درباره من
خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

جستجو در وبلاگ
نویسنده :همسفر زهره
تاریخ: پنجشنبه 5 مرداد 1396 05:59 ب.ظ

به نام خدا.

روز سه شنبه مورخ 96/5/3 لژیون سوم با استادی خانم سحر و دبیری خانم نجمه و حضور همسفران با دستور جلسه سی دی کفر شروع به کار نمود.


Image result for ‫لژیون‬‎


کفر به معنای پنهان کردن است، پنهان کردن هرچیزی ...و حقیقتی را ببینی و به روی خودت نیاوری، خواسته معقول را بینی و پنهان کنی. وقتی مسافرت مصرف کننده بود خوبی هایی هم داشت اما آن خوبی ها را پنهان میکردی در آن موقع خوبی هایی که خودت انجام میدادی دیده نمی شد و پنهان میشد، بر چه اساس؟ بر اساس قانون عمل و عکس العمل و این اتفاق به طور اتوماتیک می افتد و نیاز نیست کسی بیاید و تلافی کند چون هستی قانون مند است. به نظرم این قانون خیلی کمک میکند که در هرلحظه مراقب رفتارمان باشیم چرا که قطعا به ما برخواهد گشت.خلاصه مشارکت اعضای لژیون:

خانم مرضیه: کفر به معنی پنهان کردن حقایق است پنهان کردن دو معنی دارد یک مفهوم عام و یک مفهوم خاص. پنهان کردن خوبیها  و دیدن حقایق، به خاطر اینکه خوبی دیگران را پنهان کنیم تا جایگاه خود را از دست ندهیم. حسادت یک نوع کفر است، من از کسی خوبی می بینم  چون حسادت میکنم آن حقیقت را پنهان میکنم. کسی که ناآگاه است حقیقتی را به خاطر منفعتش آن طور که دوست دارد می بیند ما باید سعی کنیم از این مرحله عبور کنیم.  کفر عقایبی دارد، عقایب کفر چیست؟ خداوند کسی را که ایمان می آورد و نافرمانی نمیکند زشتی های او را پنهان میکند اگر کسی خوبی دیگران را نادیده بگیرد خداوند هم خوبی او را پنهان میکند.

خانم زهره ادامه دادند و گفتند: آقای امین از خواص ماه رمضان گفتند کسانی که نمیتوانند روزه بگیرند درصدی بگیرند تا کم کم نقطه تحمل بالا رود تا بتوانند روزه را به طور کامل بگیرند، در مورد کفر هم در قرآن بسیار صحبت شده و تأکید بسیار شده من خودم همیشه برداشتم این بوده کسانی که قرآن را قبول ندارند کافر هستند در این سی دی برایم کاملا باز شد که کفر معانی دیگری نیز دارد کفر یعنی پنهان کردن حقیقت، من خودم محبت همسرم را پنهان میکردم چون مصرف کننده بود و اما شرک یعنی اینکه کسی را جایگزین خداوند قرار دهیم اگر برای خداوند شریک قرار دهیم خداوند هم برای ما شریک قرار میدهد و قانون عمل و عکس العمل بوجود می آید و همیشه و در هر زمان و مکانی وجود دارد. خانم رویا گفتند: اگر خوبی کسی را نبینم خوبی خودم نیز نادیده گرفته میشود.

خانم نجمه گفتند: کفر یعنی حقیقتی در درونت وجود دارد و آن را پنهان میکنید، من برای اینکه جلوی مسافرم کم نیاورم و خودی نشان دهم جلویش می ایستادم و جوابش را میدادم و کوتاه نمی آمدم اما آموزشهای کنگره باعث شد که دیگر این رفتار را نداشته باشم و کاری به مسافرم نداشته باشم ، من فهمیدم که اگر به کنگره می آیم باید آموزشها را عملی کنم و آموزشهایی که میگیرم حقیقت است و اگر آنها را عملی نکنم و رفتارم با مسافرم خوب نباشد من دارم کفر میورزم و حقیقت ( منظور آموزشها)  را به نوعی دارم  پنهان میکنم.

استاد عزیز خانم سحر در ادامه فرمودند: وقتی کلمه کفر را میشنیدیم یا کافر را، فقط به این فکر میکردیم که کافر یعنی کسی که هیچ دینی را یا خدا را قبول ندارد اما در واقع آن نوع خاصی از کفر بوده و  نکته مهم که آقای امین گفتند خود کفر به معنای پنهان کردن است، پنهان کردن هرچیزی ...و حقیقتی را ببینی و به روی خودت نیاوری، خواسته معقول را بینی و پنهان کنی. وقتی مسافرت مصرف کننده بود خوبی هایی هم داشت اما آن خوبی ها را پنهان میکردی در آن موقع خوبی هایی که خودت انجام میدادی دیده نمی شد و پنهان میشد، بر چه اساس؟ بر اساس قانون عمل و عکس العمل و این اتفاق به طور اتوماتیک می افتد و نیاز نیست کسی بیاید و تلافی کند چون هستی قانون مند است. به نظرم این قانون خیلی کمک میکند که در هرلحظه مراقب رفتارمان باشیم چرا که قطعا به ما برخواهد گشت. کسی که نکات مثبت دیگران را میبیند و پنهان میکند، قطعا عقوبت دارد مانند شرک!

خانم مرضیه در مورد شرک چنین گفتند: اگر انسان به هر دلیلی که خداوند که فرمانروای آسمان و زمین است بیاید و کسی دیگر را جایگزین کند و فرمان کسی دیگر را اجرا کند که خواسته های نفسش به اجرا در آید و یا برای خانواده شریک قرار داده با این کار خداوند هم شریکی برای او بوجود می آورد و نتیجه اش عمل و عکس العمل است.


خانم سحر گفتند اگر انسان در فرمانروایی خداوند شریک قرار دهد همترازش برای او شریک به وجود می آید، قرآن تمام مطالبش جاری است و برای یک زمان خاص نیست که بگوییم فقط برای زمان حضرت محمد بوده بلکه برای همه زمان هاست و وقتی در کتاب آسمانی روی موضوعی تاکید و تکرار میشود نشان از اهمیت بالای آن دارد.روی کفر تأکید میکند باید ببینیم چه می خواهد بگوید. ما هرکجا فرمانها را نقض کنیم، فرمانهایمان نقض میشود.

کسی که کفر میورزد و خوبیها و نکات مثبت را میبیند و به روی خودش نمی آورد در سوره بقره آیه هفت در مورد کسانی که کفر میورزند آمده که خداوند بر گوشها و دلهایشان مهر نهاده و بر دیدگانشان پرده ای کشیده است؛ یعنی چه؟

همسفران پاسخ دادند: همان مثلث حس، نور، صوت (قلب، چشم، گوش) است؛ وقتی کسی خوبیها و حقیقت را پنهان میکند یک پرده ای در مقابل بینایی، قلبش و گوشش کشیده میشود و نمیتواند زیبایی حقایق را ببیند و تجربه کند

در ادامه خانم فاطمه گفتند: من خوبی های مسافرم را در زمان مصرف نمی دیدم و درک نمیکردم چون کفر می ورزیدم.

در قران کلمه ای هست بنام سیئات به معنای پلیدی و زشتی و اشکال و ایراد است و جالب اینکه کسانی که فرامین را اجرا میکنند و نقض فرمان نمیکنند، خداوند سیئات آنها را میپوشاند یعنی همان ایراد و اشکال انها راو این خیلی جالب است چون درون هر انسانی خیلی صفاتی هست، هم خوب و هم بد ولی اینکه کدام یک از این خصلتها ظاهر شود و رو بیاید مهم است.

پس کسی که خوبیها را نبیند این عملش بازتاب دارد و ویژگی های مثبت خودش پنهان میشود.

همسفران از تجربه های خودشان در این قضیه گفتند.

خانم سحر گفتند ثواب یعنی چه؟

فایده بردن، بهره و خاصیت است اینکه میگوییم روزه بگیریم ثواب دارد یا قرآن بخوانیم یعنی بهره ببریم و برایمان فایده ای داشته باشد.

انسان هرچه حسهایش بهتر باشد در نتیجه دریافتش و قدرت جذب مطالب هم برایش بیشتر میشود.

اینکه گفته میشود در ماه مبارک رمضان قرآن خواندن ثواب دارد منظور این است که چون ما در حال تزکیه هستیم و از ضد ارزشها دوری میکنیم در نتیجه حسهایمان سالم تر و بهتر است و دریافت و درک بهتری از مطالب قران خواهیم داشت بر عکس هرچه انسان حسهایش بد میشود و به سمت تاریکی میرود قدرت جذبش هم پایین می آید، گاهی در سفرمان فرامین را اجرا نمیکنیم و حرمت شکنی میکنیم و ممکن است به سمت تاریکی برویم همین قضیه باعث میشود حسمان بد شود و برای همین احساس میکنیم سی دی ها را متوجه نمیشویم یا جذابیت ندارد و از مشارکتها لذت نمیبیریم و برعکس این قضیه هم هست.

پس اگر این قضیه را متوجه شویم که تمام فرامین و کارهای عبادی که در کلام الله گفته شده قطعا برای خودمان و سیستم ما خاصیت دارد نگاهمان بهتر و بیشتر در مسیرش حرکت میکنیم.آقای مهندس در سی دی کوله پشتی فرمودند: نماز باعث میشود افکارمان نصف شود و زمان در ذهن انسان ملکه شود، پس کسی را نمیتوان مجبور کرد به انجام روزه یا نماز و هیچ وقت جبر و زور جواب نداده ولی اگر کسی فایده آن را بفهمد آن وقت اگر تمام دنیا هم گویند انجام نده او انجام میدهد.

خانم سحر در پایان تاکید داشتند روی نوشتن سی دیها و مطالب و اینکه کسی که خاصیت آن را درک کند قطعا آنها را تمیز مرتب و خوانا مینویسد تا هم خود بهره ببرد و هم به قول آقای مهندس بعدها برای فرزندانشان مورد استفاده قرار بگیرد و انشاالله بتوانیم به آنچه آموزش میگیریم و مینویسیم عمل کنیم.

لژیون با دعای اعضا به پایان رسید.

دستور جلسه هفته آینده : سی دی نتیجه

تهیه گزارش: همسفر نجمه
تایپ: همسفر زهره


موضوع: گزارش لژیون،

ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :