❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ
ابر برچسب ها
یاد الله در هرجا، یاد خود از قطره به اقیانوس است.

لژیون سوم (نوای عشق) به استادی خانم سحر ، دبیری خانم زهره و همسفران سفر اول ودوم در تاریخ ۹۶/۳/۹ با دستور جلسه « سی دی مثلث تاریکی » از آقای امین راس ساعت ۱۹شروع به کار کرد. ابتدا استاد خوبم نکات آموزشی را فرمودند: انشاالله  ماه مبارک  رمضان، ماه بسیار خوب و پر برکتی  برای  همه باشه و امیدوارم خدا توفیق دهد هر چه بیشتر در این ماه با خودمان آشنا و نزدیکتر شویم .گاهی خودمان با ضد ارزشهایی که درون خود داریم از خود واقعی دور میشویم و خودمان حجاب خود میشویم، گاهی با منیت، غرور و... همانطور که حافظ به خود میگوید: تو خود حجاب خودی حافظ، از میان برخیز... پس خودمان هستیم که باعث میشود خودمان را نبینیم و حجاب خود میشویم.
حس و نیتی که پشت روزه گرفتن ما هست خیلی مهم است و امیدوارم خاصیت روزه را درک کنیم.
در ضمن ما مسئول امر به معروف و نهی از منکر مسافر یا فرزندانمان نیستیم و نباید آنها را مجبور به روزه یا نماز کنیم و هر کسی خودش باید خاصیت آن را درک کند.

برای قوی شدن پایه های مالی و  علمی کنگره حتما باید در حد خودمان نقش داشته باشیم و به قول آقای امین شاید توان مالی زیادی برای کمک کردن به کنگره نداشته باشیم اما همان مقدار کم هم در این شرایط ارزش دارد.

برای کمک کردن به زمین کنگره یا کمک برای افطاری دادن کار به مسافرمان نداشته باشیم که او کمک کرده پس دیگر نیازی نیست من کمک کنم بلکه باید خودمان هم نقش داشته باشیم و همیشه پس انداز هم داشته باشیم تا بتوانیم از آن استفاده کنیم در چنین مواقعی.  دلنوشته، مطلب، مقاله و خلاصه سی دی ها را بنویسید تا در وبلاگ بگذاریم و این بسیار اموزش دارد و هم در استحکام پایه های علمی نقشی خواهید داشت، هم به خود خدمت کرده اید و هم به دیگران.

سی دی و جزوه به هم قرض ندهید و هرکسی باید خودش باید آن را تهیه کند و از سحرهای ماه رمضان برای گوش دادن سی دی و مطالعه استفاده کنید، زمان مناسبی است.
مشارکت دوستان در مورد دستور جلسه ( مثلث تاریکی )

خانم زهره: ابتدای سی دی آقای امین در مورد حال خوش صحبت کرده اند، شاید سال ها طول بکشه تا بتوان رشد جوانه ها را دید. ابلیس در زمان خلقت انسان نافرمانی خدا را کرد و در مقابل انسان سجده نکرد و خدا او را از بهشت طرد کرد. اونی را که ما میشناسیم ابلیس که با شیطان به کمک هم میاند و مکمل همدیگه هستند. مثل پیامبر درون وبیرون که می توانند به همدیگه  کمک کنند .آغاز سقوط شیطان یک اندیشه بود که  انسانها را فریب دهند و این بود که من برتر هستم. یک چیزهایی در ذهن ما محدود میشه که بر می گرده به نفس و خواسته های آن مثلا برای غیبت کردن و حرکت در ضد ارزش ها سه تا خاصیت باید وجود داشته باشه

۱-اجرا کردن خواسته نامعقول

۲-خواسته معقول را اجرا نکردن

۳-خواسته معقول را ندیدن

فرق بین وسوسه با نیاز در این است که وسوسه با زمان حل میشه ولی برای نیاز به تاخیر انداختن شرایط را بدتر میکنه، در کنگره کلمه وسوسه برای بیماران اعتیاد اشتباه است. شیطان می تونه در ما وسوسه ایجاد کنه و ما غافل بشیم ونقض فرمان کنیم و به تاریکی برسیم . نقض فرمان در کنگره به صورت مستقیم انجام می گیرد .کمک به زمین ،افطاری ،صحبتهای راهنما
را ندیدن وگوش نکردن واهمیت ندان باعث میشود مطالب در ذهن ما پاک شود و فرمان ضد ارزش ها  داده میشود.


خانم فاطمه: یکی از مواردی که باعث میشه ما به طرف تاریکی بریم اینکه فکر کنیم جنس ما از بقیه بهتره یعنی قیاس کردن کاری که ابلیس انجام داد. این عمل باعث میشه که نقض فرمان صورت بگیره و فرمان رب ، راهنما را نپذیرفتن اما در مورد وسوسه و نیاز باید گفته بشه که ما در ماه رمضان شاید در طول روز هوس مواد غذایی ،شیرینی وچیزهای دیگه بیفتیم چون خیلی نیاز بدن نیست بعد از افطار کردن اصلا یادمان میره که چه می خواستیم. ولی اگر نیاز بدن باشه زمان نمی تونه کمک کنه که فراموش کنیم البته نیاز با  تاخیر زمان بدتر میشود و حتما باید برای خواسته اقدام نمود.

خانم فاطمه: چرا من اوایل با گوش کردن سی دی های آقای امین مشکل داشتم. انگار برام سخت وسنگین بود ولی حالا بیشتر دوست دارم گوش بدم.فکر می کنم که برام نیازه، علت چیه؟


خانم سحر: البته اوایل بعضی ها  سی دی های آقای مهندس یا آقای امین براشون سخته و ظرفیت هم پایین است و درک کردنش مشکل است ولی کم کم با آموزشهایی که میگیریم ظرفیت بالاتر میرود و آقای امین هم در سی دی علم میگویند که علم انرژی را از پایین به بالا تبدیل میکند و چون علم تغییر میکند حسمان هم تغییر میکند و به آن احساس نیاز پیدا میکنید. اوایل هم کار نیروهای بازدارنده هم هست.خانم سحر:
اول سی دی آقای مهندس اشاره داشتند به رسیدن به حال خوش، اگر نگاه کنید متوجه میشوید که پول دارشدن یا درس خوندن ،وضعیت زندگی خوب، خانواده خوب ،تحصیل خوب و عالیه  همه را برای رسیدن به آرامش و حال خوش میخواهیم.برای رسیدن به حال خوش باید بهای نسبتا سنگینی پرداخت و حال خوش مفتی و مجانی به کسی داده نمیشود و به قول آقای مهندس همه در حال پرداخت هزینه های جور واجور هستند که روزی به حال خوش برسند. واقعیت این است که خداوند، هستی ،سیستم کائنات قصد این که حال کسی را بگیرند ولی به یک نفر دیگر هر چه خواست بدهند، نه، در واقع اگر در وضعیت خوبی نیستیم و حالمان خوش نیست این نتیجه عملکر خودمان است و در باغچه ما چیزهایی که خودمان کاشته ایم روئیده! مثلا تخم ریحان کاشته ایم ولی انتظار گل رز داریم. پس برای رسیدن به حال خوش باید مراحلی را طی کنیم تا به آن دست یابیم که در کل به آن تزکیه و پالایش میگویند ولی باتوجه به وضعیت و تلاش هر کسی دست یافتن به آن، زمان میبرد و برای یک نفر ممکن است سه ماه، یکسال یا چند سال  دیگر باشد...

برای رسیدن به حال خوش چند مرحله نیاز است:

۱-حسابمان را  با خودمان صفر کنیم یعنی خسارتهایی که به خود زده ایم را جبران کنیم، ما همسفران خیلی به خودمان بده کاریم، هم به جسم و هم روانمان زیرا با تفکراتی که داشتیم خیلی مشکلات را درست کردیم و باید جبران کنیم تا به حال خوش برسیم.

۲-از طرف ضد ارزش ها دوری کنم وبه طرف ارزش ها حرکت کنم.

۳-خدمت کنیم و خدمتگزار باشیم  و تمام هستی را دوست داشته باشیم.

۴- کم کم فاصله گرفتن از جهل و نادان و به دست آوردن دانایی؛ سعی کنیم  چیزی را که یاد می گیریم، عمل کنیم به آن  (کسی که اطلاعش بالا باشه و استفاده نکند، هر روز آگاهیی اش بالا میرود ولی میشود مثل یک آگرمکنی که هی درجه اش بالا و بالاتر میرود و آب به جوش می آید ولی از آب گرم  آن استفاده نمیشود و در نتیجه منفجر میشود!
 

۵-در زمان حال زندگی کردن را یاد بگیریم (هنر در حال زندگی کردن را یاد بگیریم و همواره با داشته ها شاد باشیم.خانم نجمه:
تا زحمت نکشیم و راه درست نرویم به اون چیزی که می خوایم نمی رسیم. این قدر باید بیایم و بریم تا جایگاه عشق و محبت را درک کنیم و بتوانیم به آن حال خوش دست پیدا کنیم. من حال خوش الانم را مدیون کنگره و کمک راهنمام هستم که مثل کوه پشتم ایستاده اتفاقی که امروز برای مسافر من افتاد وقتی وارد خونه شد با صورت خونین که بر اثر افتادن دستگاه بالا بر روی سر ایشون، اگر آموزش های اینجا نبود من نمی توانستم تحمل کنم ولی با آموزشهایی که گرفتم این چند وقت توانستم آرامش کنم و دلداریش بدهم.


خانم زهرا:
مدتی نمیتوانستم به کنگره بیایم و روزهای سه شنبه دلگیر میشدم که نمی تونستم بیام اینجا را مثل یک خانواده می دیدم. من هم دانایی و تجربه را مدیون کنگره وبچه های لژیون میدونم. گوش کردن حرف راهنما وفکر کردن روی صحبت های ایشون و انجام دادنش می تونه حال خوش را به من بده

خانم زهره: هرچه حال خوش دارم از کنگره است و مدیون کنگره ام .چند وقت پیش با خودم می گفتم چقدر خوشحالم که دیگه مشکلات تموم شده و دیگه مشکلی نمی بینم تا اینکه مشکلی پیش اومد تازه متوجه شدم که تا اون روز فقط آموزش ها رو‌گوش می کردم و عملی در کار نبود ولی

باید به آموزشها عمل کرد.


خانم فاطمه: بالا بردن دانایی توسط آموزش همراه با عمل می توان حال خوش را به دست آورد.خانم سحر در ادامه  صحبت فرمودند که اضلاع مثلث تاریکی سه چیز است:

۱-وسوسه ( وسوسه و نیاز باهم فرق دارد و وسوسه با انجام عمل معکوس و البته زمان درست میشود و از بین میرود ولی نیاز با زمان هم از بین نمیرود.مثلا در بیرون از کنگره کسی که بعد از ترک دوباره مواد مصرف میکند میگویند وسوسه شده ولی در کنگره که سیستم شبه افیونی را شناختیم میدانیم که به خاطر نیازش هست که مواد میزند و باید درمان شود. گاهی هم خودمان درست لحظه ای که میخواهیم به کنگره بیاییم احساس خواب آلودگی میکنیم ولی شب قبل را درست خوابیدیم و پیش خودمان فکر میکنیم که چه خوب است که بخوابم و زیر کولر خنک شوم و برای چه بروم توی اون گرما و بعد این فکر به ذهن بیاید که بعد یه بهانه ای برای راهنمایم می آورم و این نیروی بازدارنده و وسوسه است و همین که معکوسش عمل کنید حل میشود و سریع لند شوید و حاضر شوید و این وسوسه از بین میرود.


۲-عصیان: یعنی سرکشی یعنی زمانی که خواسته ای که میدانیم معقول است را رد میکنیم مثلا راهنما چیزی برای خودمان میگوید و آن را رد میکنیم

۳-نسیان ( به معنای فراموشی است مثلا میخاهم کار مثبت یا خواسته معقول و درستی را انجامش دهم ولی از ذهنم خارج میشود و  انسانها خیلی فراموش کارند. گاهی  یادمان میره که چه شرط و قرارهایی بوده که وقتی مشکلمون حل شده قرار بوده  انجام بدیم مشکل حل شده و انجام ندادیم .یادمون میره که با چه حال بدی به کنگره اومدیم و حاضر بودیم که تمام زندگی مان را بدهیم که اعتیاد و مشکلاتمان حل شود ولی یادمان میرود و حتی برای کمک کردن به زمین یا سبد دستمان میلرزد. فراموش می کنیم که آقای مهندس، راهنما و کنگره و...چه خدمت هایی به ما کردند تا حال مون خوب بشه )

خداوند در قرآن ۴۵بار در مورد فراموشی و نسیان اشاره داشته و جالب این است که  ۳۷ مورد آن در باره انسان است و آقای امین میگویند: اگر من بعضی مطالب را از یاد نبرم بعضی مفاهیم را به یاد نخواهم آورد.

جلسه با دعای اعضای لژیون راس ساعت 20:30 به پایان رسید .


موضوع جلسه آینده: سی دی شهر وجودی (آقای مهندس )

نویسنده : همسفر فاطمه


طبقه بندی: گزارش لژیون، 
[ جمعه 12 خرداد 1396 ] [ 09:16 ق.ظ ] [ همسفر فاطمه شفیعی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب