درباره من
خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

جستجو در وبلاگ
تاریخ: شنبه 13 آذر 1395 06:39 ب.ظ

به نام نامی دوست که هر چه داریم از اوست


برداشتی از سی دی انرژی نفس (3)


Image result for ‫تصویر انرژِی نفس3‬‎


 

 

در سی دی انرژی نفس 1 و 2 آقای مهندس به زیباترین شکل جسم و نفس را برای ما شکافتند و فرمودند: جسم ما مانند ماشینی است که احتیاج به سوخت یا مواد غذایی دارد که بهتر است از مواد غذایی سالم و تازه استفاده شود چون جسم این مواد غذایی را هم باید صرف انرژی یا سوخت کند و هم صرف ساختن خود که اگر از مواد غذایی مفید استفاده نکنیم دچار بیماری‌های زیادی می‌شویم. در مورد نفس نیز گفتند: نفس آن چیزی است که تعین موجودیت می‌کند در ظاهر و در باطن؛ به این دلیل گفتیم چیزی، چون نمی‌دانیم جنس آن از چیست ولی فهمیدیم که جسم ما از خاک است چون کلیهٔ املاحی که در جسم ما هست در خاک هم هست و ما این املاح را از خاک می‌گیریم البته از طریق مواد غذایی و اما نفس که تعین موجودیت می‌کند و انگار با ریسمان‌های نامرئی تمام ارتباطات نقاط مختلف جسم را به هم متصل کرده که اگر خارج شود جسم منهدم می‌شود، با چه چیزی انرژی می‌گیرد؟

تا آنجایی که می‌دانیم تصاویر، افکار و صداها به ما انرژی می‌دهند و از ما انرژی می‌گیرند و می‌دانیم که خوردنی نیستند، پس متوجه می‌شویم که این سه ضلع روی نفس ما تأثیر می‌گذارند و آموختیم که غذای نفس ما نیز هستند و مانند مواد غذایی خوب و بد دارند، مفید و مضر دارند.

خوراکی که ما به نفس می‌دهیم کاه و جو نیست، خشت و گل نیست، خوراکی که ما به نفس خودمان می‌دهیم از این سه طریق است که احساسات و عواطف ما را می‌سازد؛ که ما به آن می‌گوییم روان (روان یعنی خلق و خو) که از دو چیز به وجود می‌آید 1-جهان‌بینی 2- فیزیولوژی یا جسم

پس اگر بخواهیم روان کسی را درست کنیم باید اول فیزیولوژی یا همان جسم و جهان‌بینی که مجموع افکار و عقاید و دیدگاه است را درست کنیم. در کنگره مثلثی داریم به نام مثلث درمان که از سه ضلع (جسم، روان وجهان بینی) تشکیل شده است و هر کدام مکمل دیگری است یعنی جهان‌بینی و جسم، روان را می‌سازد. جسم و روان، مکملش جهان‌بینی می‌شود و این‌ها روی هم اثرات مهمی دارند به عنوان مثال بیماری‌های روان را نمی‌توان بدون در نظر گرفتن جهان‌بینی و فقط با دارو درمان کرد یا همینطور فقط با جهان‌بینی و بدون دارو نیز نمی‌توان روان را درمان کرد، پس نتیجه می‌گیریم این سه ضلع با هم به ما کمک می‌کنند تا درمان صورت بگیرد (دارو برای جسم است)

در سی دی انرژی نفس 2 آقای مهندس در مورد افکار فرمودند: فکر حد و مرز ندارد، دامنه تفکر و اندیشه زمان و مکان نمی‌شناسد، هیچ دیواری برای تفکر وجود ندارد، مجموعه افکاری که ما داریم یا در زمان گذشته است یا حال یا آینده؛ متأسفانه افرادی هستند که فقط در گذشته سیر می‌کنند و یکسری در آینده ویکسری هم فقط برای امروز زندگی می‌کنند در صورتی که باید از گذشته درس بگیریم، برای آینده برنامه‌ریزی کنیم و در حال زندگی کنیم.

و اما در مورد تصاویر ایشان فرموده‌اند: ما با دو دسته از تصاویر سر و کار داریم 1-تصاویری که در جهان فیزیکی رؤیت می‌شوند و تصاویری که خودمان تولید می‌کنیم یا حتی تصاویری که خودمان در ذهن خودمان خلق می‌کنیم و از آن می‌ترسیم یا لذت می‌بریم که مثبت و منفی دارد.2- یکسری تصاویر هستند که ما آن‌ها را در خواب می‌بینیم و یا به صورت ارادی یا غیر ارادی از جسم خارج می‌شویم و وارد بعد یا جهان دیگری می‌شویم؛ خواب ارادی برای کسانی است که آموزش دیده‌اند و تجربیاتی در رابطه با این کار دارند، کسانی که بخواهند بدون آموزش و تجربه این کار را انجام دهند این کار باعث بیماری‌های روانی در آن‌ها می‌شود. آقای مهندس در مورد تجربه خود و کابوس‌هایی که می‌دیدند گفتند؛ کابوس‌هایی که می‌دیدم زمانی دست از سرم برداشتند که فکر وجهان بینی من تغییر کرد و ذره‌ذره آرام شدم.

روزانه هزاران فکر در ذهن ما خطور می‌کند که اگر منفی باشد باعث اذیت و آزار ما می‌شود، در مورد تصاویر هم همینطور است؛ تصاویری که ما در ذهن خودمان خلق می‌کنیم می‌تواند مثبت باشد یا منفی، امیدواری بدهد یا ناامیدی، ما باید به تصاویر هدف‌دار نگاه کنیم؛ اگر تصاویری که می‌سازیم هدف‌دار باشد می‌توانیم از آن به نتایج خوبی برسیم که شاید با سال‌ها تحصیل به این نتایج نرسیم. گاهی اوقات دیدن تصاویر و با دقت درون تصاویر رفتن، حال چه تصاویری در این جهان باشد چه تصاویری که مربوط به جهان خواب باشد به آرشیو خفته ما کمک می‌کند تا بیدار شود ولی انسان‌ها نباید به دنبال بیدار کردن آرشیو خفته خود باشند چون ممکن است آرشیو خفته آنان چیز خوبی نباشد و بر ضرر ایشان باشد.

انسان‌ها در همه حال باید به دو مسئله فکر کنند 1- مسائلی که مربوط به دنیا است 2- مسائلی که مربوط به آخرت است. همانطور که مولای ما می‌فرمایند برای دنیا چنان کن که گویی همیشه زنده‌ای و برای آخرت هم چنان کن که گویی لحظه‌ای دیگر خواهی مرد.

می‌دانیم اگر کوچک‌ترین ماده مضری وارد جسم ما شود جسم بلافاصله عکس‌العمل نشان می‌دهد، قانون کائنات نیز همینطور است و حساب بسیار دقیقی دارد (اعمال خوب و بد ما به خود ما بر می‌گردد)

یکسری خوراک‌هایی است که برای جسم ما حرام است و همینطور یکسری خوراک‌هایی است که برای نفس ما حرام هستند. وقتی کسی از صراط مستقیم خارج شود مانند این است که سر شاخه بنشیند و ته آن را با اره ببرد و نتیجه‌اش سقوط کردن است. اگر کسی خداوند را قبول دارد باید بداند که وعده خداوند دروغ نیست و اگر می‌گوید وای بر کم فروشان واقعاً وای بر کم فروشان، اگر می‌گوید وای بر دروغگویان واقعاً وای بر دروغگویان، پس سعی کنیم در صراط مستقیم قرار بگیریم و اطمینان داشته باشیم خداوند نیز ما را یاری می‌کند، در این راه سختی‌های زیادی در انتظار ماست و به اینگونه نیست که تا تصمیم گرفتید همه چیز درست شود که بزرگان ما ریاضت‌های زیادی کشیده‌اند و آخرش هم موفق شدند.

 (ایمان به خداوند شما را از سرمای 60 درجه زیر صفر و گرمای سوزان کویر حفاظت می‌نماید. به همین جهت هر وقت فرمانی صادر شود اطمینان داریم که به جان خریدار خواهید شد. ما پیش‌ترها گفته‌ایم که آمدن شما به این جهان به دو دلیل است یکی خواست و دیگری فرمان)

نویسنده: همسفر مریم شفیعی

 

تازه ترین مطالب
ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :