❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀نــــوای عشـــــق❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ 

روز سه شنبه جلسه دوم از دور چهارم کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژۀ همسفران نمایندگی نیک آباد در تاریخ 96/5/10 با نگهبانی موقت همسفر مریم، استادی همسفر سحر و دبیری موقت همسفر سهیلا با دستور جلسه «از سایت کنگره چگونه استفاده می‌کنم؟(مقاله نویسی)» رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود. 


تعبیری که میتوانم داشته باشم این است که وبلاگ هر شعبه ای، وبلاگ هر لژیونی خود یک چشمه هست و هر شعبه و لژیونی چقدر زیباست که از خودش جوشش داشته باشد و مقاله‌ها، دلنوشته و تمام مطالب که افراد قرار می‌دهند از دلشان می‌جوشد. تمام مطالبی که در سایت گذاشته می‌شود و به خصوص مقاله ها بازتاب جهان بینی افراد است البته با آموزشهایی که گرفته اند و سایت کنگره 60 بحری است که تمام چشمه‌ها و رودها به آن میرسند و از این جهت سایت کنگره بسیار پر بار است.

استاد محترم چنین فرمودند:

در ابتدا تبریک عرض میکنم هفته سایت را خدمت بنیان کنگره 60، خدمت تمام مسئولین و همه وبلاگ نویسان سایت، خدمت خانم مرجان و راهنمای عزیزم خانم الهه، خدمت مدیر وبلاگ نیک آباد آقای طاوسی و مسافران و همسفرانی که در وبلاگ شعبه نیک آباد واقعا خدمت میکنند و از همه تشکر میکنم. 


یکی از مسائلی که در دنیای امروز نمیتوان نادیده اش گرفت و به راحتی از کنارش عبور کرد، دنیای مجازی است که البته به گفته آقای مهندس از هر حقیقی، حقیقی تر است.  تمام اندیشه‌ها و تدابیر آقای مهندس  به خاطر این است که کنگره در مسیر خود و در جهت پیشبرد اهدافش حرکت کند و از مسیر خود خارج نشود و تدبیری هم که در جهت تاسیس سایت بود به این خاطر بود. در سال 81 آقای مهندس فرمان تأسیس سایت را دادند و تصمیمی که گرفتند اجرا شد و در سال 82 خیلی محکم تر سایت شروع به فعالیت کرد. 

اگر امروز سایت کنگره به این شکل است و ما می‌توانیم وارد سایت کنگره 60 شویم و به راحتی از قسمتهای مختلف استفاده کنیم یا وقتی در گوگل برای درمان اعتیاد جست و جو می‌کنیم، سایت کنگره 60 باز می‌شود، این به خاطر زحماتی است که عزیزان می‌کشند و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. اولین چیزی که سایت کنگره به کسانی که از درمان خود ناامید شده اند هدیه می‌دهد امید به درمان است زیرا مسافران و همسفران بعد از مدتی که به کنگره می آیند با آموزشهایی که میگیرند، اندوخته هایی پیدا میکنند و خیلی از عزیزان همت می کنند و اندوخته‌ها را به عنوان مقاله، دلنوشته و... در سایت و در اختیار دیگران قرار می‌دهند تا بتوانند همه زنجیر وار به هم متصل و در پی هم روان شوند و به سمت اهداف حرکت کنند.


سایت خود به تنهایی یک کنگره 60 است و سایت کنگره 60 یک دانشگاه است و اگر شخصی به هیچ عنوان آشنایی با کنگره نداشته باشد و تنها یک ساعت در سایت کنگره 60 جست و جو کند و مطالب را بخواند، مطالب زیادی دستگیرش می‌شود و جدا از درمان اعتیاد، آموزش‌های دیگری درجهت شناخت خود میگیرد. آقای مهندس سایت را ارج می‌نهند و آقای امین می‌فرمایند: هر روز صبح اولین کاری که آقای مهندس انجام می‌دهند، مطالب سایت کنگره را بازنگری می کنند. تعبیری که میتوانم داشته باشم این است که وبلاگ هر شعبه ای، وبلاگ هر لژیونی خود یک چشمه هست و هر شعبه و لژیونی چقدر زیباست که از خودش جوشش داشته باشد و مقاله‌ها، دلنوشته و تمام مطالب که افراد قرار می‌دهند از دلشان می‌جوشد. تمام مطالبی که در سایت گذاشته می‌شود و به خصوص مقاله ها بازتاب جهان بینی افراد است البته با آموزشهایی که گرفته اند و سایت کنگره 60 بحری است که تمام چشمه‌ها و رودها به آن میرسند و از این جهت سایت کنگره بسیار پر بار است. احساس و تفکرم این است که هر چیزی که انسان به دست می‌آورد برای این که بتواند حس خوب، لذت و حال خوشش را تا حدودی در درونش تثبیت کند باید خدمت کند و تقسیم کند؛ وقتی که چیز خوبی به ما داده می‌شود و حس خوبی داریم، برای پایداری باید آن را تقسیم کرد و به اشتراک گذاشت.


کنگره 60 مشعلی است که خاموشی ندارد و سایت کنگره هم همین طور است و یک شمع میتواند هزاران شمع را روشن کند بدون اینکه حتی یک ثانیه از عمرش کوتاه شود و کنگره 60 با مطالبی که در سایت به اشتراک می‌گذارد و حتی آن را به ورای مرزها می‌رساند تا انسانهایی که به دنبال راه درمان هستند، راهشان را پیدا کنند و خاموشی ندارد.

امروز تشکر می‌کنم از عزیزانی که اجازه دادند خدمت کوچکی در دریای بیکران کنگره 60 داشته باشم و از عزیزانی که در وبلاگ شعبه نیک آباد همکاری و تلاش می کنند و باعث می‌شوند وبلاگ شعبه از خود جوشش داشته باشد تشکر میکنم و برایشان آرزوی موفقیت میکنم. آقای امین می‌فرمایند: هر چیزی که قدرت ساختن داشته باشد، قدرت تخریب هم در درونش نهفته است و سایت و دنیای مجازی هم مثل تیغ دو لبه است که هم میتوان جهت تخریب از آن استفاده کرد و هم جهت ساختن و در کنگره یاد گرفتیم که در جهت ساختن استفاده کنیم. خدا را شکر که در کنگره بستر به خوبی فراهم است که در کنار آموزشها بتوانیم خدمت هم بکنیم.


در ادامه از خدمتگزاران در بخش وبلاگ نویسی تشکر و قدردانی شد.نگارش: همسفر سهیلا

عکاس: همسفر نجمه

تنظیم: همسفر سحر

منبع: وبلاگ نمایندگی نیک آبادطبقه بندی: خدمت گزاران،
[ شنبه 7 مرداد 1396 ] [ 09:09 ق.ظ ] [ همسفر سحر ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :