درباره من
خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

جستجو در وبلاگ
نویسنده :همسفر سحر
تاریخ: پنجشنبه 30 دی 1395 01:31 ب.ظ

روز دوشنبه درتاریخ 95/10/27 جلسه هشتم از دور دوم کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران نیک آباد ، با دستور جلسه « فرق عمل سالم با عمل به ظاهر نیک »به نگهبانی همسفر شهلا ، استادی همسفر ناهید و دبیری همسفر سحر، رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.وقتی من همسفر به کنگره می آیم، این یک عمل سالم است ولی اگر آموزشها را عملی نکنم و درمنزل به مسافرم گیر دهم، به کنگره آمدن من می شود عمل به ظاهر نیک.                                                                                                                                                                

استاد محترم اینگونه آغاز نمودند:

خیلی خوشحالم که این جایگاه را تجربه میکنم و امیدوارم بتوانم جلسه پر باری داشته باشم. کنگره 60 معتقد است به عمل سالم و وقتی عملی سالم است که پندار و گفتار و کردار ما سالم باشد و نتیجه آن به خیر ختم شود. وقتی ما کاری را انجام دهیم ممکن است به دنبالش شری برای خودمان و دیگران داشته باشد در صورتی که هدف ما خیر هم هست ولی نتیجه عکس میدهد.
ظاهر عمل سالم همیشه خوب و زیبا نیست، مانند تنبیه فرزندانمان ولی نتیجه آن خیر است. در کنگره حرمتها و قوانینی است که اگر آنها را انجام دهیم، عمل سالم است؛ به عنوان مثال در کنگره با نام کوچک یکدیگر را صدا می زنند که اگر از الفاظ و القاب دیگر استفاده شود، فرد دچار منیت می شود و آموزشها را خوب دریافت نمی کند. تشخیص عمل سالم از عمل به ظاهر نیک بستگی به  شناخت و آگاهی و علم و دانش ما دارد. وقتی من همسفر به کنگره می آیم، این یک عمل سالم است ولی اگر آموزشها را عملی نکنم و درمنزل به مسافرم گیر دهم، به کنگره آمدن من می شود عمل به ظاهر نیک. برای انجام دادن عمل سالم به معرفت نیاز داریم، معرفت یعنی شناخت و آگاهی که بدانیم کجا و چه وقت، چه کاری انجام دهیم و این یعنی تعادل و عدالت که این سه پارامتر (عمل سالم، عدالت، معرفت) مثلث کنگره 60 را تشکیل میدهد. در پایان اگر ما اعمالمان سالم باشد به آرامش و آسایش می رسیم.


نکات مهم مشارکت همسفران در باب دستور جلسه:

در این دستور جلسه، از کلمه فرق استفاده شده که یعنی یک تفاوتی بین عمل سالم و عمل به ظاهر نیک است که ما باید با شناخت و آگاهی آن را تشخیص دهیم.

از وادی اول تا چهارم تفکر صحیح را می آموزیم و این وادی دقیقا به دنبال وادی پنجم آمده، یعنی ما پا در عرصه عمل می گذاریم و چیزهایی که در کنگره یاد گرفتیم را به عمل در می آوریم و باید به مرحله تشخیص برسیم که کجا عمل سالم است و کجا عمل به ظاهر نیک است.

ما باید از چیزهای کوچک  و پیش پا افتاده شروع کنیم، به عنوان مثال نوشتن سی دی برای مسافرمان که برای دلسوزی و شاید هم کمک به مسافرمان این کار را انجام می دهیم که این کار به ظاهر نیک است، شاید هم پایین تر از عمل به ظاهر نیک و یک مسئله دیگر مسئله نه گفتن است که ما باید بتوانیم در جایی که لازم است ، نه بگوییم و آرامش زندگیمان راحفظ کنیم، بعضی از مواقع کمک راهنما به ما می گوید نه و ما نباید ناراحت شویم، چون اینگونه تشخیص می دهد که این عمل کاملا سالم است.

هر مطلبی نیاز به یک پیش نیاز دارد و گاهی اوقات کاری را برای کسی انجام میدهیم و می گوییم او را دوست داریم ، میخواهیم کمکش کنیم ولی نتیجه ای که می دهد نتیجه خوبی نبست. محبت باید به اندازه ، به موقع و بلاعوض باشد. قبل از این دستور جلسه نمی دانستیم تفاوتی بین عمل سالم و عمل به ظاهر نیک هست و این دستور جلسه بار آموزشی زیادی برای ما دارد.

آموزش وبلاگ نویسی به همسفراننگارش: همسفر مریم شفیعی
عکس: همسفر نجمه
ویرایش و تنظیم: همسفر سحر
منبع: وبلاگ نمایندگی نیک آباد

95/10/27
موضوع: خدمت گزاران،

ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :