درباره من
خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

جستجو در وبلاگ
تاریخ: جمعه 21 آبان 1395 04:04 ب.ظ

به نام نامی عشق الله

روز دوشنبه در تاریخ 17 آبان ماه 95 لژیون نوای عشق باموضوع سی دی انرژی نفس و استادی ، استاد خوبمان خانم سحر ، راس ساعت 17 شروع به کار نمود..

ابتدا خانم سحر فرمودند : به زودی هفته همسفر را در پیش داریم و در کنگره این هفته را جشن می گیریم وهمه خدمتها را همسفران انجام میدهند ،اعلام سفر هم با همسفران هست وکسانی که امروز نیستند در جریان باشند و باپوشش سفید به کنگره بیایند و من این چندین سال است که این صحبت راهنمایم را که درلژیون میگفتند را در نظر دارم که در روز همسفر  باید خودمان به عنوان همسفر برای خود ارزش قائل شویم و برای خود هدیه ای تهیه کنیم و از آن لذت ببریم نه اینکه توقع از مسافر داشته باشم و چشممان دنبال این باشد که کسی برای ما هدیه تهیه کند و اگر تهیه نکرد ناراحت شویم و باید مخصوصا در سفر اول شرایط مسافرمان را درک کنیم ...نکته دیگر اینکه یک سفر اولی نمی تواند تازه واردی را مشاوره بدهد و از من سوال کردند که چون به کنگره میآییم میتوانیم دوست یا اطرافیان را مشاوره دهیم ؟ خیر ؛ چون ما در سفر اول خودمان در تاریکی هستیم و تازه داریم آموزش میگیریم ، مانند این است که خودمان با پایی شکسته بخواهیم یک نفر دیگر که پای شکسته دارد را به آن طرف خیابان بریم و این طور ممکن است او را به کشتن بدهیم ! مطلب دیگر اینکه اگر کسی دوست داشت دل نوشته و یا برداشت از سی دیها یا نوشتار سی دی ها را بنویسد تا اگر خودش دسترسی به اینترنت نداشت ، ما در وبلاگ قرار دهیم .


 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

در ادامه همسفر مریم گزارش لژیون هفته قبل را قرائت کردند و در مورد سی دی این هفته نیز اینطور مشارکت کردند : آقای مهندس می فرمایند جسم انسان مانند یک ماشین است ونفس چیزی است که تعین موجودیت میکند در ظاهر ودر باطن وخواسته دارد، برای اینکه میگوییم چیزی است چون نمی دانیم جنس آن از چیست ما فهمیدیم جسم از خاک است چون املاحی که در خاک وجود دارد در جسم ما نیز وجود دارد.ما با خوردن مواد غذایی ،سبزیجات تازه ،گوشت حیواناتی که از گیاهان تغذیه میکنند این املاح که شامل کلسیم ،فسفر،منیزیم ، آهن و...هستند را به جسم خودمان میرسانیم.تفاوتی که در ماشین وجسم انسان است این است که ماشین برای  از سوخت خود که ممکن است گاز باشد یا بنزین یا برق فقط برای حرکت استفاده می کندواگر اجزای آن شکست یا خراش برداشت نمی تواند آن را ترمیم کند، ولی در جسم انسان از این مواد غذایی یا سوخت برای حرکت وترمیم جسم خود استفاده می کند پس سالم بودن تازه بودن مواد غذایی بسیار مهم است.


همسفرنجمه : آقای مهندس فرمودند جسم ما احتیاج به مواد غذایی تازه داردونباید از موادی استفاده شود که در فریزر نگه داری شده یا از کنسرو وکالباس وسوسیس استفاده نکنیم سعی کنیم از همه چیز تازه استفاده کنیم وهمینطور که جسم ما به مواد غذایی تازه نیاز دارد نفس ما هم احتیاج به املاحی دارد، مثلاوقتی خبری را به ما میدهند وحالمان خوب یا بد میشود می گوییم فلانی انرژی به ما داد یا فلانی انرژیمان را گرفت مگر حرف را ما خورده ایم که چنین احساسی به ما دست داده پس این به نفس ما بر میگردد.


 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

خانم سحر : انسان از نفس واحده تشکیل شده ونفس واحده یک مثلث را تشکیل میدهد(روح ، جن ونفس) نفس ، آن چیزی است که تعیین موجودیت می کند در ظاهر ودر باطن وخواسته دارد ؛ نفس یک گل ، آن گل را موجودیت می کند ، نفس من انسان باعث شده که منه سحر را بوجود آورد و موجودیت من را نشان می دهد ،نفس یک گل یک گل را اعلام میکند ونفس حیوان آن حیوان را موجودیت می کند وآن را اعلام می کند پس نفس اعلام میکند که من یک انسان هستم اگر نفس از من گرفته شد موجودیتی از من نیست وتعریفی از من وجود ندارد ، چون موجود نیستم . گفتیم نشانه نفس این است که خواسته دارد هم خواسته معقول وهم غیر معقول .

خداوند این جسم یا ماشین یا شهر وجودی یا مرکب ویا به قولی سوار را به من داد که در این دنیا و در این سفر در اختیار من باشد که مقطعی است ، اما من در قبال این جسم چه وظایفی دارم؟

همسفرنجمه : درست از جسمم نگه داری کنم واز مواد غذایی سالم استفاده نمایم.

همسفر مریم : از خوراک سالم ومغذی استفاده کنیم وورزش کردن را نیز فراموش نکنیم .

خانم سحر: وقتی می گوییم به خودمان احترام بگذاریم وبه وجودمان ارزش بدهیم ، به خاطر این است که خداوند بهای سنگینی پرداخته که انسان بیاید و به تکامل لازم برسد و به نقطه ای برسد که انشعاب یافته است ؛ پس من در قبال این جسم مسئولم وباید حافظش باشم در اینجا منظور از احترام ، خم و راست شدن نیست ، بلکه باید حساب کنم این لشکر و سپاه (تمام سلول های جسم )که دارند من را حفظ میکنند که در این سفری که در دنیا دارم بتوانم راحت و در امنیت باشم وظیفه دارم با ورزش کردن وافکار درست وتغذیه مناسب از آن مواظبت کنم.

ما میگوییم افکار ،جهانبینی ؛ مگر سلول من فکر مثبت را می فهمد ؟ ما می گوییم غذای جسم املاح معدنی وانواع ویتامین هاست که از مواد غذایی میگیریم  و انرژی جسم ما از مواد غذایی و تغذیه تامین میشود ، اما اینکه زمانی که حتی خواب هستی کسی شما را با صدای بلند بیدار میکند ، چرا حالتان بد می شود و یا وقتی کسی با حرفی انرزی ما را میگیرد ، چگونه است ؟

همسفرنجمه :حرف ، کره یا مربا نیست که به جسم انرژی دهد، ولی تاثیر زیادی روی نفس می گذارد ومن قبل از کنگره با صدای بلند مسافرم را از خواب بیدار می کردم وتوقع داشتم سر کار برود در صورتی که انرژی او را می گرفتم ولی الان این کار را انجام نمی دهم بلکه با صدای آرام وسعی میکنم به او بیشتر محبت کنم واز همین راه نتیجه گرفتم .


 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

خانم سحر : بله درست است بعضی از همسفران می گویند مسافرمان معتاد بوده و الان دارند داروی otمصرف می کنند ، تازه باید نازشان را هم بکشیم ؟ هرگز نباید فراموش کنیم که چه کسی ما را به این جایگاه رساند ، چه کسی باعث شد من این همه آموزش بگیرم وچه کسی باعث شد من همسفر از جهل ونادانی  بیرون  بیایم ، من اگر همسفر هستم و اگر جایگاهی دارم واگر داناییم تغییر کرده ، فقط به واسطه مسافرم بوده پس باید با او خوش رفتار باشم و درمان مسافرمان در الویت است ، پس همیشه با روی خوش از او استقبال کنیم و دقیقا حس خوب ما به آنها میرسد ونتیجه می گیریم.

پس نفس هم احتیاج به انرژی دارد وانرژی  خود را از صوت ،تصاویر وافکار می گیرد. پس صوت هم میتواند انرژی به نفس بدهد  هم میتواند انرژی را بگیرد ،هم صوت خوب داریم و هم صوت بد..آن لحن بد وطرز صحبت کردن وانرژی منفی دادن ، انرژی نفس را تخلیه میکند ، مثلا به محض اینکه فردی را ببینیم نگوییم چرا رنگ رویت پریده و یا چرا لباست اینطور است وهزاران چرای دیگر... اینگونه فقط باعث می شویم حالش را بد کنیم و انرژی اش را بگیریم ،پس سعی کنید از همان برخورد اول انرژی خوب بدهید ، هر حرفی را نزنید وهر حرفی را نشنوید و نکات مثبت را ببینید .

مورد بعدی برای انرژی نفس ، تصاویر است که هم به نفس من انرژی میدهد وهم انرژی می گیرد ؛ یک عکس یا یک تصویر از صحنه تصادف انرژی ما را می گیردو یک صحنه خوب وصحنه ای که یکی به یکی محبت میکند هدیه می دهد ، خدمت میکند به نفس ما انرژی میدهد.

دیگری افکار ماست ، وقتی مثلامدام فکر کنم نکند امروز مسافرم به کنگره نرود یا نکند به رهایی نرسد، نکند گریز بزند ، با این کار انرژی نفس خودم را می گیرم ؛ ما نمی توانیم بگوییم افکار غذای جسم نیست ونمی فهمد ولی این نفس است که متوجه می شود و با افکار منفی انرژی خود را از دست می دهد.

در پایان خانم سحر فرمودند اگر سعی میکنید در کنگره همسفر خوبی باشید یا خوب مشارکت کنید و یا خدمتهای خوبی داشته باشید مهم است اما مهم تر از ان اینست که بتوانید در خانه همسفر خوبی باشید ، سعی کنید در منزل این محبت وانرژی که از کنگره گرفته اید را در طول هفته برای خود و خانواده داشته باشید . محبت برای همسر و فرزندان ، برنامه ریزی ومدیریت وفرماندهی خوب است که چه کاری را چه وقت انجام دهید واین بسیار مهم است ... انشاءالله در بیرون از کنگره ، در خانه ، هم همسفرخوب و مدیر و همسری خوب باشید ، با دانایی که کسب میکنید .


 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

لژیون با دعای دوست خوبمان همسفر مریم به پایان رسید

امیدوارم بتوانیم از لحظه به لحظه زندگی درست استفاده کنیم.  آمین

دستور جلسه هفته آینده : سی دی میزبان و امتحان از وادی سوم


 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعكس، كد موسیقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

تهیه گزارش و تایپ :همسفر مریم شفیعی

موضوع: گزارش لژیون،

تازه ترین مطالب
ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :