درباره من
خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

جستجو در وبلاگ
تاریخ: سه شنبه 14 دی 1395 05:20 ب.ظ


لژیون نوای عشق در تاریخ 95/10/13 با دستور جلسه سی دی حرف و عمل با کنفرانس خانم مریم رأس ساعت 17 بعد از چند پیام آموزشی توسط کمک راهنمای محترم خانم سحر عزیز شروع به کار کرد.


خانم مریم : آقای مهندس در مورد ویژگی‌های یاران سمت راست، یاران سمت چپ و سبقت گرفتگان صحبت کردند و گفتند که یکی از ویژگی هایی که  مهم است همه داشته باشند این است که حرف و عملشان  یکی باشد. گروه سمت راست که حرف و عملشان یکی است. گروه سمت چپ حرف و عملشان دوتا است. در حیوانات حرف و عمل  یکی است و چیز پنهانی ندارند چون صور پنهان و آشکارشان یکی است ولی در انسان به خاطر ظاهر و باطنی که دارند و دوست دارند بعضی چیزها را مخفی کنند برای خود مشکل درست میکنند حرف و عمل باید یکی باشد تمام هستی و آفرینش طبق حساب  و کتاب است. از ماه، سال، هفته‌ها، بالاترین و پایین‌ترین نقطه سرما و گرما با اعداد محاسبه می‌شود. ما در کنگره می‌آموزیم حرف را بسنجیم فکر بکنیم که عاقبت چه می‌شود و بدانیم که یک شبه  نمی‌شود در خود  تغییر به وجود آوریم. به گذشته انسان هم بر می‌گردد و به کارهای قبل هم بستگی دارد. اگر حرف و عمل با هم منطبق  نباشد دچار مشکل می‌شویم. به طور مثال اگر دوستم گرفتار است  و من  کاری از دستم برنمی‌آید و الکی بگویم کمکت می‌کنم، پشتت را خالی نمی‌کنم، هر چه پول می خوای  بهت  میدم و این جا  چون حرف و عمل  دوتا می‌شود هم برای خود و هم برای دوستم مشکل درست می‌کنم.در ادامه خانم مریم گفتند: آقای مهندس انسان را تشبیه کردند به عقاب که باید الگوی انسان‌ها  از  طبیعت  باشد؛ و چرا  پرنده ای مثل عقاب؟ چون از تفکر بالا برخوردار است. دید قوی دارد حیوان به کوچکی را از بالا می‌بیند ولی انسان که در زمین زندگی می‌کند شاید متوجه  نباشد. انسان‌ها  مثل جوجه عقاب هستند. حرکت نمی‌کنند تا اینکه با آموزش و علم رشد کنند. شاید در بعد فیزیکی خیلی از چیزها را  درک نمی‌کنند تا اینکه بعد از مرگ و در جهان‌های دیگر متوجه شده و سرعت پرواز حتی بیشتر از جن هم می‌شود. آقای مهندس گفتند: که قتی با کسی مشکل دارید سعی کنید روبرو حرف بزنید نه پشت سر یا به کسی بگویید تا خبر ببرد و روبرو 90 درصد مشکل حل می‌شود. من خودم چندین بار تجربه کردم که وقتی از دست کسی ناراحت بودم دلم می‌خواست با کسی در مورد آن شخص حرف بزنم و در ذهنم تصویر سازی بدی ایجاد می‌شد.

بر اساس پنج حس ظاهر و باطن و حس ششم روبرو شدن با طرف باعث می‌شود که نظرمان عوض شود و بهتر همدیگر را درک می‌کنیم. سعی کنیم از طریق پیام همدیگر را نکوبیم و پیام‌ها در حافظه می‌ماند و بر ضرر خودمان تمام می‌شود. حرمت‌ها ریخته می‌شود حرف‌هایی که شاید در روبرو گفته نمی شد از طریق اس ام اس زده می‌شد. حرف باید از روی حساب وکتاب باشد. حتی داستانی هم که گفته می‌شود باید نتیجه آن چند برابر جذّابتر از خود داستان باشد. من با روش علمی که نتیجه داشته باشد مشکل ندارم  ولی مورد اعتیاد که فکر می کنند به روش سقوط آزاد، کمپ یا زندان درمان می‌شوند من قبول ندارم چون ترک شدند. رسیدن به تعادل نتیجه درمان است. مثل کار کنگره که حال خوب را در رهجوها می‌بینیم و این سندی بدون نقص است. در کنگره روش DST بهترین روش‌های درمان اعتیاد است. ما در کنگره دور هم جمع می‌شویم تا به حال خوب و تعادل دست پیدا کنیم.


و در آخر خانم مریم عزیز پیام هایی که توسط آقای مهندس در سی دی گفته شده بود را خواندند


 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

مشارکت خانم زهره: ما فقط به خاطر اعتیاد دور هم جمع نشدیم به علت اشتباهات گذشته خودمان که مسیر  و جایگاه خود را گم کرده بودیم. نتیجه درمان و سختی، همان رهایی است و قسمتی از سی دی که مربوط به عقاب است برای من خیلی جالب بود که تازه متوجه شدم که چقدر در زندگی بدون تفکر حرف می‌زدم و چه اشتباهاتی را در گذشته انجام می‌دادم.

خانم ناهید:  مگر نمی‌گویند که حیوان عقل  و شعور ندارند و فقط انسان از قدرت تفکر بالا است پس چرا در سی دی از عقاب تعریف شده؟

جواب خانم سحر: روح تنها ویژگی هست که حیوانات فاقد آن هستند و حیوانات اگر تفکر نداشتند که نمی‌توانستند از خود دفاع یا حمله کنند؛ به طور مثال: اگر حیوانی بخواهد به حیوانی حمله کند اول با دقت زمان حمله را بررسی می‌کند فکر می‌کند چه موقع کمین کند چه حیوانی مناسب شکار است و  اینجا از عقاب میگوید که چقدر قدرت تفکر او قوی و تیز بین است.

خانم نجمه: ما قبلاً حرف و عملمان یکی نبود، به کنگره آمدیم تا آموزش بگیریم، در کار دیگران دخالت نکنیم. قبلاً کیش شخصیت شده بودیم. آقای مهندس در این سی دی میفرمایند: جای ما زندان و بازداشتگاه نبود آموزش می‌گیریم که قوانین زندگی را یاد بگیریم و بدانیم که انگشتر زیاد به دست کردن در کنگره، لباس نامرتب، تسبیح ممنوع است.

خانم فاطمه: درمان اعتیاد بر علم نیست برمبنای حرف حساب است. علم می‌گوید اعتیاد درمان ندارد و فقط می‌خواهند مثل بیماری قند کنترل کنند. کسی که به روش سقوط آزاد یا زندان یا روش‌های دیگر غیر از کنگره ترک می‌کند درمان نمی‌شود، حدود درمان باید 10 الی 11 ماه طول بکشد تا سیستم بدن و هورمون‌های بدن که از تعادل خارج شده بودند به حالت اول برگردند.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

خانم سحر: دستور جلسه امروز لژیون یعنی حرف و عمل، رابطه مستقیمی دارد با دستور جلسه این هفته کنگره یعنی نقش آموزش و و خدمت در رهایی و تجربه من. اگر خیلی ادعا داریم که می‌توانیم کاری را انجام دهیم و بلدیم مهم این است که در عمل نشان دهیم که چه کاره هستیم.ما زمانی چیزی را میدانیم این یعنی دانایی آن را داریم ولی همسفر در کنگره آموزش می‌گیرد که صبور باشد، آرامش داشته باشد، نقطه تحمل را بالا ببرد، عجول نباشد، بدون تفکر فوراً چیزی را قبول نگوید و قبول نکند ولی مهم این است که این آموزشها را در عمل نشان دهیم. گاهی نقش یک همسفر زمانی مشخص می‌شود که مسافرش کمی از مسیر خارج میشود یا مشکلی برای او به وجود آید، عکس‌العمل همسفر اینجا معلوم می‌شود که چقدر آموزش گرفته است.اینکه مدام بخواهیم جملات و آموزشها را قاب بگیریم ولی از آن استفاده نکنیم با یک کتاب یا یک سی دی که چیزهای زیادی در آن است چه تفاوتی داریم؟

به عمل کار برآید، به سخن دانی نیست

 برای حرکت در مسیر ارزشها همیشه تصمیم می‌گیرم که دیگر دروغ یا غیبت نمی‌کنم ولی درست است تصمیم مهم است اما تنها با یک تصمیم درست نمیشود. برای  خروج از تاریکی یک دفعه‌ای نمی‌شود، مثل این است که بندهای فراوانی دور ما بسته شده و ما بخواهیم با یک شمشیر بندها را پاره کنیم ولی در سی خروج از تاریکیها هم اشاره شده که هیچ شمشیر برنده ای وجود ندارد که یکدفعه تمام اینها را ببرد. برای اینکه حرف و عمل یکی شود باید صور آشکار و پنهانمان هم یکی شود و به قول خودمان ظاهر و باطن یکی شود و این راحت نیست و عملکردهای گذشته ما در آن نقش دارد و همینطور رفتار الان ما...

تنها با تزکیه و پالایش و حرکت در مسیر ارزشها و دوری از ضد ارزشهاست که ظاهر و باطن انسان به هم نزدیک میشوند و همانطور که قبلا هم گفتیم همراه با درد و رنج و سختی است. همانطور که بچه ها گفتند ما در کنگره تنها به دلیل اعتیاد دور هم جمع نشده ایم و مشترکات زیادی داشتیم که در یک خط قرار گرفته ایم و خانم آنی می‌فرمایند که ما زمانی در یک جایی، کنار هم بودیم ولی همدیگر را گم کرده بودیم.

سعی کنیم در هر جایگاهی که هستیم تنها وظیفه انسانی خود را انجام دهیم و مادر خوبی برای بچه‌ها باشیم، حال مسافرمان را بد نکنیم، حتماً سی‌دی‌ها را گوش بدهیم، به خاطر خودمان بیاییم، با خدمت کردن در جایگاههای مختلف تغییری در خودمان به وجود بیاریم و آموزش بگیریم تا به حال خوش برسیم.همه کسانی که در کنگره موفق هستند کسانی بودند که از خدمتهای کوچک شروع کردند و به جایگاههای بالاتری رسیدند.

جلسه با دعای همسفران به اتمام رسید.

جلسه آینده مورخ 95/10/20 با دستور جلسه  ( ادامه سی دی حرف و عمل و سی دی دی حرف و عمل 2 ) و امتحان از وادی 5 شروع به کار خواهد کرد.


 

نویسنده: همسفر فاطمه شفیعی

تنظیم: مدیر وبلاگ

موضوع: گزارش لژیون،

ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :