درباره من
خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

جستجو در وبلاگ
تاریخ: یکشنبه 28 آذر 1395 10:22 ق.ظ


به نام قدرت مطلق


لژیون نوای عشق با دستور جلسه سی دی خانواده رأس ساعت 17 شروع به کار کرد.


http://ahange-del.persianblog.ir/


ابتدا خانم سحر بعد از اینکه نکاتی را گفتند ، به همسفر مریم شفیعی برای گرفتن شال کمک راهنمایی تبریک گفتند و از ایشان خواستند تا در مورد حس دریافت شال مشارکتی داشته باشند.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com


 

همسفر مریم: من باید دوره قبل برای دریافت شال  به تهران می‌رفتم ولی به خاطر بیماری فرزندم نتوانستم حضور داشته باشم و از این قضیه ناراحت بودم ولی حکمت من در این بود که  نوزدهمین سال رهایی آقای مهندس آنجا باشم و انرژی بگیرم و برای من بار آموزشی داشت که در این جشن شرکت کنم و اشک شوق آقای مهندس را بعد از  نوزده سال موقع فوت کردن شمع ببینم.

و بعد از آن جلسه با کنفرانس همسفر ناهید ادامه یافت.

همسفر ناهید: آقای امین از ماه رمضان الگو گرفتند و یاد گرفتند تا با نیروهای باز دارنده که حال انسان را می گیرد و باعث خراب شدن حس می شود، دوری کنند  و صبر و تحمل را آموزش دیدند تا از نظر درونی به آرامش متعادلی برسند. اگر نیروهای درونی در ما شورش کردند نباید تدافعی برخورد کنیم که حالمان بد نشود. قوی شدن اندیشه در خلق و خو و رفتار انسان تأثیر دارد و باید همراه با قاطعیت باشد. نقطه تحمل را باید بالا برد. همینطور که یک درخت املاح معدنی را از ریشه می‌گیرد و به ساقه و برگ انتقال میدهد و اگر امکانات نرسد درخت نابود می‌شود؛ انسان هم اگر محبت نبیند نابود می‌شود و خانواده خیلی مهم است. اگر یک فرد مصرف کننده در یک خانواده ای باشد، اعضای آن خانواده با خانواده‌های دیگر فرق می کنند، چون در تاریکی‌ها بوده و از نور کمتری برخردار شده اند و بچه های این خانواده هم آسیب دیده‌اند.

وقتی ریشه درخت قوی باشد طوفان هم نمی‌تواند درخت را از پا در آورد و خانواده ای که ریشه قوی داشته باشد از هم پاشیده نمی‌شود؛ مثلا اگر کارخانه ای از تمام امکانات قوی بر خوردار باشد ولی موادی که به کارخانه می‌دهند نامرغوب باشد، به عنوان مثال به جای آهن، حلبی بدهند، آیا این کارخانه می‌تواند تولید خوب داشته باشد؟ یک فرد مصرف کننده مثل یک کالبد منجمد است و بیشترین تخریب را به خانواده می زند و وقتی از دام اعتیاد رها شد باید به خانواده اهمیت بیشتری بدهد، تمام وقتش را صرف کنگره و دوستان کنگره نکند. در بعضی خانواده ها غم و اندوه باعث محرومیت شده و برای بعضی ها نقطه تحمل بالا می‌رود. مثال: درخت خرما با کمترین امکانات و بدترین شرایط آب و هوایی بهترین محصول را می‌دهد.

همسفر مریم: آقای امین در مورد اهمیت خانواده صحبت کردند و تشبیهی داشتند به درخت که ما ظاهر درخت را می‌بینیم ولی این ریشه‌های درخت هستند که درخت را از گزند طوفان و بلاهای دیگر نگهداری می کند. خانواده ای که تشکیل شده از یک زن و مرد و باید مسئولیت فرزندان خود را به عهده بگیرند. در زمان مصرف مسافران هر چه که همسر و فرزندان حرفی می‌زدند اصلاً متوجه نمی‌شدند؛ انگار آن‌ها را نمی‌دیدند و نمی توانستند خانواده را درک کنند، به علت اینکه یا نشئه بودند یا خمار و مشکلی در سیستم بدن بوجود آمده بود، کم کم همسفرها هم دلسرد می‌شدند، چون آن‌ها هم در افکار و اندیشه مشکلی داشتند. من خدا را شکر می‌کنم که به کنگره آمدم و خیلی دلم می‌خواست که بچه‌هایم به کنگره بیاند آموزش بگیرند، چون فکر می‌کنم هنوز طرز فکر زمان گذشته در ذهنشان بر اثر آسیب‌هایی که دیده‌اند، هست.

همسفر زهره: چیزی که در زمان مصرف وجود داشت، اختلاف فاز بود و بیشتر زمان خود را با مواد، خواب و خوراک می‌گذرانند و هیچ تفریح و محبتی وجود نداشت و جایگزینی بدتر از خانواده را پیدا می‌کردند ولی حالا که رها شدند باید به خانواده بهاداده شود و ازاین فرصتی که داریم استفاده کنیم؛ برای جبران خسارت  محرومیت‌هایی که درآن زمان وجود داشت، باید به نحو احسنت تلاش کرد.

همسفر فاطمه: اختلاف فاز بر اثر بسته بودن حس و نوع افکار بوجود می آید که باعث می‌شود همدیگر را درک نکنند، حس مشترک ندارند، مسافرت می‌روند با هم دعوایشان می‌شود و با هم غذا نمی خورند و حرف های یکدیگر را متوجه نمی‌شوند. در زمان مصرف بعضی اوقات مسافران براثر مواد ارتباطشان با نزدیکان قطع میشود و هیچ عکس العملی نمی بیند ولی وقتی درمان شد و حسش باز شد، متوجه خیلی از چیزها می‌شود. اما برای بعضی از همسفران قضیه برعکس می‌شود و یک جورایی می‌خواهند تلافی کنند.

همسفر نجمه: مسافر من در زمان مصرف ما را درک نمی کرد، از نظر عاطفه و احساسات نسبت به بچه‌ها کوتاهی می‌کرد، ولی خدا را شکر با آمدن به کنگره بچه‌ها را درک میکند و دیگر دعوایشان نمی کند و آرامش را من حالا در خانه احساس می‌کنم.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com


خانم سحر: سی دی خانواده بسیار سی دی مهمی است و چون در مورد خانواده صحبت میشود حتما باید روی آن کار کرد. خانواده یک نهاد اصلی و بسیار مهم در جامعه به شمار میرود و پیکره ای بسیار مهم است. همیشه میتوان از طبیعت الگو گرفت و اگر انسان را چون درختی در نظر بگیریم، ریشه آن، خانواده می‌شود. چرا خانواده ریشه است، یعنی چه؟

 همسفر مریم: چون همه چیز را خانواده برای ما فراهم میکند .در آن تربیت، محبت و احتیاجات خانواده باید انجام شود. کسی که مشکل دارد اولین ضربه را به خانواده می زند و خانواده ورشکسته می‌شوند، بچه‌ها که سر شاخه هستند و آسیب می‌بینند، با آموزش و محبت واقعی می‌توانند درد وتاریکی را شناخت، خواه ناخواه خانواده تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

خانم سحر: همانطور که ریشه یک درخت، املاح و مواد لازم را میگیرد و به سایر قسمتهای درخت میفرستد، خانواده هم به نوعی احتیاجات اعضا را فراهم میکند. زمانی که یک نفر مصرف کننده میشود و یا مشکلی برایش پیش می آید در ریشه یعنی خانواده بسیار اثر دارد و بیشترین کمک را میتوان از همین ریشه دریافت کرد ، چون تمام تکیه او بر همین ریشه است و تمام تکیه یک درخت در واقع روی ریشه درخت است و همینطور خانواده هم تمام تکیه گاه و پشتیبان انسان است. در موقع طوفان و یا بلایا شاید سر شاخه ها آسیب ببینند ولی ریشه اگر قوی باشد دوباره بارساندن مواد اولیه به آن کمک میکند.طوفان در واقع همان مشکلاتی است که برای انسان پیش می آید.

ریشه در خت در هم تنیده است و قوی بودنش به همین است که محکم به هم پیوسته ولی زمانی که کسی در خانواده درگیر مشکل و تاریکی میشود، این پیوستگی کمی سست میشود، برای همین است که در کنگره اینقدر گروه خانواده و آموزش گرفتن آن مهم است زیرا کمک میکند این ریشه دوباره محکم شود و باید در جهت احیای خانواده و ترمیم آسیبها تلاش کرد. آقای امین در این سی دی در مورد خانواده ورشکسته صحبت میکنند، یعنی خانواده ای که ظاهرا کنار هم هستند اما نمیتوانند با هم باشند، حرف همدیگر را متوجه نمیشوند، یک مسافرت و یا یک تفریح نمیتوانند با هم بروند، وقتی باید به هم گوش بدهند، حرف میزنند و وقتی حرف میزنند ، همدیگر را درک نمیکنند، سر یک سفره نمیتوانند با هم بنشینند و یک غذای مشترک بخورند. درکنگره چرا میگویند که همسفر هم با مسافر بیاید، بهتر است؟ مگر آن فرد مصرف کننده نشده، پس چرا همسفر هم بیاید بهتر است؟


همسفر نجمه: تا در کنار آن‌ها باشیم و آنها اگر اعتیاد داشتند، ما هم مشکلاتی داشتیم و اخلاقهای بدی داشتیم و این آموزشها برای هم زبان شدن و کمک به خانواده است و بتوانم من همسفر آموزش بگیرم و بتوانم بهتر شوم و این آرامش را به مسافر و خانواده انتقال بدهم.

خانم سحر: به علت اختلاف فازی که بین مصرف کننده و خانواده و یا همسر و...بوجود می آید، کم کم حساسیتها هم پایین می آید و آن فرد در اثر مصرف یا در حالت خماری و یا نشئه بودن به سر میبرد و کسی که با او زندگی میکند، وقتی حرفی میزند و چیزی می گوید و توجهی دریافت نمیکند ،حس میکند انگار برای همسرش مهم نیست و یا اهمیتی ندارد، غیر از اینکه رابطه اش با او سردتر میشود، باعث میشود که او دیگر آن حسی که باید داشته باشد را نداشته باشد و نتواند از زندگی و خیلی چیزها لذت ببرد و کنگره و آموزشها زبان اینها را مشترک میکند تا همدیگر را بفهمند.

همسفر مریم: مشکل مسافرانمان در افکار و اندیشه ما هم اثر گذاشته بود، همسفر هم به واسطه مشکل مسافرش تمام دنیا و زندگیش و خیلی چیزها را نسبت به خودش پوچ می‌دید، مسافران در تاریکی و رنج بودند و ما نمی‌توانستیم ببینیم.

خانم سحر: ما به کنگره می آییم تا با مسافرمان هم فاز و هم زبان و هم حس آن‌ها باشیم و بتوانیم درک بهتری از آنها و وضعیتش داشته باشیم تا بتوانیم به خود و او کمک کنیم و قبلا مثل این بود که یکی فارسی صحبت کند و طرف مقابل مثلا آلمانی! خوب معلوم است که زبان هم را نمیفهمند. اگر مسافری بد اخلاقی یا حال بد داشته یا دارد به خاطر رنج و فشاری که داشته  وگرنه کسی نمیخواهد برای کسی مشکل ایجاد کند ولی متاسفانه وقتی حالش بهتر میشود، همسفر یا خانواده یاد تلافی می افتند و می خواهند تلافی کنند، اما باید به این درک برسیم که مصرف کننده ای که شاید مشکل درست میکرده و ناراحتی به وجود می آورده، در رنج بوده . باید در کنار آنها باشیم و حالت جبهه گیری و تدافعی با آنها نداشته باشیم و درست است که بچه ها هم در خانواده ای که اعتیاد است آسیب میبینند ولی نباید بابت بچه ها در زندگی مان احساس گناه کنیم و همه مشکلات را به خاطر اعتیاد مسافرمان بدانیم و بدانیم که شاید آنها هم برای رشد خود بایستی در این مشکلات قرار میگرفتند ولی باید به ترمیم آسیبهای خانواده کمک کنیم و اینکه میگوییم سفر دوم هم سهل و هم سخت است، به خاطر این است که مشکلات هست ولی با دید بهتر و آموزشها می توانیم مسائل را حل کنیم.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com


جلسه با دعای دوستان محبت به اتمام رسید.

 دستور جلسه آینده: ادامه سی دی خانواده و سی دی شمشیر در سنگ با کنفرانس خانم زهره

نویسنده: همسفر فاطمه

تنظیم: مدیر وبلاگ 


ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :