درباره من
خداوندا؛ ما در پی هم روان شده‌ایم تا بدانیم آنچه نمی‌دانیم، از هستی و نیستی، خداوندا؛ تاریکی‌ها را تجربه نموده‌ایم، ما را با روشنایی‌ها آشنا گردان تا به فرمان عقل نزدیک شویم و به مکانی برسیم که از آنجا انشعاب یافته‌ایم.

همسفر، اینجا کنگره 60، مکانی که اگر خواستار آموزش، شناخت خود، رهایی و یافتن راه باشی، آن را خواهی یافت؛

پس بال پروازی باش تا هم پرواز را بیاموزی، هم اوج گرفتن را در بیکرانه آسمان و در نهایت عشق را ...

از عشق چه بگویم که عشق؛ به ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن؛ بلکه برای تبدیل شدن به نور، برای رسیدن، برای فهمیدن، برای زیستن و برای عشق ورزیدن ...

امواج عشق در همه جا موج میزند، کافی است دستت را دراز کنی؛ اگر دستت خالی از کینه، نفرت، حسا دت و انتقام جویی باشد، عشق در دستان تو قرار دارد.

جستجو در وبلاگ
تاریخ: جمعه 30 مهر 1395 06:09 ب.ظ


روز دوشنبه لژیون نوای عشق با دستور جلسه ادامه وادی پنجم وسی دی ترس به استادی خانم سحر وکنفرانس همسفر نجمه عزیز، راس ساعت 45 : 16شروع به کار نمود.

ابتدا خانم سحر توضیح مختصری در مورد وادی پنجم دادند واما ادامه وادی

توکل ، رضا ، تسلیم

توکل یعنی وکیل قرار دادن ، یعنی خداوند را وکیل خودمان قرار میدهیم  واین در صورتی است که برای رسیدن به هدف ، تلاشمان را کرده باشیم . بعضی از مواقع ما با زبان کسی را دوست داریم ، بعضی از مواقع با عمل وبعضی مواقع با دل ، ولی در مورد توکل کردن باید هر سه مورد باشد وبا تمام وجود به خداوند توکل کنیم ، به زبان ، با دل و در عمل .

 

رضا ، یعنی رضایت ، راضی بودن ، یعنی تلاشت را می کنی ومی گویی توکل می کنم وهمراه توکل که خداوند را وکیل قرار دادی ، باید به هر چیزی که اتفاق می افتد رضایت داشته باشید و اطمینان داشته باشید که خداوند کمکت میکند.

تسلیم ، یعنی قبول داشتن محض وهمیشه به خداوند توکل داشته باشی ، راضی باشید به رضای خداوند نه اینکه به مشکل بزرگتری که رسیدید ، کم بیاورید. مرحله تسلیم درجه بالایی می خواهد وباید مرحله ی توکل و رضارا گذرانده باشید و از درون باید رشد کرده باشید ؛ تزکیه شده باشید ، چون اگر مشکلی پیش می آید برای ساختن ماست واین را باید بپذیریم.

در ادامه خانم سحر فرمودند وادی پنجم یکی از مهمترین وادی هاست وباید برای عملی کردن آن تلاش کنیم . واز خانم نجمه خواستند سی دی ترس را کنفرانس دهند.

خانم نجمه

من ابتدا از خانم سحر تشکر میکنم بابت فرصتی که به من دادند . ما انسان هستیم وترس در وجودمان است ونمی شود گفت من از هیچ چیز نمی ترسم ولی بعضی از مواقع ترس باعث حفظ جانمان می شود که این ترس ، ترس نگه دارنده است وترسی که مانع از پیشرفت ما میشود به این ترس ، ترس بازدارنده میگویند. ترس همیشه در مقابل کاریا فعلی که ما انجام می دهیم به وجود می آید. در انجام دادن یک فعل یا یک کار ما یک نیروی بیرونی داریم ویک نیروی درونی وهر دو وجود دارند ، اگر نیروی درونی تحت اختیار، وقابلیت این را داشته باشد که به نیروی بیرونی غلبه  کند ویا آن را خنثی کند انسان به انجام دادن فعل قادر می شود وتحت انجام دادن آن فعل چیزی به نام ترس ظاهر نمی شود. مکانیزم ترس به اینصورت هست که باید در انسان یک نیرویی وجود داشته باشد واین نیرو به صورت ناقص تحت اختیار انسان باشد ودر چنین شرایطی ترس ظاهر می شود.کار اصلی ما در باز پس گیری نیرو هایی است که از کنترل ما خارج شده اند واین کار با تزکیه وپالایش انجام میشه چون نیروهایی که تحت اختیار ما نیستند به واسطه یکسری کارهای ضد ارزشی از اختیار ما خارج شده اند.آدم ترسو یک آدم عصبانی هم هست و ما هر جا که میترسیم عصبانی میشویم وبه خشممان جواب  مثبت داده ایم وهر جا که خشمگین میشویم به ترسمان جواب مثبت میدهیم و این دو مکمل یکدیگرند پس کلید ترس ، در خود ترس نیست کلیدش در خشم است وباید خشم مکمل ترسمان را پیدا کنیم . و شجاعترین انسانها کسانی هستند که ترس های زیادی را تجربه کرده اند.

در ادامه یکی از دوستان سوال کردند موقع مشارکت با ترس وپرش افکارمان چه کنیم؟ وخشم مقابل این ترس چیست ؟

خانم سحر پاسخ دادند، که ترس  از مشارکت و استرس یک چیز بسیار طبیعی است . ولی پرش افکار دلایلی دارد ؛یکی اینکه فرماندهی بر نیروهایمان را نداریم ، دل مشغولی و تمرکز نداشتن هم یکی از دلایل آن است  که گاهی مربوط به کم خونی و فقر اهن است . حالا چه طور با خشم در ارتباط می شود ، شما دارید با ترس روبرو میشوید وهر جلسه مشارکت میکنید ، یعنی دارید تلاش میکنید واین خیلی خوب هست ولی تا جایی که می توانید در منزل تمرین کنید وسعی کنید فرماندهی نیروهای درون را بدست بگیرید ومشارکتتان اینطور نباشد که فقط بخواهی انجام وظیفه کنید باید به گونه ای باشد که از مشارکتتان لذت ببرید.

اصولا ترس وقتی صورت میگیرد که در آستانه سقوط یا از دست دادن چیزی یا کسی باشیم . ترس میتواند در مورد روابط ، یا از دست دادن عزیزان باشد  وهمچنین ترس باعث افکار منفی والقائات منفی در وجودانسان میشود.نتیجه ترس محرومیت است ؛ درست زمانی که از مشارکت بترسیم  و به دلیل ترس مشارکت نکنیم ، از مشارکت کردن محروم میشویم و در واقع از دریافت انرژی و انتقال انرژی و صحبت کردن ، خود را محروم میکنیم .

ترس از مثلث جهالت است ،مثلث جهالت عبارت است از ترس ، ناامیدی ، منیت وروبه روی آن مثلث دانایی را داریم که شامل تفکر ، تجربه ، آموزش هست. ترس در مقابل تفکر است و در واقع ترس تفکر را میخورد و انسان را برای انجام کار فلج میکند ؛ چرا ؟ چون تفکر تحت تاثیر ترس از کار می افتد ودر مواقعی که میترسیم نمیتوانیم درست تفکر کنیم . به عنوان مثال قفلی را که هرروز به آسانی باز میکردیم ، موقع ترس نمیتوانیم باز کنیم . ترسهای انسان در واقع همان درسهای انسان است یعنی چه ؟ یعنی انسان تکاملش در روبرو شدن با ترسهاست .ترس باعث محرومیت میشود پس باید با آن روبه رو بشویم . ما دو نوع ترس داریم ، ترس بازدارنده وترس نگه دارنده ، ترس از اینکه نکند مسافرم سفرش را خراب کند و یا گریز بزند یا ترس از اتفاقات بد از نوع ترس بازدارنده است چون نمیگذارد درست سفر کنیم و برای ما محرومیت می آورد ، محروم شدن از آموزش و درست حرکت کردن و کار کردن روی خود . و اما ترس ازمار سمی یا حیوان درنده ازنوع ترس نگه دارنده است اگر این ترس نباشد ، جانمان به خطر می افتد.

 


 دستور جلسه هفته آینده سی دی ساختن قالب و امتحان از وادی اول و دومنگارش : همسفر مریم شفیعی

موضوع: گزارش لژیون،

تازه ترین مطالب
ابزارک های وبلاگ
  • کل بازدید:
  • بازدید امروز :
  • یازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :