درباره من
خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

جستجو در وبلاگ
تاریخ: شنبه 18 دی 1395 09:32 ب.ظ
به نام نامی عشق

در جهان ما تفکر؛ قدرت مطلق حل نیست بلکه توام با رفتن و رسیدن آن را کامل مینماید.


Image result for ‫دستور جلسه هفتگی‬‎در مورد این وادی و تاثیری که روی من گذاشته باید بگویم اگر بتوانم پله‌هایی که در این وادی در مورد آن صحبت شده را اجرا و عملی کنم در زندگی موفق خواهم شد و دچار مشکل نخواهم شد. از وادی اول تا وادی چهارم چگونه تفکر کردن را و خطوط فکری ما را برای حرکت درست ترسیم می‌کند و اینجاست که مشخص می‌کند که من این آموزش‌ها را چقدر فرا گرفته‌ام و اگر آموزش‌ها را عملی نکردم یعنی چیزی از وادی‌های قبل را هم یاد نگرفته‌ام.


 

من همیشه در مورد هر کاری که می‌خواهم انجام دهم اول تصویرش را در ذهنم طراحی می‌کنم و این کار در مورد حرفه خیاطی برای من بسیار کاربرد خوبی دارد؛ ابتدا در ذهنم، لباس را حتی روی تن فرد مورد نظر طراحی می‌کنم و بعد با نگاه کردن به پارچه مقدار مورد نظر پارچه را تخمین می‌زنم. بعضی از مواقع در مورد مدل لباسی که در ذهنم طراحی می‌کنم برای دیگران توضیح می‌دهم ولی با رفتار آن‌ها می‌فهمم که متوجه نمیشوند، اما وقتی مدل را روی پارچه پیاده می‌کنم و لباس شکل می‌گیرد تازه می‌فهمند که من چه می‌گفتم و آنگاه متوجه منظور من میشوند.

در مورد آموزش‌هایی که ما در کنگره می‌آموزیم نیز همینطور است؛ اگر من به آموزش‌هایی که می‌گیرم جامهٔ عمل بپوشانم، آن موقع است که مشخص می‌شود من در کنگره چه آموخته‌ام و در غیر این صورت مانند گنجی است که در زیر خاک داریم ولی از آن استفاده نمی‌کنیم و در اوج بدبختی زندگی می‌کنیم. آری همیشه فکر کردن و تصویرسازی در ذهن آسان‌تر از عمل کردن است ولی ناگفته نماند کسانی هستند که از این نعمت خدادادی به ندرت استفاده میکنند و مدام در حال کار کردن و خرابکاری و درست کردن آن‌ها هستند. من به این نتیجه رسیدم که قدرت تفکر و تعقل و قدرت عمل، هر دو لازمهٔ حیات ما است و از هر دو در حد تعادل باید استفاده کنیم.

از آنجایی که در کنگره بیشتر روی شناخت خویش تأکید می‌ شود تا بتوانیم دنیای پیرامون خود را بیشتر درک کنیم لذا ما باید اول افکارمان را درست کنیم و وقتی افکار درست شد خود به خود گفتار هم درست می‌شود و به دنبال آن کردار نیز درست می‌شود که نیاز به تزکیه و پالایش هست که اولین قدم برگشت از ضد ارزش‌ها و رفتن به طرف ارزش‌هاست و در ادامه عملی کردن تمامی آموزش‌های جهانبینی کنگره 60 و در ادامه از خداوند می‌خواهم اکنون که آموختم که باید بیاموزم تا بتوانم لایق جایگاه انسانیت باشم، کمکم کند تا بتوانم آموزش‌ها را به عمل درآورم که فکر می‌کنم این بزرگ‌ترین و بهترین رویداد در تمام عمرم خواهد بود.

 

نویسنده: همسفر مریم شفیعی

لژیون نوای عشق

ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :