❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ
ابر برچسب ها


به نام خدا


لژیون نوای عشق به استادی خانم سحر و همسفران سفر اول و دوم بادستور جلسه سی دی نا مردمی ها از آقای مهندس و با کنفرانس خانم نجمه در تاریخ 96/2/19 راس ساعت ۱۸:۴۵شروع به کار کرد.در واقع ریشه نامردمی ها خود ما هستیم و اعمال و رفتارمان. انسان زمانی که باجهل خود مشکل برای خود میسازد و از مسیر خارج میشود دچار عدم تعادل  میشود اما حواسش نیست که مشکلاتش حاصل عملکرد خودش است و اگر توجه کنید به حالت دستمان، خواه، ناخواه زمانی که انگشت اشاره را به نشانه مقصر دانستن دیگران به سمتشان میگیرم  سه انگشت کناری اش به سمت خودمان برمیگردد، هر جایی که کارهایمان و حتی صحبتهایمان بر اساس تفکر و تعقل نباشد قطعا مشکل ایجاد خواهیم کرد، اما همیشه صورت حق به جانب میگیریم.


خانم سحر : خدا را شکر می کنم وبسیار سپاسگزار و شاکرم که تو فیق به من داده شد تا در کنار شما باشم. تشکر میکنم ازتون بابت لطف هایی که به من داشتید و مخصوصا نوشته هایی که من را خیلی دلگرم کرد، در واقع این توفیق برای من هست و خوشحالم که عزیزانی چون شما در مسیرم قرار گرفت و شکر که میتوانیم از هم آموزش بگیریم.چند نکته را هم برای افراد لژیون متذکر شدند که بچه ها حتما کارت عضویت داشته باشند و در صورت نداشتن حتما پیگیری کنند، درمورد اهمیت ورزش، سهیم بودن در کمک به زمین و مراسم ماه رمضان،گوش کردن به پیامهایی که مرزبان قرائت میکنند و نینداختن پولهای کهنه و پاره در سبد کنگره...
حتما سعی کنید صحبتهای روزهای چهارشنبه آقای مهندس را گوش بدهید یا بخوانید و آقای مهندس  این هفته در مورد نحوه معرفی استاندارد و صحیح فرمودند که از بسم الله الر حمن الرحیم استفاده نکنند یا به نام خدا و یا چیزهای دیگر استفاده نکنند و کاربرد انها باید در جای خودش باشد و به طور مثال تنها بگوییم: سلام دوستان سحر هستم یک همسفر.

بعد از آن از بچه هایی که در آزمون روز پنج شنبه شرکت کرده بودند خواستند که از حس خود بگویند.

خانم زهره: تنها باید بگویم با انرژی رفتم و بعد از امتحان هیچ خستگی نداشتم و با انرژی برگشتم و تنها خیلی خوشحال بودم که در امتحان شرکت کرده بودم و حس خوبی داشتم.

خانم رویا: حقیقت این است که با انرژی و نشاط و بدون استرس رفتم ولی وقتی برگشتم خیلی ناراحت بودم که چرا بیشتر تلاش نکرده بودم که بتوانم جواب ها بهتر بنویسم ولی در کل خوشحالم که در این ازمون حضور داشتم.

خانم فاطمه: استرس زیاد داشتم ولی در کنارش  حس خوب و خواسته هم داشتم ، هرلحظه موقع امتحان حس میکردم در حضور آقای مهندس امتحان میدم اموزشی که گرفتم در این آزمون این بود که بعد از تفکر باید حرکت کنم.

خانم سحر: خیلی در مورد این آزمون صحبت کردیم و صحبتهای آقای نیک سیر در شعبه شیخ بهایی رو میخوندم و در مورد بچه هایی که در این آزمون شرکت کردند فکر میکنم این صحبت ایشان کفایت میکند که قبول شدن یا قبول نشدن زیاد مهم نیست، هرکسی به اندازه خواست و تلاشی که داشته پاداش خود را میگیرد که پاداشش آن اطلاعاتی است که کسب کرده و باعث تغییرش شده است .

اما دستور جلسه لژیون؛ سی دی نامردمی ها

ابتدا خانم فاطمه پیام زیبای سی دی نامردمی را خواندند؛


در ادامه خانم نجمه سی دی نامردمی ها را کنفرانس دادند:

سلام دوستان نجمه هستم یک همسفر؛ بسیار سپاسگزار از خانم سحر که کنفرانس این هفته را به من دادند تا برای رسیدن به جایگاه های بالا بتوانم تلاش کنم. آقای مهندس در این سی دی می فرمایند که هر انسانی در زندگی اگه به مشکلی بر می خوره به جای اینکه فکر کنه و راه حل درست پیدا کنه، مدام دیگران را مقصر میداندو دنبال مقصر میگردد، من خودم در زمان مصرف مسافرم همیشه می گفتم مقصر پسر عمه ات بود که تو را معتاد کرد و او را مقصر اعتیادمسافرم میدانستم، این اشتباه من بود که حالا متوجه شدم خواسته خودش بود و دعوت نامه  مصرف مواد را که برای کسی نمی فرستند و 90 درصد مشکلات را خودمان درست می کنیم .و۱۰درصد اجتماع و دوستان و دیگران ممکن است نقش داشته باشند!

اشتباهات وقضاوت های  ما از جهل ماست .مثلث دانایی عبارتند

-آموزش 

-تجربه 

-تفکر

که هر کدام از این اضلاع که  رعایت نشود برای خودمان فاجعه و مشکل به بار میاریم.

 

خانم نجمه ادامه دادند که در زمان صحبت کردن باید سه پارامتری که آقای مهندس ترسیم کردند رعایت بشه

۱-زمان مناسب

۲- مکان مناسب

۳-کلام مناسب 


اخلاق بعضی از انسانها در ساعت های خاص روز با هم فرق میکنه مثلا در موقع غذا خوردن ، گرسنگی ،رانندگی یا موقع خواب یا بیدار شدن زمانی است که شاید برای بعضی ها گفت وگو کردن یا آموزش غیر ممکنه ،در نتیجه رسیدن به هدف و خواسته امکان  پذیر نیست.

درکنگره هم آموزشی که راهنما به رهجو میدهد و یا نوع حرف زدن رهجو ها با هم باید طبق قوانین باشد.


در مورد معتادان قدیم نوع مصرف و مکان و اندازه ثابت بود و حتی به موقع کار می کردند و به کار خود میرسیدند، استراحت می کردند، خواب و مصرف شان هم قانون داشت . ولی الان بعضی ها شب تا صبح بیدارند، مواد استفاده می کنند و صبح که وقت کاره می خوابند!
ما همیشه در حال فرار از واقعیت ها هستیم و نمی خواهیم که باور کنیم خودمان در به وجود آوردن مشکلات نقش داریم. در ادامه خانم نجمه توضیح دادند که تا حالا سه نوع دارو برای درمان اعتیاد در دنیا وجود دارد.

-       متادون

-       بوپرنورفین  (B2)

-       اوپیوم تینکچر ) OT

 روش درمان در کنگره با شربت اوپیوم تینکچر است  که اگه قرار باشه رهجو حرف راهنمایش را گوش نکنه و هر جوری که خودش دوست داره عمل کنه به در مان نمیرسد.
 واقعا باید سپاسگزار خداوند باشیم بدانیم که با حال خراب میایم و باحال خوب میریم . گره ای که به آسانی باز میشود را با سختی باز نکنیم . یک کارگر ساده اگر کارش را دوست داشته باشه صاحب کارش هم خوبه خودش هم به درستی کار میکنه و این انسان موفق میشود، دیدگاه باید درست باشه و کسانی را که ما به عنوان الگو قرار میدهیم و یک جاهایی هم از شون دفاع می کنیم یا به خاطرشان  در  حد دعوا پیش میرویم تنها نباید فقط به حرف باشه  و باید در عمل نشون بدیم که دوستاران انهاییم  و پلیمان را درجای پای آنها بگذاریم.
برای بالا رفتن اطلاعات درونی، باید آموزش ببینیم که در کنگره توسط مطالعه صورت می گیره ترس نداشته باشیم و برای تغییر باید جلو برویم تا سنگ ها شکافته بشه.  در آخر سی دی هم گفته شده که نمیشود بگوییم که ما از نوادگان کوروش هستیم و هرجا که میرسیم آشغال بریزیم.

خلاصه ای کوتاه از مشارکت دوستان:

خانم زهره: من قبلا خودم توی آینه نگاه می کردم ولی نگاه من این بود که دیگران را مقصر بدانم شکوه و شکایت می کردم .از زمان ،مکان و موقعیت چیزی سر در نمیوردم .

خانم رویا: در زمان مصرف مسافرم چون آموزش ندیده بودم زمان خماری و نشئگی را درک نمی کردم  و در مقابل خواسته هایم جواب منفی میشنیدم یا شوهرم از دستم ناراحت میشد ولی حالا انرژی و شادی را در زندگی حس می کنم.

خانم فاطمه:  برداشت من ازاین سی دی این که همیشه باید هر کاری یا حرفی که می خواهیم انجام گیرد برگردیم به وادی اول فکر کنیم که زمان و مکان و شرایطش چگونه باشد، طرز صحبت کردن ما با مسافر و فرزندانمان موقعی اثر گذاره که  طبق مثلثی که آقای مهندس فرمودند ترسیم کنیم.

خانم سحر: آقای مهندس در کتاب حال خوش اشاره به این نکته دارند که نمیدانیم هر بلا و مصیبتی بر سرما نازل میشود ، نتیجه اعمال خودمان است که با دستهای خودمان این بلا و مصیبت را برای خودمان نازل کرده ایم. اما انسان اصولا خودش مشکل بوجد می اورد اما طلبکار دیگران میشود .ما انسانها همیشه دنبال مقصر جلوه دادن دیگران، هستی و روزگار هستیم.

اقای مهندس در این سی دی وقتی دیالوگ هار ا میخوانند که مربوط به سال 75 میباشد و جمله ای که شاگرد به استادش در آن زمان درمورد نامردی ها و نامردمی ها گفتند را درست نمیدانند و دیدگاهشان کاملا فرق کرده است و الان به خودشان این حق را نمیدهند که خودشان مشکلات را به وجود اوردند ولی از نامردمی ها بگویند!

در واقع ریشه نامردمی ها خود ما هستیم و اعمال و رفتارمان. انسان زمانی که باجهل خود مشکل برای خود میسازد و از مسیر خارج میشود دچار عدم تعادل  میشود اما حواسش نیست که مشکلاتش حاصل عملکرد خودش است و اگر توجه کنید به حالت دستمان، خواه، ناخواه زمانی که انگشت اشاره را به نشانه مقصر دانستن دیگران به سمتشان میگیرم  سه انگشت کناریش به سمت خودمان برمیگردد، هر جایی که کارهایمان و حتی صحبتهایمان بر اساس تفکر و تعقل نباشد قطعا مشکل ایجاد خواهیم کرد، اما همیشه صورت حق به جانب میگیریم.

به عنوان مثال وقتی در کنگره حرکت و تلاش مان درست و طبق اصول و قوانین کنگره باشد و در جهت هدف باشد که به نتیجه میرسیم اما زمانی که خارج از این باشد شروع میکنیم به مقصر جلوه دادن کنگره و راهنما و مسافر و ... در صورتیکه کوتاهی خودمان بوده که نتیجه نگرفته ایم.

گاهی مینشینیم و فقط از همه چیز و همه کس شکایت میکنیم، درصورتیکه باید به خودمان مراجعه کنیم و دنبال گریزگاه نباشیم.

جلسه با دعای اعضای لژیون راس ساعت ۲۰به پایان رسید.

دستور جلسه هفته آینده :حرمتهای کنگره و سی دی بیان با کنفرانس خانم زهره

niniweblog.com


 

نگارش: همسفر فاطمه
ویرایش: مدیر وبلاگ

وبلژیون نوای عشق


 

 
طبقه بندی: گزارش لژیون، 
[ جمعه 22 اردیبهشت 1396 ] [ 10:28 ق.ظ ] [ همسفر فاطمه شفیعی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب