوند! نباید طوری باشد که اصلا حوصله خانواده و مسافر و فرزند را نداشته باشیم.
ممکن است من، همسفر، مرزبان، کمک راهنما و ...باشم و اتفاقاتی که می افتد را برای مسافرم تعریف کنم، گله و شکایت کنم یا در کارشان، در سفرشان ، در انتخاب راهنمایشان دخالت کنیم و یا برایش معلم شویم که مسافرمان خدایی نکرده بگوید اصلا کنگره نرو یا طوری شود که او دوست داشته باشد که هرچه زودتر از آن خدمت بیرون بیایم؛ پس تعادل برقرار کردن بین اینها مهم است و باید بدانیم برای چه می آییم و باعث سلب آرامش نشویم.


و اما مشارکت دوستان در مورد سی دی خلق و خوی:

همسفر زهرا: روان یعنی خلق و خوی. بعضی انسانها محبت می کنند ولی کسی متوجه محبت های او نمیشود. بعضی افراد دم دمی مزاجند و این خود یک نوع خلق و خوی است. کسی که الکل مصزف میکند به جسم خود آسیب می رساند و جسم بیمار روی روان تأثیر می گذارد. صور پنهان انسان قابل مشاهده نیست مانند ژن. افکار روی جسم اثر میگذارد مانند کسی که خبر بدی به او می دهند حالش بد می شود و روی رون او اثر میگذارد. برای اینکه بتوانیم به درمان برسیم و به تعادل برسیم باید جسم ،روان و جهان بینی به تعادل برسد.

همسفر نجمه: در مدتی که در کنگره حضور نداشتم سی دی ها را دنبال میکردم ناامید نشدم و امیدوار بودم و به خدا وند تکیه کردم و خدا را شکر میکنم در کنار دوستان هستم.

همسفر رؤیا: روان یعنی خلق وخوی و خلق وخوی از بیولوژی و افکار و اندیشه تشکیل شده است . روان انسان با قرص و روان درمانی به درمان نمیرسد برای رفتن به جنگ علاوه بر تفنگ به فشنگ نیز نیاز داریم چون بدون فشنگ نمی شود از تفنگ استفاده کرد، برای به تعادل رسیدن نیز هر سه ضلع مثلث درمان باید در کنار هم به تعادل برسد. انسانی که امید دارد زود به درمان میرسد ولی شخصی که نا امید است دیر به درمان میرسد و به مشکل بر میخورد.

همسفر فاطمه : ایشان سؤالاتی در رابطه با سی دی طرح کرده بودند و در لژیون سوالات را مطرح کردند و دوستان با توجه به سی دی جواب دادند.


 خانم سحر: در کنگره بحث همیشه روی انسان، مواد مخدر و جهان بینی بوده، چرا نیازمندیم انسان و مواد مخدر را بشناسیم؟

هسفر فاطمه: چون ظاهر انسان را می بینیم، باید آن را شناسیم و تجربه کرد و آموزش دید.

همسفر رؤیا: چون به درمان برسیم و تزکیه و پالایش کنیم.

همسفر زهرا: آموزش گرفتن از همدیگر و منتقل کردن آموزش به یکدیگر.

چون اگر انسان را نشناسیم نمی توانیم آن را درمان کنیم. من می خواهم به درمان برسم و برای درمان و تعادل نیازمندم که خود را بشناسم، باید حس را بشناسم که بتوانم تزکیه کنم.باید هدفم را از انسان بودن، از زندگی بدانم، جهان بعد از مرگ را بدانم و  اینکه انسان از کجا آمده و به کجا می رود .باید انسانی که از صور پنهان و آشکار تشکیل شده را بشناسم. این است که خیلی ها می خواستند به انسان کمک کنند ولی نتوانستند این کار را بکنند، ولی آقای مهندس این کار را کردند و انسان را به دو بخش صور آشکار و پنهان تقسیم کرد و ما تا حس، عقل، نفس و صفات انسان را نشناسیم نمیشود که کاری کنیم. اینها باید شناخته شود تا بتوان شخص را به درمان رساند. مثلا غیبت کردن، دروغ گفتن، مصرف مواد، قضاوت و... همه روی جسم و روان اثر میگذارد.


 من چگونه میتوانم خلق و خوی خود یا روانم را درست کنم؟

در واقع خلق و خوی را جهانبینی و جسم یا فیزیولوژی ما میسازد. اگر جهانبینیمان را تغییر دهیم، به جسم اهمیت دهیم با تغذیه خوب و ورزش کردن و خواب مناسب، افکار مثبت و سازنده، خلق و خو درست میشود. جهان هرکس به وسعت تفکرات اوست و جهان بینی و نگاه اوست. اگر انسان همواره امیدوار باشد، بیشتر دوام می آورد و اگر تکیه گاهی داشته باشد کمتر عذاب میکشد و حتی اگر مشکلی برایشان پیش بیاید راحتتر برخورد میکنند اما انسانهایی که به خداوند اعتقادی ندارند و امیدی ندارند زودتر نابود میشوند.برای داشتن روان سالم نیازمند جهان بینی سالم و جسمی سالمیم. شخصی که تفکرات منفی دارد دنیای خود را نابود میکند تا زمانی که تفکرات خود را تغییر ندهید تلاشت بی ثمر می ماند، گاهی تلاش میکنیم وی ازبس افکارمان امواجش منفی است نتیجه نمیگیریم.

جهان بینی افراد با هم فرق میکند و نکته مهمی که آقای مهندس در آخر سی دی اشاره میکنند اینکه ما فرصت نداریم تمام راهها را بررسی کنیم بلکه چیزی که به ما کمک میکند که لااقل در صراط مستقیم قرار بگیریم، انچام کارهای ارزشی است که همه جا مورد قبول است و پرهیز از کارهای ضدارزشی؛مثلا دروغ نگوییم، پیمانمان را نشکنیم، دزدی یا رشوه... نباید انرژیمان را روی این بگذاریم که آن جهانبینی اش درست است یا دیگری بلکه باید ببینیم خودمان چه کاره ایم و چه جهانبینی داریم.
خلق و خوی انسان درست نمیشود مگر اینکه صور پنهان و آشکار و جهان بینی درست شود.و نتیجه اینکه اگر بخواهیم خلق و خوی را درست کنیم باید جهان بینی و جسم را درست کنیم آنوقت خلق و خو هم درست میشود و کسانی که روانشان بهم ریخته در واقع جسم و جهانبینیشان روانشان را بهم ریخته است. دیگر اینکه همیشه امیدوار باشیم.

دستور جلسه هفته آینده: جهان بینی 2 و سی دی نگاه با کنفرانس خانم زهرا

تایپ: همسفر زهره و همسفر سحر

موضوع: گزارش لژیون،

ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :