تبلیغات
❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀

❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ


« آرامش در رمضان »

به قلم همسفر فاطمه

Image result for ‫شکر گزاری زن با تصویر رمضان‬‎

خدا را شکر میکنم بابت ماه رمضان امسال که تا امروز پشت سر گذاشته ایم سرشار از آرامش بوده ایم و این  آرامشی که امسال در خانواده ام میبینم سالهای گذشته خبری از آن نبود و این معجزه کنگره است.

خدا را شاکرم که باز هم توفیق پیدا کردم در ماه مهمانی خدا شرکت کنم. ماهی که انگار برای من یک معجزه بود و چه معجزه ای از این بالاتر که بتوان نفس خود را تربیت کرد و آرامش را بعد از چند سال برای اولین بار در خود و عزیزان ببینم.
 سالی را به یاد ندارم که در ماه رمضان، شروع و پایان خوب و خوشی را تجربه کرده باشم. همیشه ذهنم درگیر مسافرم یا فرزندانم بود و اینکه  چرا روزه نمی گیرید یا چرا هیچ وقت در سحر یا افطار در کنار هم نیستیم. همیشه نگاهم به زندگی دیگران بود و همیشه در حال مقایسه زندگی خود با آنان بودم و حسرت می خوردم. از ظاهر زندگی دیگران باخود می گفتم خوش به حال فلان خانواده که همه آنها مثل هم هستند، حتی این مقایسه ها بیشتر مرا ناراحت می کرد . هیچ وقت داشته های خود را نمی دیدم. آگاهی نداشتم که خدا وقتی انسان را آفرید اختیار کامل داد تا روش  و رفتار خود را هر گونه که بخواهد تغییر دهد. همیشه فکر می کردم که در کار مسافر یا فرزندانم هیچ دخالتی نمیکنم و گیر دان به آنها را دلسوزی حساب می کردم .
تا اینکه با کنگره آشنا شدم، آموزش گرفتم که فقط حواسم به خودم باشد، دوربینم را طرف خودم بگیرم نه اینکه سمت خانواده ام و دیگران!
خدا را شکر میکنم بابت ماه رمضان امسال که تا امروز پشت سر گذاشته ایم سرشار از آرامش بوده ایم و این  آرامشی که امسال در خانواده ام میبینم سالهای گذشته خبری از آن نبود و این معجزه کنگره است.
وقتی فکر میکنم که چرا همیشه شروع و پایان ماه رمضان برای ما با ناراحتی بود علت را در خودم یافتم که مقصر اصلی من بودم که دوست داشتم خانواده ام مثل من فکر کنند و تفکراتشان مانند من باشد، دلم نمی خواهد این آرامش را ازدست بدهم . سالهای قبل تنها شباهت روزه گرفتن من با روزه داران واقعی در این بود که فقط تشنگی و گرسنگی را به جا می آوردم و اصلا هیچ تغییری در اخلاق و رفتارم نمیکردم.
خدا را شکر با  راهی که جلو ما گذاشته شده و در حرکت هستیم و با آموزش های ناب که از دل قرآن گرفته شده تا حدودی توانستم بر نفسم غلبه کنم.
  دستور جلسه که چی ؟ مرا خیلی به خودم آورد و از خود سوال کردم، فاطمه که چی که  دل عزیزان را برنجانم ؟ غیر از این است که اول باید برای ناراحت کردن کسی اول خودم ناراحت شوم؟

سعی می کنم برای آرامش خودم، مسافرم و فرزندانم از خیلی چیزها بگذرم، خیلی چیزها رانبینم، بیشتر به داشته هایم فکر کنم و خدا را شکر کنم که عزیزانی دارم که در کنارشان زندگی می کنم.

در آخر از خداوند می خواهم به حرمت این ماه مبارک  اگر در حق عزیزانم کوتاهی کردم مرا ببخشند و به من توفیق دهد که به جای غر زدن، ناراحت کردن آنها، عشق و محبت را جایگزین آن کنم .

از خداوند می خواهم توفیق عبادت را در باقی مانده این ماه به خصوص شب های قدر را به همه ما بدهد و در آخر از کسانی که این  دلنوشته را می خوانند می خواهم که  در سحر و افطار که زمان استجابت دعا هست برای آقای مهندس و خانوده عزیزشان، راهنمایان و کمک راهنمایانی  که برای ما با تمام وجودشان این بستر آموزش را آماده کردند که من و شما به آرامش برسیم را از دعای خیرتان محروم نفرمایید و همینطور من و خانواده ام را دعا کنید.

برای همه مسافران و همسفران محترم آرزوی خیر، برکت از این ماه عزیز که می توان به عنوان الگو برای ماه های آینده داشته باشیم را آرزو دارم.

نویسنده: همسفر فاطمه
طبقه بندی: دلنوشته، 
[ شنبه 20 خرداد 1396 ] [ 07:13 ب.ظ ] [ همسفر فاطمه شفیعی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب