❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ
ابر برچسب ها

به نام قدرت مطلق الله


«خلاصه سی دی نگاه»

استاد: آقای مهندس
Image result for ‫سی دی نگاه‬‎

نکته مهمی که در ابتدای پیام آقای مهندس بوده این است که اگر انسان بدون تفکر و اندیشه برای برطرف کردن مشکلات خود و رسیدن به منفعت، به همه کس اعتماد کند و از آنها کمک و یاری بخواهد و یا هر چه دارد در اختیار دیگران بگذارد، برای رسیدن به هدف به مشکلات جدیدی برخورد میکند. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد.

 دو نکته دیگری که در ضرب المثل مرغ همسایه غاز است کنایه از این است که دیگران بهتر از من متوجه می شوند، می فهمند و می توانند بهتر از من تصمیم بگیرند و  کمک کنند. یکی دیگر از اشتباهات افراد این است که به صورت شریکی کار می کنند، به این طریق که کار از من و پول از دیگری، که کار بسیار غلط و بدترین نوع شراکت است چون معیارها با هم قابل سنجش نیستند.

آقای مهندس می گویند: من بارها در این قضیه، هم از خویش و هم ازبیگانه ضربه خورده ام چون حساب شده نبود. یکی از بزرگترین جرم و گناه انسان این است که بگوید خدا شریک دارد و یا برای خدا شریک قائل شود.

برای شراکت، سرمایه گذاری و کار کردن باید از واحد پول استفاده شود چون قابل شمارش، قابل سنجش و به مقدار همان پول تقسیم صورت میگیرد. مثلا اگر کسی یک میلیون و دیگری پانصد میلیون و شخص سوم صد میلیون سرمایه گذاری کردند برای شراکت به مقداری پولی که گذاشتند سود می خورند و این رونق خوب و مفید است. تمام گذشتگان و قدیمیان در مسائل شراکت ضربه هایی خوردند که هنوز فرزندان آنها درگیر این ضربه ها هستند، مثلا دو برادر با هم خانه یا مغازه ای به صورت شریکی خریداری کرده و برایشان مهم نبوده که سهم هر کدام چقدر باشد وقتی این دو برادر فوت کردند مشکلات و اختلاف بین فرزندان هر دو شروع می شود، کاری که ما امروز انجام می دهیم سالهای بعد نتیجه آن را می بینیم.

نکته مهم و دیگری که مردم کمتر به آن توجه می کنند مسائل مالی و مادی است که گاهی مادیات را بد می دانند مثل اینکه می گویند پول چرک کف دست است، این اشتباه بزرگی است که مردم فکر می کنند بدست آوردن معنویت یعنی از دست دادن و گذشتن از مادیات است، مادیات و معنویت با هم خوب است. ما نباید بی پول و گدا باشیم، ثروتمند بودن و البته از راه مستقیم بدست آوردن مهم است. هدف از پول داشتن نباید فخر فروشی باشد چون کار بسیار زشت و ناپسندی است. به گونه ای نباشیم که بعضی انسانها که به نان شب هم محتاجند و یا در مشکلات زندگی گرفتارند، ما با فخر فروشی به آنها دل آنان را بسوزانیم و نوع زندگی و یا همسر و چیزهای دیگر را بخواهیم به رخشان بکشیم. انسان در کنار ثروت و یا زندگی خوب باید کمالات نیز داشته باشد، آرام و متین باشد. انسان اگر به مسائل مادی و معنوی توجه نکند با مشکل روبه رو میشود که ما این نکته را در کنگره تذکر می دهیم. به امور مالی و مادی قوام دادن مربوط به انسان های پولدار نیست پس انداز کردن برای انسانهای فقیر و متوسط است. توجه بسیار دقیق نیاز است که اگر نباشد چه در کشور ، خزانه ، خانه، با خیلی مسائل و مشکلات رو به رو می شویم یک ضرب المثل یزدی است که میگوید (یکسال بخور نان و تره، صدسال بخور نان و کره)؛ یعنی همان پس انداز کردن است که ما نباید همیشه فقیر باشیم اگر زمانی را در نظر بگیریم برای پس انداز کردن می توانیم بقیه عمر را با وضع بهتر زندگی کنیم (طول مدت زمان باید در نظر گرفته شود).

یکی از دلایل قدرتمند بودن کشور آمریکا پول و دلارش است که ارزشمند است خیلی از مسائل با پول حل می شود. در کنگره نیز اگر پول نبود جلسات را باید در کنار خیابان، مترو، پارک و... برگزار می کردیم. پس باید در تمام سطوح زندگی این قضیه پس انداز مادیات باشد.

همیشه در موارد خاص دو گروه جانبازان به ظاهر حبیب و رفیق و شفیق هستند، 1: کسانی که هیچ در بساط ندارند. 2: گروهی که به ظاهر مخلص هستند که آنها هم خود دو گروهند، 1: کسانی که حرف زیاد می زنند و اشک هم زیاد نثار می کنند. 2: آنانی که بدون حرف و بدون اشک عمل می کنند یعنی اینکه بدون خوش خدمتی آرام و متین کاری که درست است را انجام می دهند.

در کنگره هم همین گونه است حواسمان به تبلیغات نباشد کسانی که مفید هستند و بیشتر عمل می کنند تا حرف بزنند را برای خدمت معرفی می کنیم و برای خدمت از آنها دعوت می کنیم. ما اگر امروز هوشیار نباشیم سرنوشت فردا را نمی توانیم پیش بینی کنیم. به کم قانع نباشیم در حد و اندازه خودمان نتیجه بگیریم. منظور از اینکه ما باید به رود خروشان توجه کنیم نه به یک چشمه و یا جویبار که ممکن است هر لحظه خشک شود یعنی توجه به یکسری مسائل مهم، اهمیت داده شود همراه با عمل کردن. به مسائلی که اهمیت ندارد عمل نکنیم. بهای گران و گزاف را برای مسئله بسیار مهم دادن است نگاه باید درست و عقلانی باشد. چرا به یک آدم پولدار به عنوان یک آدم فساد و به دشمنی به او نگاه کنیم باید به عنوان یک کار آفرین نگاه کنیم که در جهت صراط مستقیم کمک میکند و برایش احترام و ارزش قائل باشیم. چقدر افراد ثروتمند هستند که در کشاورزی، تولید، سرمایه داری و در حال آباد کردن هستند.

چرا ما در کنگره با مشکل مواجه نیستیم؟ چون از نظر مادی در حال قوی شدن هستیم پول رهن و اجاره را خودمان می دهیم و نمی توانند نسبت به گذشته از به بهانه های مختلف شعبه را تعطیل کنند برای همین برای ما قوی کردن منابع مالی کنگره و گرفتن دفتر مرکزی در اولویت است که انشالله در هفته لژیون مالی (گلریزان) همه نسبت به وسعت خودشان کمک کنند. پول و معنویات هر دو روی یک سکه هستند. زندگی هم یک طرف مادیات و طرف دیگر باید معنویات باشد تا ارزشمند شود.

نکته های مهم سی دی:

1: تصمیمات درست و دید و نگاه دقیق به مسائل برای برطرف کردن مشکلات.

2: دقت در شراکت و شریک بودن در کارها.

3: برای خدا شریک قائل شدن جرم است و گناه کبیره محسوب می شود.

4: اشتباه گذشتگان را تکرار نکردن و درس گرفتن از آنها.

5: توجه کردن به آموزشها، دستورات و پیام های استادان و بزرگان برای رسیدن به آرامش و تعادل و همچنین سرپیچی نکردن از قوانین الهی.

6: اهمیت دادن به قوی شدن مادیات و معنویات و پس انداز کردن با در نظر گرفتن طول و مدت زمان.

7: برای کمک کردن به دیگران به تبلیغات توجه نکرده و عمل کردن مهم است.

8: کار مهم دیگران را دیدن و گذشتن از کار جزئی آنها و گیر ندادن به آن.

9: قدر دان کسانی باشیم که از نظر مالی قوی هستند و در صراط مستقیم خرج میکنند (برای پیشرفت در راه مثبت).

10: انسانهای ضعیف با مشکل رو به رو میشوند.

11: مادیات و معنویات مکمل هم هستند.


نگارش: همسفر فاطمه 

تایپ: همسفر زهره (لژیون سوم)
طبقه بندی: نوشتار سی دی های جهانبینی، 
[ شنبه 8 مهر 1396 ] [ 06:28 ب.ظ ] [ همسفر زهره ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب