تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀نــــوای عشـــــق❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀نــــوای عشـــــق❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ 


به نام خالق یکتا


خلاصه سی دی خدا


Image result for ‫خدا‬‎


یکی از مسائلی مانند اعتیاد که لاینحل است، برای این است که چیزی از آن مشخص نشده و به همین علت است که درمانی برای آن پیدا نکرده اند. کنگره برای اعتیاد تعریف قائل شد و گفت: اعتیاد یک نوع بیماری است، بیماری اعتیاد را آسیب شناسی کرد و پی برد آسیب هایی که میزند در قسمت ناقل های عصبی مغز است که بالانس شیمیایی (بالانس مواد شبه افیونی) مغز را از بین می برد و راه درمان، موادی را که با آن درمان میکند و زمان لازم برای درمان را مشخص کرد.

و اما شناخت خداوند یا حقیقت؛

اول باید بدانیم خداوند کیست یا حقیقت چه هست؟ دوم اینکه خدایی که دنبالش هستیم کجاست؟ سوم اینکه از خداوند یا حقیقت چه میخواهیم؟ اما مسئله اصلی این است که چه میخواهیم؟ آیا خداوند مهم است یا خواسته های ما؟ وقتی خواستار چیزی باشیم که برایمان مهم است، اگر شیطان خواسته ما را برآورده کند پیرو او میشویم! وقتی نمی دانیم خداوند چه هست و کجاست خداوند برای ما مهم نیست خواسته ما مهم است چون خواسته برای ما حکم خدا را دارد و هنگامی که خواسته مان برآورده نشود با او مخالفت کرده و بر علیه او طغیان میکنیم.


درک خداوند مسئله بسیار مهمی است. برای یافتن خداوند یک راه وجود دارد که همان راه راست است (صراط مستقیم). همه موجودات روی زمین در حال خدمت کردن هستند حتی لاشخورها، کوسه ها و حیواناتی که به نظر ما ارزشی ندارند. باید بدانیم کاری که انجام میدهیم یا کمکی که میکنیم باید در صراط مستقیم باشد. دروغ گفتن، دزدی کردن و موارد ضد ارزشی دیگر ما را از صراط مستقیم دور میکند. ما هنوز به آن درک و آگاهی نرسیده ایم که خداوند را بشناسیم و باورش کنیم، هیچکس به درستی نمی داند که خدا چیست؟ ما از ماورای هستی هیچ اطلاعی نداریم.

چیزهایی هم که در کتب آسمانی آمده همه به شکل تمثیل است. معیارها همه با هم فرق میکند و بخاطر اینکه ما از درک خیلی چیزها عاجزیم خداوند اشکال دنیای بعد از مرگ را به صورت تمثیل بیان نموده تا آنها را باور کنیم. باید درک خود را بالا ببریم و ببینیم خواسته ما مهم است یا خداوند؟ وقتی خداوند را از روی حقیقت و آگاهی دوست بداریم باید تمام موجودات هستی را دوست داشته باشیم. هر چه مراتب دانایی خود را بالاتر ببریم آن گاه متوجه عظمت خداوند میشویم و می فهمیم خدا بزرگتر از آن است که در ذهن ما بگنجد
.

پیام 7/5/74:
 از مسائلی که خود میدانید باعث حزن و اندوه شما می شود پرهیز نمایید زیرا من این عمل را خود تجربه نموده ام و مرا به آنچه بایستی بپردازم دور می نمود . خوشحال هستم که در نوشتارها به مطالبی رسیده و درک می نمایید و دیگر از سخن وارد عمل شده اید البته بعضی کارها نیاز به زمان دارد که کاملا درست بشود و دقت را به جهت بسیاری از مسائل که لازم به احیا میباشند بگذارید و برای عمل از نیروهای حاضر یاری بجویید ولی دقت در کارها را فراموش نکنید. می دانیم که دشواریها همیشه وجود دارد ولی این را بدانیم که مشکلات را باید با تفکر و صبر حل نمائیم. ما همه اعضای مثلث همیشه تأکیدمان بر این بوده است که از خاندان خود حمایت کنید. خوب میدانید که اگر آبی از جویبارها روان نباشد به دشت آب نمیرسد
و دچار خشکی می شود، حال اگر شما تشخیص میدهید که جویبارها هستند و راه را هم میدانید در صدد این گفتارها که گفتیم باشید و در آینده خود شما و کمک دیگران میتوانند به اهداف شما به طور عقلی و قانونی کمکی نمایند، برای پیشرفت تلاش کنید و وارد عمل شوید.

ما همه در حال گذارندن امتحان هستیم پس اگر بعضی وقتها نمره کم بیاوریم، مقصر معلم است یا خودمان؟ بایستی هر کاری را دست کسی بسپاریم که سواد و درک مفاهیم آن را داشته باشد مثلا اگر خوب را خوبتر ببیند خوب است اما اگر خوب را بدتر تفسیر کند همه مطالب جا به جا میشود. به عنوان مثال کتابی هست که بایستی نوشته و چاپ شود در اینجا کار و عمل شما باید حساب شده باشد تا ایرادها و اشکالات برطرف شود. اگر یک آیه از قرآن بخوانید و به تفسیر واقعی برسید خود میدانید که چه کار عظیمی است و بدانید اگر آنچه را که میخواهید در راه الهی باشد برایتان محقق خواهد شد.

یکسری مسائل برای ما وجود دارد مانند ذهن که دروازه ندارد که بخواهیم در آن را ببندیم. در وادی اول یاد میگیریم به چی فکر کنیم و به چی فکر نکنیم. یکسری مسائل باعث حزن و اندوه ما میشود و هیچ منفعتی برای ما ندارد پس باید از آن پرهیز کنیم و اجازه ندهیم که وارد ذهن ما شوند(نگاه منفی به مسائل باعث غم و اندوه ما میشود و باید جلوی آن را بگیریم).پس وقتی که فکرهای منفی را به خود راه ندهید و با کمک گرفتن از مثلث دانائی در صراط مستقیم وارد عمل شوید، بدانید به آرامش و حال خوب خواهید رسید که البته نیاز به زمان دارید و نباید عجله کنید.با تشکر از کمک راهنمای محترم خانم سحر

تایپ: همسفر زهره


 
طبقه بندی: نوشتار سی دی های جهانبینی،
[ دوشنبه 6 شهریور 1396 ] [ 07:20 ق.ظ ] [ همسفر زهره ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :