❀وبـــــــ لژیــــون همسفــــر سحـــــر❀
❀❀❀❀جمعیت احیای انسانی کنگره 60❀❀❀❀ نــــوای عشـــــق❀  
قالب وبلاگ
ابر برچسب ها

گزارش لژیون  نوای عشق با دستور جلسه سی دی انرژی نفس 2 و 3 با استادی خانم سحر وهمسفران سفر اول و دوم  در تاریخ 95/9/15 رأس ساعت 17 شروع به کار کرد.


                                     


                                       

خانم سحر در ابتدا نکاتی را گفتند و در ادامه وظایف دبیر لژیون را توضیح دادند.


 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

مشارکت اعضا:

همسفر زهره: آقای مهندس در سی دی انرژی نفس 2 می‌فرمایند یک اداراتی داریم برای درمان بیماری‌ها و جاهایی برای ورزش کردن ولی جایی برای اینکه بیمار نشویم وجود ندارد، به ما یاد ندادند چه غذایی بخوریم و چه غذایی نخوریم، قدیمی‌ها در غذا خوردن خیلی چیزها را رعایت می‌کردند و غذاهایی که می‌خوردند ساده و سالم بوده. الآن در هر خیابانی چند داروخانه و درمانگاه وجود دارد و باشگاه‌های ورزشی کم شده، زیرا همه غذاها فست فود شده و کسی ورزش نمی‌کند و همه بیمار شده‌اند و دچار مشکل شده‌اند. برای اینکه ماشین جسم کارایی داشته باشد به گاز، مایعات و جامدات نیاز دارد و اما نفس که آن چیزی است که تعیین موجودیت می‌کند و خواسته دارد و خوراک نفس صوت، نور و حس است و آخرین مراحل آرایش جسم هم فرمان فکر و عقل است که دیگر هر چه عقل می‌گوید انجام می‌دهیم.

همسفر فاطمه: فکرها به سه روش به کار خود ادامه می‌دهند:

1-فکر گذشته 

2-فکر حال

3-فکر آینده.

بعضی‌ها همیشه به فکر گذشته هستند و زمان حال را حذف می‌کنند، گروهی  در حال زندگی می‌کنند واهمیتی به آینده ندارند و گروه سوم فقط به فکر آینده هستند تا پول، طلا و... ذخیره کنند. آقای مهندس فرمودند: فکر باید در هر سه مرحله وجود داشته باشد.

1-نتیجه از گذشته

2-در حال زندگی کردن

3- برای آینده برنامه ریزی کردن

و در مورد فطرت انسان، آقای مهندس اشاره کردند که ما اصلاً نمی‌دانیم فطرت چه کسی خوب و چه کسی بد است، کمک راهنما هم نمی‌تواند تشخیص دهد که رهجویش چه فطرتی دارد و تشخیص آن خیلی سخت است آقای مهندس فرمودند: من که چند سال است در کنگره خدمت می‌کنم هنوز نمی‌توانم تشخیص دهم چه کسی فطرت خوب و چه کسی فطرت بد دارد.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com


همسفر نجمه از خانم سحر خواستند در مورد فطرت بیشتر توضیح داده شود.

خانم سحر: کسی ممکن است  بدخلق و خو باشد و زود بهم بریزد ولی یک نفر ممکن است ریلکس باشد، بعضی‌ها آرامش وتعادل دارند ولی خیلی ها بد اخلاق و حال خراب هستند واین اخلاق و رفتارها و خلق وخوی انسان بر می‌گردد به روان؛

ولی فطرت همان ذات و ریشه است که مربوط به کهن گذشته و میلیاردها سال که زندگی کرده‌ایم، است و به عقیده آقای مهندس از قبل از روز الست است و کسی که فطرتاً خوب نیست با آموزش هم درست نمی‌شود و آخر ذات خود را دارد. خانم سحر در ادامه  حکایت سعدی را در مورد فطرت انسان‌ها که در سی دی  آقای  مهندس اشاره  داشتند اینگونه توضیح دادند: گروهی راهزن بوده اند که مال و دارایی  مردم را می‌بردند و پادشاه دستورمیدهد تا تمام آن‌ها را بکشند، اما در بین آن‌ها یک پسربچه  هشت‌ساله هم بود ولی  وزیر از پادشاه خواست که او را نکشند و او را پیش خود ببرند و تحت تربیت و آموزش قرار دهند ولی بچه بزرگ شد و  با افراد دزد دوست شد و یک‌ شب در خانه را باز گذاشت و دوستانش آمدند و وزیر و خانواده‌اش را کشتند و هر چه در خانه بود را بردند... این موضوع می‌خواهد به ما بفهماند که هر کسی نهایتاً به نهاد و ریشه‌اش برمی‌گردد و فطرت و ریشه آدمی مهم است و به قول سعدی:

گرگ زاده گرگ شود، گر با آدمی بزرگ شود؛

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com


اما ادامه مشارکت‌ها


مشارکت همسفرناهید: آقای مهندس در این سی دی فرمودند باید غذای ساده و خوب بخوریم و بدن ما نیاز به جامدات، مایعات و گازها دارد و گاز همان هوایی است که تنفس می‌کنیم و به هوای  سالم نیاز داریم باید بدانیم چه غذاهایی بخوریم که مریض نشویم و حتماً صبح ناشتا یک لیوان آب ولرم بخوریم.

 خانم سحر: جسم ما مانند یک ماشین  مهم وحیاتی است، تنها فرقی که جسم ما با ماشین دارد در این است که ماشین برای این که کارایی داشته باشد نیاز به سوخت دارد ولی خودش نمیتواند خودش را ترمیم کند ولی در انسان اگر ما مواد اولیه سالم استفاده کنیم، اگر مشکلی در بدن به وجود آمد، مثلاً زخم، شکستگی و ... بدن خودش را ترمیم می‌کند، البته به شرطی که فسفر، کلسیم، منیزیم، آهن و املاح لازم را به اندازه کافی به بدن رسانده باشیم.

همسفر عصمت: تصاویری هست که ما در جهان فیزیک می‌بینیم، مثل عکس‌ها و فیلم‌ها ولی یکسری تصاویر را در ذهن خود می‌سازیم مثلاً خود کشی و ... و گاهی به خاطر بعضی تصویرها و فکرها خوابمان نمی‌برد و یا حتی در خوابمان هم اثر می‌گذارد. در نیامدن مسافرم به کنگره، من  چون در ذهنم تصویر سازی می‌کردم که یعنی چه طور می‌شود و آیا می‌رود یا نه ، اتفاقاً همین تصاویر در خوابم هم می‌آمد ولی با گوش کردن این سی دی متوجه شدم چه قدر افکار و تصاویر منفی و بد می‌تواند تمام انرژی را در کل روز یا در خواب از انسان بگیرد.

همسفرنجمه: مسافران و همسفرانی که  مرتب به کنگره می‌آیند بعد از مدتی رنگ و روی  آن‌ها بهتر از  قبل از کنگره جوان و شاداب  می‌شوند. من زندگی‌ام را مدیون کنگره می‌دانم  و در ادامه گفتند بدبختی و خوشبختی دست خود انسان‌هاست ودرست است که من هنوز با سه فرزند خانه  ندارم ولی خدا را شکر که مشکل بدتر که اعتیاد مسافرم بود با  ورودمان به کنگره در حال بهبودی است و اگر فکر کنم که من بدبختم با فرستادن موج منفی  به ذهنم، حال خودم بد می‌شود و به رهایی نمی‌رسم.

 (و در ادامه شروع انرژی نفس 3)

خوراک نفس:1- نور و صوت  و حس است.

همسفر نجمه: لحن صحبت‌های ما با یکدیگر هم می‌تواند انرژی بدهد وهم انرژی بگیرد.

خانم سحر: صوت یعنی چیزهایی را که می‌شنویم، نور یعنی چیزهایی را که می‌بینیم، دیدن تصاویر می‌تواند به ما انرژی بدهد یا از ما انرژی بگیرد، دیدن خواب چه به صورت خود آگاه یا ناخودآگاه در ما اثر داردارد  دیدن خواب هم اثر خوب و هم اثر بد دارد.

اما حس: افکار ما در تولید حس نقش مهمی دارند، خوشحالی، ناراحتی، انتقام، حسادت، ناراحتی از پیشرفت دیگران و کینه همه به افکار ما برمی‌گردد و استاد امین می‌فرمایند: وقتی می‌خواهی خودت را محک بزنی، ببین از خوشبختی  و پیشرفت دیگران چقدر خوشحال می‌شوی، البته باید انسان در این مورد با خودش صادق باشد!

همسفرزهره: چرا آقای مهندس در سی دی اشاره کردند خدمت  و تشکر به خلق از خالق بهتراست؟

خانم سحر: پله‌های رسیدن به عشق خالق، عشق بلاعوض به مخلوق است و قدر دانی از کسانی که خدمت میکنند، عین قدر دانی از خالق است و زمانی که ما به دیگران خدمت میکنیم ، یعنی اینگونه در اصل از خداوند تشکر کرده‌ایم و وقتی کسی به ما خدمت  و کمک می‌کند باید یاد بگیریم تشکر کنیم تا کمک‌هایی که از طرف خدا به ما می‌شود را بهتر بینیم و دریافت کنیم. 

یکی از بچه‌ها پرسید: وقتی موفقیت  و رهایی بچه‌ها را می‌بینم  در درون خود میگویم  خوش به حالشان، ای کاش مسافر من هم گل رهایی را میگرفت و برای ما هم اتفاق می افتاد، این چه حسی است؟

خانم سحر: بستگی دارد به اینکه با چه حسی این را میگویید و به نظر من از منیت می‌آید و فقط خودت را می‌بینی و رهایی خودتان را، در صورتی که اگر آن لحظه خوشحال شوید از رهایی دیگران و در ادامه برای خودتان و مسافرتان هم دعا کنید و تصویر سازی کنید حتماً برای شما هم اتفاق می‌افتد و زمانی که خوشحال نمی‌شوید، کائنات با فاعل که چه کسی است کاری ندارد و با فعل  کار دارد و می‌گوید پس تو از رهایی خوشحال نمی‌شوی ولی برعکس آن هم وجود داردو سعی کنید در حق هم دعا کنید و فقط خودتان را نبینید.

جلسه با دعای دوستان محبت به اتمام رسید.

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com


دستور جلسه آینده: امتحان از وادی چهارم و سی دی خانواده با کنفرانس خانم ناهید

نویسنده: همسفر فاطمهطبقه بندی: گزارش لژیون، 
[ چهارشنبه 17 آذر 1395 ] [ 07:06 ب.ظ ] [ همسفر فاطمه شفیعی ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب