❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ
ابر برچسب هاروز دوشنبه 95/10/6 لژیون نوای عشق با دستور جلسه سی دی شمشیر در سنگ با کنفرانس خانم زهره، شروع به کار نمود.

animated gifs of landscapes- girl picks flowersابتدا خانم سحر توضیحاتی راجع به خدمت کردن در کنگره بیان نمودند و اشاره کردند به دستور جلسات که واقعاً جای تفکر دارند باید در موردشان تفکر کنیم و در ادامه فرمودند بچه‌هایی موفق هستند که آموزش می‌گیرند و خدمت میکنند، کمک به کنگره از نظر مالی می‌کنند و این را سفر دومی‌ها مد نظر داشته باشند و مطمئن باشید که اگر کمکی که می‌کنید حسابگرانه نباشد، در جایی و یک  زمانی، چندین برابرش به شما برمی‌گردد؛

تو نیکی می کن و در دجله انداز، که ایزد در بیابانت دهد باز تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

و در ادامه (سی دی شمشیر در سنگ) با کنفرانس همسفر زهره:

  در این سی دی آقای امین از فیلمی صحبت کردند که در مورد یکی از اسطوره‌های کشور انگلستان بود و در آن سنگی بود که شمشیری درون آن فرو رفته بود، خیلی از قهرمانان جمع می‌شوند که شمشیر را بیرون بکشند ولی نتوانستند ولی نوجوانی که بسیار لاغر اندام بود و به نظر می‌رسید رنج دیده نیز هست، توانست آن شمشیر که شمشیر خاصی نیز بود را از سنگ بیرون بکشد که به واسطه همان شمشیر توانست یک جنگجوی ماهری شود و یک امپراتوری بر اساس عدل و عدالت در کشورش بر پا کند.

اینجا به این نتیجه می‌رسیم که این سنگ به این سختی چگونه شمشیر به درون آن فرو رفته؟ پس حتماً اول جسم نرمی بوده که شمشیر توانسته به درون آن برود. در قران کریم سوره بقره آمده که خیلی از دل‌ها مثل سنگ بود و با وجود معجزات و آیات روشنی که برایشان آشکار شده بود ولی در دل‌های آنها هیچ تغییری ایجاد نمی‌شد. سنگ همان قلب انسان است صور آشکارش قلب است و صور پنهانش دل، وقتی شمشیر وارد قلب می‌شود قلب پاره می‌شود و شروع به خونریزی می‌کند که اگر آن را درآورند و بخیه بزنند خوب می‌شود ولی اگر شمشیر یا تیغی که در قلب فرو رفته در جای خود بماند شاید زخم بسته شود ولی به درمان اساسی نمی‌رسد.

معمولاً وقتی انسان کینه و نفرت داشته باشد، این همان شمشیر است در دل او فرو رفته و هیچ کس نمی‌تواند آرامش را به او برگرداند جز خودش که باید دلش را آهسته آهسته نرم کند و آن شمشیر را بیرون بکشد که این کار همراه با درد و رنج است. قبل از کنگره اگر مسافرم حرف ناراحت کننده‌ای به من می‌زد، زیاد ناراحت نمی‌شدم و اگر اطرافیانم می‌پرسیدند چگونه ناراحت نمی‌شوی، می‌گفتم پوستم کلفت شده و امروز متوجه می‌شوم روی احساساتم پوشش ایجادشده بود و نمی‌گذاشت ناراحتی دیگری داشته باشم.


 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

در ادامه اعضای لژیون در مورد سی دی مشارکت کردند.

خانم سحر: در پیام وادی چهاردهم داریم که بشکافید آنچه شکافتنی نیست، در دل سنگ بروید و ترکیبها را جدا نمایید.

سنگ در اینجا دو مفهوم دارد، یکی علم است و منظور شکافتن علم و دیگری سنگ تمثیل قلب یعضی انسانهاست که مثل سنگ سخت شده و باید شکافته شود و نرم گردد، با عشق و محبت.

که در این سی دی مفهوم همان قلبهایی است که مثل سنگ سفت و سخت شده؛ شمشیر در سنگ القائی است از طرف شیطان که به شکل زیبایی وارد قلب انسان می‌شود، چون قلبی که نرم است می‌داند که شمشیر تیز است و اجازه نمی‌دهد وارد شود پس آن تیغ باید جنس خود را از جنس دیگری نشان دهد تا بتواند وارد شود و ماهیت ضربه باید زیبا باشد تا بتواند کاری شود. قلبی که تبدیل به سنگ شده یعنی قلبی که از تعادل خارج شده که تبدیل به سنگ شده.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

همسفر ناهید: آیا طرز صحبت کردن ماهم می‌تواند شمشیری شود در دل دیگران؟

خانم سحر: بله خیلی از حرف‌ها می‌تواند شمشیری شود در دل دیگران، مثلاً نیش و کنایه‌هایی که یک همسفر به مسافرش میزند در ادامه باعث می‌شود حس‌های مسافرش بسته شود و به همین دلیل وقتی محبت می‌کنید او دیگر دریافت نمی‌کند، دیگر چیزی را از بیرون جذب نمی‌کنند.

آقای امین از یک افسانه شروع میکنند که پادشاهی به نام آرتور بوده که در یک زمانی شمشیری که در سنگ بوده و دیگرانی که از قدرت بالایی نیز برخوردار بودند نتوانسته بودند آن شمشیر را خارج کنند ولی این نوجوان که لاغر اندام بوده می‌آید و این شمشیر را در می‌آورد و به واسطه در آوردن این شمشیر نیروهای زیادی بدست میاورد؛ این به شکل افسانه است و ظاهراً غیر ممکن میاید.

اعتیاد هم یک نوع شمشیر در سنگ است؛ اعتیاد در ابتدا با لباس زیبایی وارد می‌شود و کم کم روی احساسات فرد پوشش ایجاد می‌کند و وقتی متوجه ضربه میشود، سیستم بدن به‌ گونه‌ای است که از ذخایر درونی خود استفاده میکند که از ضربه های شدیدتر جلوگیری کند ولی کم کم حس هایش بسته میشود و ارتباطاتش کم و بسته میشود و سعی میکنند ضربه دیگری نخورند و همین باعث سفت شدن قلب یا سنگ شدن قلب می‌شود. فرد مصرف‌کننده اگر به صورت سقوط آزاد بخواهد اعتیاد را کنار بگذارد مانند این است که این شمشیر را یک‌دفعه بیرون کشیده که درد زیادی دارد و یکدفعه تمام احساساتش باز و دلش نرم می‌شود که تازه متوجه تخریبانی که انجام داده می‌شود و برای همین زود به گریه می‌افتد چون تحمل مشکلاتی که به وجود آمده را ندارد پس دوباره به سمت مصرف مواد می‌رود.

ولی در روش تدریجی کم کم این شمشیر بیرون کشیده می‌شود، همین‌طور که کم کم بیرون می‌آید زخم هم التیام پیدا می‌کند و این دردها و فشارها خیلی مهم هستند چون انسان را رشد می‌دهند و همانطور که آن شخص بعد از بیرون آوردن شمشیر بسیار قدرت به دست آورد ، برای انسان هم همینطور است و حتی مسافران در پله های 1 گرم 10 یا 20 روز سخت ترین مرحله را دارند که تلاش میکنند شمشیر را در آورند و از این مرحله بیرون بیایند.برای همسفری هم که سختی‌های راهش را خودسازی بداند نه اینکه به مسافرش بگوید تو بد سفر کردی یا مسافر خوبی نبودی و اگر از این مراحل عبور کند به آرامش می‌رسد. نتیجه‌ای که می‌گیریم؛ همیشه بیرون آمدن از تاریکی‌ها، کینه، نفرت، حسادت با درد همراه است و تزکیه هم با رنج همراه است و نکته دیگر اینکه اعتیاد سخت‌ترین شمشیر در دل مسافران است و آنها کار ساده‌ای را انجام نمی‌دهند و هر کسی در کنگره خدمتی انجام می‌دهد برای احیای نفسی است که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کار در جهان آفرینش است.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

در پایان لژیون با دعای خانم سحر به پایان رسید؛برای همهٔ شما آرزوی بهترین‌ها را دارم و انشاالله  آن خواسته ای که در دلتان است و مصلحت خداوند هم هست برای شما اتفاق بیافتد. آمین

دستور جلسه هفته آینده سی دی حرف و عمل با کنفرانس خانم مریم


نگارش: همسفر مریم

ویرایش و تنظیم: مدیر وبلاگ

 
طبقه بندی: گزارش لژیون، 
[ شنبه 11 دی 1395 ] [ 10:11 ق.ظ ] [ همسفر مریم شفیعی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب