درباره من
خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

جستجو در وبلاگ
تاریخ: جمعه 16 تیر 1396 08:12 ب.ظ
به نام الله  

لژیون  نوای عشق با حضور همسفران سفر اول و دوم به استادی خانم سحر و دبیری خانم زهره با دستور جلسه سی دی عقاید باز دارنده در تاریخ 96/4/13 برگزارشد.


Image result for ‫لژیون‬‎
همسفران عزیز از خانم سحر تشکر کردند و گفتند که با آموزش هایی که از شما و کنگره گرفتیم روزه گرفتن امسال ما با سال های قبل فرق داشت؛ بسیار برایمان آموزش داشت اینکه آقای مهندس روش dst را از این ماه گرفته و ما در این ماه نقطه تحمل مان بالا رفته بود، کمتر با مسافرمان مشکل داشتیم، از روزه گرفتن  لذت می بردیم وبسیار انرژی گرفتیم و ناراحت بودیم از این که ماه رمضان تمام شده بود  خودمان را با شرایط  تطبیق می دادیم وارام ارام تلاش کردیم که آن مشکلاتی که به وجود می آمد را بر طرف کنیم.سعی می کردیم با مسافرمان کلنجار نرویم و آن حال خوش ماه رمضان را داشته باشیم و محبت بین ما بیشتر بود.

در ادامه  خانم زهره از  احساسشان در روز تولد شان اینطور گفتند: از خوشحالی می خواستم پرواز کنم .حال خوبی داشتم .وقتی رفتم خونه یک دل نوشته نوشتم چون در جلسه نتوانستم تمام حرفهایم  را بزنم  همه را به صورت دل نوشته درآوردم. تشکر فراوان دارم از خانم سحر و هم لژیونی های عزیزم و همه.

در جلسه قبل سی دی عقاید بازدارنده با استادی خانم زهره و مشارکت دوستان کار شده بود و در این جلسه خانم سحر اشاره به نکات مهم این سی دی داشتند.


خانم سحر: کسانی که از عنوان چیزی خوششان نمی اید هیچ وقت وارد جزییات و محتویاتش نمیشوند و چون عقیده اش در مورد آن چیز خوب نیست و چون تجربه اش نکرده از درستی یا نادرستی عقایدش آگاه نیست.  ذهنشان را درگیر این مسائل نمی کنند، مثل روزه گرفتن که خیلی ها تجربه اش نمیکنند و تاثیرش را نمیبینند و فقط در مورد روزه گرفتن بد میگویند و قبول ندارند ، پس وقتی قبولش ندارند و خوششان نمی آید پی به تاثیراتش هم نمیبرند و علت مخالفتشان ناتوانی است. چون به قول استاد امین: شهامت میخواهد که کسی بتواند ناتوانی و تاریکی خودش را ببیند و در ماه رمضان انسان گویی با خودش روبرو میشود و انسانها اصولا از توانایی های خود  به دیگران
پُز میدهند نه از  ناتوانی های خود !
مثالی که آقای امین در سی دی اشاره کردند دقیقا مسئله را برای ما روشن می کند. کسی که پشت در باغی ایستاده  وبرایش مهم نیست که تو این باغ چه درختان وچه میوه هایی وجود دارد و ندیده آنرا رد میکند و وارد جزئیات نمیشه چون باورنداره که تو این باغ چیزی هست ولی وقتی که تجربه اش میکنی یعنی وارد باغ میشی ودرختها را میبینی و حتی میوه ها را با دست خودت می چینی و میخوری، پس آن لذت را حس می کنی و درواقع باید هرچیزی را  خاصیت و اثر بخشی اش را درک کنیم تا انجامش دهیم.
یا در مورد کنگره، تا زمانی که به کنگره نمی آییم و یا می آییم و آموزشها را عملی نمی کنیم و با خود می گوییم که کنگره بروم که چی بشه ،آموزش بگیرم که چی بشه ؟ مثل این است که پشت در باغی یا وارد باغ شدی اما هنوز میوه ای با دست خودت نچیدی و بخوری !

خانم رویا : من ومسافرم بعد از رهایی مدتی به کنگره نیا مدیم ولی خدا را شکر دوباره توفیق پیدا کردم  که لااقل خودم به کنگره بیایم  و تجربه خوبی شد و با حرکت کردن دوباره ام و آموزش گرفتنم برای من تجربه خوبی شد که بهتر کنگره را درک کنم و مثال شما را درک میکنم.

خانم سحر: پس انسان برای تزکیه و پالایش شدن باید بتواند خیلی چیزها را در خودش ببیند، عیبها و ناتوانی هایش را و آن وقت 50 درصد قضیه برایش حل شده چون میفهمد گره و مشکلش کجاست وگاهی ما یک سری چیزها را نمی توانیم قبول کنیم که شاید د اعتیاد مسافرم من هم مقصر بودم یا در زندگی که امروز ازهم پاشیده هست فقط شوهرمن مقصر نیست، من هم بی تقصیر نبودم، باید بدانیم که بر اثر نداشتن دانایی هست که انسان آرامشش را از دست میدهد.
اگر جایی به ما گفتند مشکل از شماست زود رد میکنیم ونمی خواهیم ناتوانی وضعف خودمان را قبول کنیم. دانستن وعمل نکردن به دانسته ها مثل کتاب پر از نکته های مفید هست و فرقی با آن کتاب ندارد، پس اینکه فقط آموزش بگیریم و دلمان خوش باشد خیلی چیزها را میدانیم کافی نیست .

خانم فاطمه : حس ها با بالا بردن دانایی باز می شود زمانی می تونیم خوبی ها را درک کنیم که از بدی ها  بگذریم یا زمانی می توانیم خوشی های زندگی را بفهمیم که از سختی ها گذشته باشیم.اگر یک خوشه  غوره انگور را در نظر بگیریم  که استفاده کردن وچشیدن از ان بی اندازه ترش هست ولی همین غوره را موقعی  که مراحل طبیعی را گذراند، طعم شیرینی پیدا میکند و می شود استفاده کرد واین مثال را می توان برای اتفاقات روزمره به کار برد که باید ضدش باشد آن را درک کنیم.

خانم زهره : من اوایل که به کنگره آمده بودم برای مشارکت کسی برای من مینوشت ومن از روی آن می خواندم ولی با مرور زمان در خانه مطالعه کردم و خودم  نوشتم و باعث شد که تکیه نکنم به کسی وبا خدوم  فکر کردم هر چه که تو ذهنمه از چیزی که یاد گرفتم ودر کنارش از تجربه شخصی بگویم ، من این آموزش را گرفتم که اگر من همان اول مشارکت شروع کرده بودم درجشن تولدمان بهتر می توانستم حرف بزنم و دلیل ان را متوجه شدم.

خانم سحر: هرزمان ،هر مرحله در زندگی مچ خودمان  را گرفتیم وعلت  مشکلات وناتوانی های خود را پیدا کردیم ۵۰ درصد راه را رفتیم و باید تاش کنیم که بقیه را هم حل کنیم.

خانم سحر: خداوند که معمار هستی وآفریدگار ما هست خیلی خوب می داند که اگر ما را به عنوان انسان خلق کرد و سیستم مار ا خلق کرد ، در این جهان خاکی و این سفر مشکلاتی برای این سیستم به وجود می آید، پس نسخه آنرا هم داد و میدانست که سیستم ما از طریق بی سیم و باسیم راندمانش بالا میرود و یا برعکس از کار می افتد و بعضی ها با غذا زیاد خوردن، قرص، مواد مخدر و... سیستمشان  را از کارمی اندازند و این میشود باسیم و کسانی که با افکار، جهان بینی منفی و... سیستمشان را تخریب میکنند میشود بی سیم. خداوند نماز را برای بی سیم و روزه را برای باسیم تجویز کرد و حتی زمان و نحوه انجام آن را به خوبی تعیین کرد و در واقع جهنم مکان نیست بلکه زمانی که این سیستم ما درست کار نکند و در تعادل نباشد گویی ما در جهنم هستیم.
در آخر سی دی استاد امین در مورد اختیار گفتند و اینکه مهم ترین چیز برای انسان است و برای انسان ارزشمند است ولی گاهی ما با تعصب داشتن و یا اجبار کردن دیگران به کاری مثلا نماز، روزه ، کنگره و ... اختیار انسانها را در مقابل این موارد که در واقع رحمت خداوند هستند قرار میدهیم و اینجاست که مشکل ایجاد میشود. ما اگر چیزی را به کسی گفتیم و او انجام داد خوشحال میشویم ولی گاهی اگر انجام نداد مبارزه میکنیم و دچار احساس بدی میشویم و این حالت اگر در انسان به وجود بیاید یعنی راه  را اشتباه رفته ایم. انها گر خودشان تجربه کنند از درستی و نادرستی آن اگاه میشوند و خودشان تصمیم میگرند که انجام دهند یا نه و آنوقت اگر تمام دنیا هم به او بگویند انجام نده، انجامش میدهد. پس هیچگاه زور جواب نداده و جواب نمیدهد و باید به اختیارات احترام گذاشت و این ناگاهی است که از عقاید نادرست خود دفاع میکنیم.


جلسه آینده: سی دی تقدیر از آقای مهندس ( مربوط به صفحه ۹۸کتاب عبور از منطقه )

نویسنده:همسفرفاطمه


موضوع: گزارش لژیون،

ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :