درباره من
خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

جستجو در وبلاگ
نویسنده :همسفر سحر
تاریخ: پنجشنبه 25 خرداد 1396 09:30 ق.ظ

روز سه شنبه، جلسه دهم از دور سوم سری کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران نمایندگی نیک آباد در تاریخ 96/3/23 با استادی همسفر خانم زهره، نگهبانی همسفر خانم سحر و دبیری همسفر خانم مریم با دستور جلسه «که چی؟» رأس ساعت 17:30 آغاز به کار نمود.سوال "که چی؟" در دو جهت استفاده می شود؛ ضد ارزشها یا همان تاریکی و جهت دیگر صراط مستقیم و رسیدن به نور و روشنایی.


خلاصه سخنان استاد: خدا را شاکرم که یک بار دیگر توانستم این جایگاه را تجربه کنم، از کمک راهنمای عزیزم خانم سحر تشکر میکنم که به من این فرصت را دادند. اوایل که به کنگره می آمدم که چی های زیادی در سرم بود مثلاً مشارکت کنم که چی؟ بچه کوچک داشتم و کمی که خسته می شدم، می گفتم بیایم کنگره که چی بشه؟ می گفتم سی دی گوش بدهم که چی بشه ؟ می گفتند باید تغییر کنی، میگفتم تغییر کنم که چی؟ من که مشکلی ندارم مسافرم بیمار است، می گفتند ادامه تحصیل بده، می گفتم که چی بشه و این همه ادامه تحصیل دادند چی شد؟

اینها همه صدای نفس من بود! منی که در تاریکی به سر میبردم با پرسیدن سوال "که چی؟" دیواری دور خودم درست کرده بودم و بر اثر عدم آگاهی و دانایی، من اسیر این تاریکی شده بودم، تنها صدای نفسم را می شنیدم و صدای عقلم را نمی شنیدم. با آمدنم به کنگره و آموختن آموزشهای کنگره، کم کم یاد گرفتم که برای هر سوالی که پرسیده میشود کمی تفکر و تأمل کنم و این سوال را پاسخ دهم، چرا که سوال "که چی؟" در دو جهت استفاده می شود؛ ضد ارزشها یا همان تاریکی و جهت دیگر صراط مستقیم و رسیدن به نور و روشنایی.


با خصوصی شدن قسمت همسفران تازه شروع کردم که راجع به دستور جلسات تحقیق و تفکر کنم، با این کار کم کم یاد گرفتم که همه ی دستور جلسات مهم هستند و نباید به سادگی از آنها گذشت و به جواب که چی هایم رسیدم. زمانی که به من گفته می شود حرمتها و قوانین کنگره را حفظ کنم و رعایت کنم، وقتی از خودم می پرسم "که چی؟" در جواب بگویم وقتی در این مکان بتوانم حرمتها و قوانین را رعایت کنم در مکانها ی دیگر هم می توانم این کار را انجام دهم، چرا که این قوانین بر گرفته از قوانین الهی است و اگر رعایت نکنیم یعنی هتک حرمت کرده ایم. قبلا می گفتم خدا مرا آفریده که چی؟ که سختی بکشم، حالا فهمیدم که نه خداوند هیچ موجودی را بیهوده نیافریده، مقام که چی ها در کنگره برای من مشخص شده.

این دستور جلسه میگوید هر کاری می خواهید انجام دهید باید "که چی؟" را جواب دهید؛ این سوال به من کمک می کند از خیلی بهم ریختگی ها نجات پیدا کنم و باعث میشود حداقل هدفی داشته باشم و به سمت آن حرکت کنم.

نگارش: همسفر مریم شفیعی
عکس: همسفر نجمه

منبع: وبلاگ نمایندگی نیک آباد

موضوع: خدمت گزاران،

ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :