❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀نــــوای عشـــــق❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ به نام نامی عشق


روز دوشنبه درتاریخ 95/10/27  لژیون نوای عشق ( لژیون سوم ) با دستور جلسه «ادامه  سی دی حرف و عمل 1و2» به استادی خانم سحر و دبیری همسفر نجمه  با جمعی از دوستان سفر اول و دوم ، راس ساعت 17 شروع به کار نمود. 

ابتدا دبیر جلسه خانم نجمه گزارشی از عملکرد لژیون در هفته گذشته را قرائت نمودند و در ادامه در مورد دستور جلسه مشارکت کردند؛ غیبت و تجسس و ظن بد کار زشت و کریحی است و اگر با کسی مشکل داریم با خود شخص در میان بگذاریم، یعنی آنقدر شجاعت داشته باشیم که رو در رو با او در مورد مشکلمان صحبت کنیم و حرمتها و قوانین کنگره را باید رعایت کنیم ، در مورد کسانی که در کنگره کار خلافی انجام میدهند قضیه فرق می کند مثلا فردی در کنگره شیشه می فروشد باید کسی که از این موضوع خبر دارد اطلاع دهد. آقای مهندس می فرمایند ما باید از طبیعت الگو بگیریم و خاصیت بعضی از حیوانات در انسانها هم هست مثلا مار یا موزی بودن مانند موش، درنده بودن مانند شیر.

شکلک های محدثه


آقای مهندس در مورد آبیاری قطره ای و غرقابی توضیح دادند؛ درختی که چندین سال است به روش غرقابی آبیاری می شود را نمی توان در کوتاه مدت به آبیاری قطره ای عادت داد و این کار زمان می برد، افرادی که از همه نوع مواد و از مواد زیادی استفاده می کنند زمان می برد تا به شربت ot عادت کنند، ولی امکان پذیر است.

خانم مریم : در حیوانات حرف و عمل یکی است، یعنی ظاهر و باطنشان یکی است ولی در انسانها صور پنهان و آشکار شان فرق میکند ممکن است ظاهر زیبایی داشته باشند ولی از درون خیلی بهم ریخته هستند و خصوصیات حیوانات را دارند برای همین خیلی سخت است برایشان تا حرف و عملشان یکی باشد که اگر حرف و عملشان یکی شود به خط سوم که رستگاری است میرسند.

خانم سحر : بله، اگر دو خط حرف و عمل یکی شود، خط سوم یعنی رستگاری پدید می آید.

خانم زهره : آقای مهندس فرمودند نیروهای مثبت همیشه حرف و عملشان یکی بوده و فرمودند که آیا نیروهای منفی حرف و عملشان یکی است؟ جواب دادند خیر فقط افراد یمین و سابقون هستند که حرف و عملشان یکی است چون شیطان به زیباترین شکل ممکن وارد افکار و اندیشه می شود و نمی گذارد حرف و عملشان یکی شود. مبارزه با این نیرو بسیار سخت است.

خانم سحر : چرا مبارزه با این نیرو بسیار سخت است؟

 همیشه دو نیروی روح و جن در درون ما در حال القا هستند و زمانی که میخواهیم از طرف ضد ارزش به سمت ارزشها برویم، در واقع جن ما را احاطه کرده و در یک جدال هستیم، گاهی اوقات جن تسلط پیدا می کند و می شود صاحبخانه و ذره ذره تو را بیرون می اندازد و زمانی که شروع به حرکت در صراط مستقیم میکنید، در واقع داری اختیار خانه ات را پس میگیری و در جدال هستی ولی این جدال قابل روئت نیست و زمانی که به تکامل می رسید دوباره صاحبخانه می شوید و گاهی انقدر در کارهای ضد ارزشی غوطه ور شدیم که ضد ارزش در ما به یک ساختار قوی تبدیل میشود. آقای مهندس میگویند بعضی ها از جن میترسند ولی گاهی خودمان جن هستیم! همینطور که ذره ذره از دروغ و غیبت و ضد ارزشها دوری می کنید این ساختار فرو میریزد و ساختار جدیدی ساخته می شود برای همین است که میگویند تزکیه و پالایش کار سختی است و این ادامه دارد تا وقتی انسان کامل شود.

خانم فاطمه: من از این سی دی درس زیادی گرفتم و تجربه ای که دارم این است که چند روز پیش برای جلسه ای به مدرسه دخترم رفته بودم وقتی از معلم دخترم ، اوضاع درسی فرزندم را پرسیدم ایشان که از جای دیگری ناراحت بودند، جلوی مادران دیگر برخورد بدی با من داشتند که من بسیار ناراحت شدم و خواستم راجع به این موضوع با مدیر مدرسه در میان بگذارم ولی به یاد سخن آقای مهندس افتادم که باید با خود فرد در میان بگذارم ، فردای آن روز به مدرسه رفتم ، معلم با روی باز از من استقبال کرد و معذرت خواهی کردند و من هم از اینکه با مدیر یا با مادر دیگری در میان نگذاشته بودم و باعث غیبت و ظن بد دیگران نسبت به معلم نشده بودم حس بسیار خوبی داشتم.


 خانم سحر: بله آقای مهندس در این سی دی می فرمایند اگر با کسی مشکل دارید انقدر جرئت داشته باشید و با خود فرد در میان بگذارید،ظن بد این است که راجع به دیگران فکر بد بکنیم، و این ممکن است کلامی نباشد و ذهنی باشد که باید از آن بپرهیزیم چرا ؟ چون گریبانگیر خودمان می شود، حالا چه ذهنی باشد و چه به زبانمان بیاید. برای هر موضوعی یک صور پنهان است و یک صور آشکار که ما همیشه ظاهر قضایا را می بینیم و قضاوت می کنیم، گمان بد از تجسس کردن می آید و تجسس از جهل می آید، یعنی نمی دانی اگر می دانستی، این کار را انجام نمیدادی.

من قبل از اینکه درباره کسی قضاوت  بکنم با خودم می گویم ممکن است پشت این قضیه چیز دیگری باشد و این همه چیزی نیست که من فکر میکنم. حضرت مسیح میفرمایند:

اگر می خواهی قضاوت نشوی ، قضاوت نکن.

  زمانی که دارید غیبت یا قضاوت می کنید یعنی دارید امضا می دهید که دیگران پشت سرتان غیبت یا قضاوت کنند.

گاهی اوقا هم ظاهرا غیبت نمیکنیم اما شنونده های خوبی هستیم که اجازه می دهیم دیگران غیبت کنند؛

مستمع صاحب سخن را بر سر ذوق آورد.

اگر انسان خودش را و ناخالصی های درونش را از بین ببرد، نا خود آگاه رابطه هایی که باعث غیبت یا کار ضد ارزشی می شد کم و کمرنگ میشود و کنار می روند، زیرا به واسطه وجود ناخالصی های این چنینی است که در اطراف ما هم چنین انسانهایی هستند و یا کنار ما این حرفها را میزنند.

 در سی دی حرف و عمل آقای مهندس میگویند، عقاب لانه اش را جایی می سازد که هیچ  موجودی نتواند به آنجا دسترسی داشته باشد، جاهایی که غیر قابل نفوذ باشد و عقاب حیوانی نیست که به راحتی شکارش کنند اما ما انسانها چی؟ وقتی فردی به خودش اجازه می دهد که در زندگی ما دخالت کند، ما اجازه میدهیم که ما را ویران کند و یا ما سریع بهم میریزیم، این یعنی قابل دسترسی هستیم برعکس عقاب!

در کتاب حال خوش آقای مهندس می فرمایند ضد ارزشها مانند بذر هستند که در همه جا پاشیده می شوند و به دنبال بستر خوبی میگردند که بتوانند در آنجا رشد کنند و گاهی میایند ما را پیدا می کنند، حالا این بستگی دارد که ما بستر مناسبی باشیم یا نه! البته بذرهای نیکو و خوب هم پاشیده میشود ولی به درون ما بستگی دارد.

گاهی کسی موفقیتی کسب کرده و در ظاهر می گوییم خدا را شکر و در باطن چیز دیگری میگوئیم و خوشحال نمیشویم و یعنی صور آشکار و پنهانمان یکی نیست و وقتی ما از شادی و موفقیت دیگران شاد می شویم یعنی یک کاری انجام داده ایم .

و در پایان لژیون با دعای دوستان به پایان رسید.


زیباساز

 

دستور جلسه هفته آینده: وادی ششم و سی دی مشکل


نگارش: همسفر مریم شفیعی
تنظیم: مدیر وبلاگ
وبلژیون نوای عشقطبقه بندی: گزارش لژیون،
[ شنبه 2 بهمن 1395 ] [ 01:18 ق.ظ ] [ همسفر مریم شفیعی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :