❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀نــــوای عشـــــق❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ 
به نام خدا


لژیون نوای عشق به استادی خانم سحر و دبیری خانم زهره با دستور جلسه سی دی تقدیر از آقای مهندس در تاریخ ۲۰/۴/۹۶ و ادامه سی دی در تاریخ ۲۷/۴/۹۶ با حضور همسفران سفر اول و دوم خانم راس ساعت ۱۹شروع به کار کرد:


خانم سحر در ابتدا نکاتی را اشاره کردند و  در ادامه خانمها زهره،نجمه ،فاطمه ،رویا و زهرا برداشت ها ی خود را از سی دی این چنین بیان کردند.
خلاصه ای از مشارکتها:
به خاطر اشتباهات خودمان مشکلاتی را بوجود آوردیم که با آمدن به کنگره می توان سرنوشت را جور دیگر رقم زد.
تقدیر ما با موافقت خودمان بوده و خودمان در این تقدیری که داریم رضایت داشته ایم و قبول کرده ایم.
اعمال ما تقدیر ما را تغییر میده اگر آموزش های کنگره را درست استفاده نکنیم نتیجه میشود نرسیدن به رهایی ودر تاریکی ماندن 
زندگی برپایه اصولی هست که از قبل با تفکرات وتعقلات خود برنامه ریزی کردیم هر چه را برداشت می کنیم حاصل کاشت قبلی ما بوده 
اعمال و تفکرات ما خیلی اثر دارد .زمان را در نظر بگیریم و حرکت کنیم خدا هم به ما کمک می کند.
نکته جالب سی دی این بود که اگر قرارباشه از روز تولد  سرنوشت انسانها معلوم باشد پس تفکر وتعقل و اختیار به چه معناست ؟ مگر نه اینکه خدا وقتی انسان راآفرید به او اختیار داد که زندگی را هر جور که بخواهد اداره کند، پس ما با تفکر درست و کارهایی که انجام میدهیم در این مسیر نقش داریم و آن را رقم میزنیم.

خلاصه سخنان خانم سحر: تقدیر از ریشه قدر می آید و به معنای اندازه است.تقدیر در واقع نامه پیشین ماست که بر اثر تفکر و اعمال مان نوشته شده ویعنی حکم قاضی که قبلا صادر شده که هم مربوط به عملکرد و تفکرات و کارهای ما در پیشینه باشد و هم از تولد تا به امروز و در واقع روزی ما بذرهایی را کاشته ایم و امروز وقت درو کردن آن است و کسی که چیزی نکاشته چیزی درو نخواهد کرد.
تقدیر،تیری است که از چله کمان رها شده و حتمابه هدف میخورد ولی تفکر و تعقل و عملکرد ما بسیار در آن تاثیر خواهد داشت.
در مقابل تقدیر نباید نا امید شدوزندگی را برای خود جهنم کرد. نا امیدی مثل زندان نا مرئی است با غصه خوردن فلج می شویم همیشه مشکلات را لعنت ندانیم شکر گزار باشیم و هنر در حال زندگی کردن را داشته باشیم .اگر ما همسفران دائم غصه بخوریم که چرا من باید در کنار این شوهر زندگی کنم چرا باید شوهر معتاد در مسیر زندگی و سرنوشت   من باشد مشکل حل نمی شود باید در کنگره به فکر درمان و بالا بردن دانایی وروش زندگی را تغییر دادن باشیم. اگر تقدیر بوده که من در کنار مصرف کننده زندگی کنم اتفاقی نیست و اعمال من در این تقدیر نقش داشته ولی مهم این است که توانستیم از این تاریکی عبور کنیم و این بسیار مهم است.کنگره  شاید ظاهر آن درمان اعتیاد باشد اما خیلی چیزها را غیر از درمان به ما داد. ما همسفران هم باید بیشتر خوبی های مسافر مان را ببینیم تا نقطه ضعف های آنها آرامشی را که داریم مدیون کنگره باشیم انسان بر اثر اختیاری که دارد می تواند سرنوشتش را تغییر دهد. حال بد را می توان با آموزش و حرکت و تلاش به حس خوب تبدیل کرد .یک دانه گندم را در نظر بگیریم در ظلمات و تاریکی به خود فشار می آورد خود زنی می کند وسر از خاک در می آورد ما نقطه تحمل مان پایین است باید عیب های خود را دید وبا تفکر وتعقل به فکر راه حل درست رسید .بدانیم به دنیا آمده ایم که به تکامل برسیم. در هستی هیچ اتفاقی شانسی و تصادفی  وجود ندارد.

منظور قضا وقدر این است که بر مبنای عملکر ما قاضی برای ما حکمی را صادر میکند ولی هیچ گریزی از این تقدیر نیست. مثلا کسی که خلافی راانجام داده قاضی برای او حکمی را صادر می کند واین حکم اجرا می شود .وقتی برای شخصی ۲۰سال زندان بریده می شود .این مدت را نمی توان کم یا حذف کرد ولی می توان در این مدت با تفکر و اندیشه و عملکرد درست شکلی زیباتر به این تقدیر دهید و از طرف دیگر میتوان این مدت زندان را داشت و با اعمال بدتر این مدت را تبدیل به جهنم کرد .مثلا کسی در زندان شروع می کند به حفظ کردن قرآن ،نویسندگی، ورزش کردن، آموزش و درس گرفتن از دیگران در جهت خوب ولی یکی هم زود ناامید می شود و تحمل نمیکند و خودکشی می کند و در این صورت مشکلاتش بیشتر از پیش میشود.
اگر انسان بتواند مشکلش را بپذیرد و از آن خارج شود مطمئن باشید که خداوند و ذرات هستی هم در این راه کمک خواهند کرد و خداوند همیشه در اوج مشکلات هم یک کور سویی نور نشان میدهد اما بستگی به ما دارد که بخواهیم خودمان را نجات دهیم یا نه؟ جهنم و بهشتی که خدا در قرآن به آن اشاره کرده تمثیل است مکان نیست که بخواهیم واردش شویم بلکه یکسری جایگاه هستند و همان حال خوب وبد ما می شود جهنم و بهشت ودر واقع بهشت و جهنم تابع درون ماست که در چه وضعیتی هستیم!کسی که حالش خوب نباشد در یک مراسم شاد هم شرکت کند گویی او به خاطر حس و حال بد خودش در جهنم است و گویی این جهنم او را احاطه کرده ونمی تواند از مراسم لذت ببرد .در ادامه کمک راهنمای محترم در مورد زمان گفتند که زمان را نمی توان حذف کرد. مشکل ۱۵ساله رانمی شود یک شبه درست کرد . انسان به دلیل پیچیدگی بیشتر و دامنه فراگیری عمیقتر ، زمان بیشتری برای تکامل و تغییر نیاز دارد اما حیوان اینطور نیست و سریع رشد میکند و حرکت میکند و زود تولید مثل میکند.
پس اگر مشکلاتی را با نادانی طی چندین سال به وجود آوردید انتظار نداشته باشید سریع حل شود و حتی برای درمان اعتیاد مسافرین هم 11 ماه زمان نیاز است.

فصل جدید برای هر یک از شما میتواند با توجه به جایگاهی که دارید متفاوت باشد  عبور از تاریکی ها باشد ،درمان اعتیاد باشد ،رسیدن به جایگاه بالاتر ، پیشرفت ،تجربه،خدمت  کردن ،بالا بردن نقطه تحمل باشد. .
هر انسانی می تواند کتاب زنده باشد  و سعی کنید زیاد به گذشته بر نگردید و مدام خاطرات تلخ گذشته را مرور نکنید و یاد آوری  نکنید و تنها از آنها درس بگیرید و اگر مسافرمان در گذشته و در زمان مصرف اشتباهاتی را مرتکب شده اینقدر به رویش نیاوریم و خودمان هم کم اشتباه نداشته ایم.

جلسه با دعای اعضا به پایان رسید.
جلسه آینده :سی دی کفر

نویسنده : همسفر فاطمه


۰۷
طبقه بندی: گزارش لژیون،
[ شنبه 31 تیر 1396 ] [ 12:03 ق.ظ ] [ همسفر فاطمه شفیعی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :