درباره من
خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

جستجو در وبلاگ
تاریخ: جمعه 13 اسفند 1395 08:10 ب.ظ


خلاصه  سی دی تشکیل لژیون از آقای مهندس

شروع کارکنگره با  مشکلات  همراه بود. مشکلات بزرگترین راهنما یان گنکره بودند که باعث پیشرفت شدند. غم اندوه ها با عث بد بختی نیستند .بعضی وقت هاانسانها را با بالاترین نقطه یا پایین ترین نقطه پرت می کند.( سقوط یا صعود) است. مهم این است که دید  ما به مشکلات چگونه است .متمر کز شدن وفکر کردن روی مشکل مجهول راه های زیادی را بوجود می آورد.وبستگی به انسا نها دارد که کدام راه حل را انتخاب کنند.در هنگام مشکل ترس ها وغمها می تواند انسان را کاملا بهم بریزد .وباعث شکست شود.یا ممکن است از آن مشکل درس گرفته شود.

مشکلات برای کنگره  رحمت و راهنما بودند.وباعث بوجود آمدن لژیون شدند اهمیت فراوان پیدا کردند.وپایه واساس کار کنگره شدند.این کار از هیچ جای دنیا الگو برداری یا کپی نشده است.در هر گروه درمانی که نگاه کنیم. لژیون ندارند.لژیون یک کلمه فرنگی است.ودر فرانسه از آن استفاده می کردند.لژیون یک واحد جنگی است.که یونانیان ورومیان در جنگ  برای پیروز شدن استفاده می کردند.آن زمان ها که جنگ مثل حالا با توپ وتانگ وتفنگ نبود به صورت شمشیر ،خنجر ونیزه بود . فقط از روبرو می توانستند متوجه یورش باشند برای همین که مراقب پشت ،سمت راست وچپ خود با شند. تصمیم گرفتند گروهی به شکل دایره ،مثلث ومربع به فرم نظامی در بیا یند تا بتوانند هوای یکدیگر را داشته باشند وبه این صورت قدرتشان  دو الی سه برابر بیشتر می شد.

سوال :چرا  وبرای چه در گنکره لژیون  تشکیل شد؟ 
جواب :   حدود یک سال بعد از تشکیل کنگره راهنماها بعد از جلسه عمومی برنامه ها را به رهجوهاشون میدادند.بعد گروهی بعد از خوردن چای می موندند وچون  حالشون خوب نبود وبر اثر سر وزبانی که داشتندآداب ومعاشرت جمع کردن نخاله ها را خوب بلد بودند. ودر گروه های مختلف یا با هم عرق می خوردند یا با هم شیره مصرف می کردندوکارهای ضد ارزشی دیگرچون در کنار کشتزارها بلافاصله علف های هرز شروع به رشد ونمو می کنند.واین کار باعث عدم آسایش بچه های دیگر می شدند.آن زمان هم هنوز کمیته انضباطی وجود نداشت.که تکلیفشون معلوم شود اگر خواستند بیرونشون کنند باید چقدر انرژی صرف این کار شود .شاید گروه دیگری هم می آمدند بدتر از اینها آقای مهندس با سه الی چهار نفر دیده بان که داشتند مشورت کردند وتصمیم بر این شد که بعد از جلسه عمومی لژیون تشکیل بشه که کسی بیکار وآزاد نباشد که بتوانند درد وسر درست کنند.غیر از تازه واردین که اونا هم بعد از سه جلسه وارد لژیون شوند.آقای مهندس با تفکر صحیح تشکیل  باندی دادند که به صورت گروهی انسانهای صالح بتوانند عمل سالم انجام دهند. ونام این گروه را  گذاشتند لژیون وکسانی که علم کنگره را داشتند با دادن امتحان توانستند در این گروه خدمت کنند.

.در لژیون رهجوها هوای یکدیگر را دارند واز هم محافظت می کنند . اگر رهجو یی بخواهد کج برود یا مورد  طعمه قرار بگیرد فورأ   هم لژیونی ها به کمک راهنماشون می گند وجلو این کار گرفته می شود .این کار باعث شد راندمان کار کنگره دو الی سه برابر افزایش  پیدا کند.حتی بر اثر کمبود جا به راهنماها  اجازه داده شد که می توانند در پارک ها ومکانهای عمومی لژیون تشکیل بدهند که خیلی لذت بخش بود در کنار طبیعت بعضی از پارک ها بعد ها  تبدیل به شعبه شد .وقوی هم شدند.یکی از مسائل عمده ومهم لژیون ها این است که هر رهجویی که بخواهد راهنمایش را عوض کند  به تنهایی نمی تواند تغییر راهنما دهد .باید اول برود با مرزبان کشیک صحبت کند بعد از چند مورد اگر واجد شرایط بود آن موقع مرزبان او را به لژیون دیگر معرفی می کند .
شرایط عوض کردن لژیون ( کمک راهنما )
1- مدت دو ماه در لژیون بوده باشد.
2-اولین بارهست که می خواهد راهنما عوض کند.
3- ۳-در زمان سقوط آزاد نباشد 

ظرفیت  رهجودر لژیون: راهنما ی آقایان مسافر( شال آبی )تعداد۱۶نفر
کمک راهنمایان آقایان مسافر           ( شال نارنجی )             تعداد ۱۴ نفر
راهنما همسفران                         ( شال آبی )                  تعداد ۱۲ نفر
کمک راهنما                             ( شال نارنجی )             تعداد ۱۰ نفر
راهنما وکمک راهنما ها نباید بیش از تعداد رهجو بگیرند.وقتی ظرفیت لژیون به اندازه هست باید راهنماها سر شالشان را  رو دوششان بیندازند به نشان بسته بودن لژیون وهمچنین  لباس سفید ،مرتب ومنظم به جلسات بیاند .غیبت نداشته باشند.ظاهر قضیه که همان پوشش هست را باید رعایت کنند.وبرای تربیت رهجو قوانین کنگره را رعایت کنند.اگررهجویی برای تغییر لژیون وانتخاب کمک راهنما راهنمای جدید به خاطر رودر واسی با کمک راهنمای قبلی رهجو را قبول نکند .ویا به هر دلیلی لژیون او تا سه ماه بسته خواهد شد.برای عوض کردن لژیون نباید کاری بسیار سخت ودشواری همراه با دغدغه باشد.رهجو راهنما را انتخاب می کند نه راهنما رهجو را 
در آخر صحبت های آقای مهندس: چند سوال وپرسش در مورد لژیون وکمک راهنما مطرح شد.
1- آیا رهجویی که  زمان معین شده به در مان نرسیده می تواند  لژیونش را عوض کند؟ بله
2- آیا کسی که خودش کمک راهنماست ولژیون دارد می تواند راهنمایش را عوض کند؟ خیر


نویسنده : فاطمه شفیعی 


موضوع: گزارش لژیون،

ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :